Kosacka na travu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa Leon »

čo myslíš? výšku ? či plochu ?
.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa lezgy »

plocha bude ok ak by kosila len taku travu ako je na tom promo
osobne si myslim ze viac nevyda, biude sa zrejme spravat jak klasicka motorova osacka s pojazdom ked narazi na silnejsiu travu
ten vykon niekde musi byt a roboticka to cez vysoku travu asi tazko prelezie...a sama
toto bude kosacka pre ludi typu "videla som v telke" nove byvanie, stavaj dom a pod relacie kde sa prezentuju rovnake produkty
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa Leon »

preto som sa pýtal, lebo som nevedel presne čo myslíš ... čiže som dobre tipoval výšku. Šak to nekosí trávu raz za 2 týždne, ale každý deň. Schválne je ten robot hlavne kvôli tomu, že máš trávnik každý deň rovnaký, a už ti ho rovno aj mulčuje.
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa stiv »

Mulcovanie je riadny hnoj - vzdy zajebane papuce/topanky/nohy - ziaden dokonalo cisty travnik + sa z toho robi vraj burina = same vyhody.
HellAngel napísal:tak strunovkou sie travu pokosis, ale moc do roviny to nebude.
Tak uz zacinam chapat vyhody drahych stihl kosaciek. Neviem cim to kosite ale moja trava je vzdy rovna a kosenie porovnatelne s traktorom s mulcovacom (stredom traktor, pod stromy struna). Urcite nie ziadne diery alebo nedokosena trava. Nejaky guide na kosenie by imho pozriet nezaskodilo. Cely vikend som sa hral s kosackou tak mozem potvrdit, ze to, co si napisal je blbost. Struna 3,00mm. :-)
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tak hod foto ako to pokosis so strunovkou. Nevravim o dierach a nedokosenej