Mikrovlnka + varenie v pare

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Mikrovlnka + varenie v pare

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Nazdar, uz dlhsie uvazujem o vymene starej mikrovlnky, uz tak nehreje a okrem ineho som sa uz dlhsiu dobu ohliadal po parnom vareni a tu ho zrazu co nevidim. Mikrovlnka s varením v pare.

Co som pozeral existuju asi 2 zakladne sposoby varenia v pare na mikrovlnkach:
1 Whirlpool pouziva trojnadobu. Do prvej nalejete na dno vodu, do druhej date jedlo a polozite ju na prvu nadobu ktora je hlbsia. A ta tretia je v podstate veko, aby para neunikala
2. Panasonic ma boiler, ten zohrieva vodu a parnou tryskou ju fuka na jedlo v mirovlnke.

Chcem sa opytat, ma niekto skusenost s mikrovlnkou a varenim v pare? Je to dobrá kombinacia? Lebo cisto teoreticky, naco mat niekolko zariadeni, ked to mozete mat v jednom, setri to priestor.

Okrem ineho sa chcem opytat ci je vahovy senzor v mikrovlnke vyhodny pre jednoduchsie pouzivanie.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Mikrovlnka + varenie v pare

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja mam od Whirlpoolu teplovzdusnu ruru + paru (2in1): https://www.whirlpool.sk/amw-599-ixl-novy

Na paru to ma boiler ale dlho som to nevyuzival. Co sa tyka varenia, tak napriklad zeleninu uvaris vo vode asi 2x rychlejsie. Niektore veci ako napriklad ryzu v tom vobec neuvaris (aj napriek tomu, ze to ma program specialne na ryzu). Ohrievanie je neporovnatelne pomalsie ako v mikrovlnke. Navyse je s tym aj viac roboty. Po vareni / ohrievani musis umyvat dalsiu nadobu alebo plech, na ktorom sa to robilo a na spodu ti zostava mlacka, ktoru musis utierat.

Nastastie je to zaroven aj teplovzdusna rura, ktora je super. Kvoli ohrievaniu si planujem kupit este klasicku vstavanu mikrovlnku... akurat budem musiet urezat kusok zo skrinky, co je nad tym...
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m

Návrat na "Debata o všetkom"