Výmena micro-usb konektora

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Výmena micro-usb konektora

Príspevok od používateľa Xeigen »

Siemka,

Nepozná niekto nejaký servis/človeka v okolí NR/NZ/LV, čo má techniku na výmenu (alebo pripájkovanie) micro-usb konektora k doske na bluetooth repráku Lamax ? (neprežil pád s pripojeným káblom).

- Písal som do pár servisov kde akože dokážu opraviť telefón na počkanie a nikde to nie sú schopný vymeniť.
- Origo servis je až v čechách a neni to už v záruke, nevedela mi povedať ani približnú cenu, tak nejako to tam nechcem posielať, nech sa oprava 5x nepreplatí na poštovnom.
- Rozobrané som mal aj na to kukal, ale vzhľadom na tie prťavé kontakty ktoré sú ešte aj blízko pri sebe, si na to netrúfam.

dik.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7268
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Výmena micro-usb konektora

Príspevok od používateľa Papek »

Len vela krat sa stane, ze pri mechanickom poskodeni sa odlomia aj body /plosky/ na PCB. Niekedy sa to da vyriesit tak, ze sa prispajkuje aspon to co zostalo a zvysok sa premosti na nejaky iny bod na doske. V horsom pripade su hned za konektorom nejake prvky a vtedy sa nie je k comu "pripichnut", vtedy treba bud velmi silno improvizovat, alebo menit celu dosku.
Rozoberal si to prip. pozrel sa na to servis, ci ti to odmietli bez toho aby to prezreli? Inak vymena microUSB konektora nie je spravidla nic zlozite pre skuseneho servisaka.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Výmena micro-usb konektora

Príspevok od používateľa Xeigen »

Rozobrané som to mal, ale doska nevyzerala poškodená, iba tých 5 zandých pinov bolo proste odtrhnutých/zlomených.
Do servisu to posielať nechcem, keď mi nevedela povedať ani približnú cenu.... čo bude stát +/- výmena konektora, alebo výmena dosky, nič viac som nepotreboval vedieť.

Ako som hľadal možnosti, tak som si všimol, že tomu micro-usb podľa schémy stačí pripájkovať len krajné piny - 1 a 5 - aby to nabíjalo, čiže to skúsim nejako opatrne pripájkovať aby som to neskratoval s ostatnými, na tie stredné sa vyprdnem, či to bude mať kontakt alebo nie, myslím že by to namalo vadiť. Ak to nepôjde, tak kúpim nový konektor (cca 3e na Avelmaku) a tiež pripájkujem iba tie dva piny. Ak to bude fuknčné, tak to ešte zalejem fixačným epoxidom čo mám odložený, to tomu bude musieť stačiť.

Návrat na "Debata o všetkom"