Zubar pyta vela penazi

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa shiro »

sh4d0wko napísal: no pocas toho ako tieto ukony robil (na viac sedeni) sa jej zacali vyskytovat problemy (ako som hovoril, pred tym nikdy problemy nemala, zacala ich mat az po tom ako zacala navsetvovat tohto zubara),
Informovala ho o tomto? co on na to? pretoze je to podozrive
sh4d0wko napísal:ked uz bolo vsetko vybavene, zuby prestali boliet (no 2 dni do zadu ju zacali boliet zas, ale zas ine.....)
vzhladom na to, ze doteraz nemavala problemy by som zubarovi vypindal. pretoze tiez podozrive.
sh4d0wko napísal:lekar vypytal 45 eur za plombu a povedal ze musi do 2 tyzdnov doniest 300 eur! pri tom tych 150 eur co hovoril na zaciatku uz vyplatila...
na zaklade coho? nech jej povie dovod. a nie nejaku omacku, ale normalny priamy dovod. a samozrejme o vsetkom musi byt doklad.
sh4d0wko napísal:neviete co sa da v takejto situacii robit? nie ze by ani nechcela zaplatit (no nechce, hovoril jej inu sumu a teraz ma zaplatit o 300 viac) ale ani nema z coho (studentka)
nech mu povie presne toto. chlapik si asi mysli ze ludia peniaze kadia...tiez by som mu nic nedal.

Inac zubarina je svinstvo, cele ako to je. Oni su k*rvy a dobre vedia ze clovek si do ust nevidi a sam si nic nevyriesi.

Tiez nechapem, vzhladom na dobu, ako dlho sa uz moderna zubarina vykonava (50-60rokov?), ze ako je mozne, ze pouzivane materialy a "praca" (defakto modelarstvo pri protezach atd.) stoja stovky-tisice eur. Kokos, za take $$ to ma byt zo zliatiny najdrahsich kovov/materialov/kompozitov, ma to prehravat mp3 a vytierat rit, obrazne povedane...alebo to stat fakt ze par supov, sak sa toho uz povyrabalo na tisice ton = coho je vela, to je lacne, zakladny princip kapitalizmu a ekonomiky...

kokos, poondena keramika ci amalgam, clovek musi prezit vrtanie a este za to vycaluje 50e. Oni dobre vedia ze bolest je svina a ze clovek vzdy pride, tak to vyuzivaju.

Mal som tiez pripad, ze som migroval k novej zubarke. Predosla sla uz do dochodku, toto bola mlada pipina, sak co by sme sa nenabalili, ze....
Behala mi po ustach s tym spicatym volacim, pozerala spary...nasla jednu "jamku" ci ako to nazvat, je to skor zahyb. Je tam snad 30r, v zivote s nou neboli problemy. Nic neboli, nic sa nekazi, ziadny z predoslych zubarov ju neriesil. Defakto je to hned vedla plomby co mam tiez uz zo 30r tam, ak nie priamo na nej. A ona hned Red Alert ze kaz. Reku toto nie moja mila...a uz ma tam nevideli.

Alebo aj s predoslou zubarkou, tiez prihoda. Pridem na prehliadku, vraj nasla tri kazy. Ok, dohodneme terminy, ze dva spravi naraz a treti este na dalsi termin. Pridem na tie dva kazy, spravi jeden z nich a ze hotovo, mozem ist. Sa pytam, ze co s tym dalsim? A ona ze "s akym dalsim"? Kua co si ho vymyslela?

Takze nakoniec posledne 4r na zubarov ako takych kaslem, ani na prehliadky nechodim. Zuby si umyvam ako ma naucila este detska zubarka a nic neboli, nic sa nekazi, ziaden zub neni cierny (tuk-tuk)...
Pretoze aj tak, ked som chodil na prehliadky, tak takmer vzdy daco nasli = 40-50e za plombovanie. Tak je fuk, ked tam pojdem o X rokov a najdu par veci naraz, stejne im tam necham tych 200e, co by som dal postupne za X rokov na prehliadkach.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja som prešiel k zubárke ktorá je mladšia ako ja - má len niečo okolo 32 rokov a neraz som tam zažil ako si dohadovala s inými zubármi cestu na "školenia" ohladom nových postupov a podobne
U predošlého skoro "dôchodcu" som nebol nespokojný, bol lacnejší ale čo z ušetrených 10€ ked robota biedna. Tu v NM platím za plombu (bielu) cca 30-35€, kovokeramická náhrada 120€ u toho bývalého to bolo 100€. Súčasná zubárka je síce o niečo drahšia ale kvalita je inde.

Švagor chodil zubárke čo bola už dávno na dôchodku, za plombu brala 5€!!!, za umrtvenie nič, trhanie 5€...
A ked odišla pred rokom na dôchodok a nahradil ju mladý zubár tak sa zhrozil nad prácou, ale povedal mu že ho to už neprekvapuje, ale takto sa to dnes už neopravuje. Starý zubár nové postupy nepozná a už ani nemá snahu sa posunúť dalej pokial ho k tomu nejak nedotlačí iná vec
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa quicky »

mozes byt aj chudak spotrebitel, ktoremu zubar ako poskytovatel sluzby vopred neoznamil cenu za jednotlive poskytnute sluzby a teda si nemal moznost sa "slobodne" rozhodnut ci tieto sluzby vyuzijes alebo nie ...a nech si to vymaha na sude, vela stastia... druha vec, ak tam chces dalej chodit :D a kedze ti zrejme ani "blocik" k tym 150euram nedal, myslim,ze bude ticho.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa lezgy »

so zubarmi to mas jak s autom ked sa nestaras
dojdes so zlomenou packou na dverach a odides s tecucou vanou na agregate :D
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa spencer »

:D neska som bol u svojej robiť zub kde sa našiel kaz . tak umrtvila , rozmrdala to cele a že ostalá len malá časť z toho zubu tak tri veľké blomby mi spravila tka že to bude drahšie no 75 € čo je aj tak fajn .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa icefire »

Pozor na tie nervy. Pokial to nerobia mikroskopom, tak neuvidia vsetky kanaliky. Za 5 rokov potom z toho bude velky problem. Treba to VZDY spravit poriadne, ak sa jedna o kanaliky. Jedno cistenie kanalikov na zub je skoro same o sebe 300 Euro.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5594
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Odporucam Mudr. Redai v KE (smail by so msa ak to je ten na ktoreho sa stazujete :D ). na FB smile studio ci ako.

Podla mna rozumny pomer cena vykon, ziadne tieto praktiky ze zaplatit potom viac ako rpedtym atd....
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa molnart »

dnesna skusenost: isiel som k zubarovi na 11:00, odchadzal som 16:30 lahsi o 9 kil.... z tych 5,5 hodin som bol v kresle takmer 4 hodiny cisteho casu, z toho viac ako hodinu mi rozrazal zub nejakou prirucnou karboskou ktora bola po par minutach taka horuca ze som musel kricat aby prestal. a potom este isiel na kompletku vytahovat koren...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa icefire »

To nic, ja som bol iba od 8.00 do 8.35 a nechal som 1.3k :D
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa spencer »

molnart . šak teraz keĎ ti to odmrtvilo tak ti musi uje*ať hlavu nie ? :D
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5812
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa wingo »

Ja som ešte viac ako 50€ za zub u zubára nenechal, chudobný kraj lacné služby :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
IVNAtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: Št 19. Nov, 2015, 00:01

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa IVNAtor »

molnart napísal: Pi 16. Mar, 2018, 22:24 dnesna skusenost: isiel som k zubarovi na 11:00, odchadzal som 16:30 lahsi o 9 kil.... z tych 5,5 hodin som bol v kresle takmer 4 hodiny cisteho casu, z toho viac ako hodinu mi rozrazal zub nejakou prirucnou karboskou ktora bola po par minutach taka horuca ze som musel kricat aby prestal. a potom este isiel na kompletku vytahovat koren...
a to ani jednemu z vas nedoslo po hodine ze to nevrta ale brusi lesklym papierom ? sak to muselo aj dymiet a ine specialne effekty
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa molnart »

bol to nejaky ultrazvukovy vrtak ktorym rozrezaval kovovy cap v zube. ja som si to pre zjednodusenie predstavoval ako karbobrusku :D horuci bol vlastne ten cap jak ho rezal, nie karbo
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tipy na zubára v KE? Ideálne kde robia aj dentálnu hygienu. V podstate kdekoľvek v KE, síce som pešibusový ale nie je problém sa prejsť zo Severu aj do Myslavy...

U mojej zubárky sa platí za obyčajný kus olova 16-26€ (podľa toho, či je to zub vpredu/v strede/vzadu) a 22-44€ za bielu, to všetko ako doplatok vďaka poisteniu. Dentálna samozrejme 30€ (ešte pred dvoma či koľkými rokmi to bolo 20€).
Také ceny sú aj u Vašich stomatológov, či mám jednu z tých "drahých"?

Chcem si hlavne dať preč z huby amalgán a vidím, že tých "bielych" je hneď viacero druhov, teda
ponúkajú kompozitnú výplň – bielu plombu, alebo laboratórne zhotovenú keramickú, či živicovú výplň
https://hlavne.sk/domace/amalgamove-plo ... iektorych/
čo ma zaujalo, tak by som rád si dal prerobiť ústa, nech sa nehanbím, keď ich otvorím. A rád by som sa vyhol tomu dávať 40+€/zub za tieto biele...

Takže zatiaľ hovoríme len o takých bežných robotách, keď vidím, o čom ste písali vyššie, tak sa modlím, že také problémy budem mať čo najneskôr a čo najmenej....
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa mirjak »

Ak si spokojny s kvalitou sucasnej zubarky, velmi dobre zvaz zmenu. Uz len dochodcovia, co roky neinvestovali do ambulacie a vybavenia robia za nizsie ceny.

Návrat na "Debata o všetkom"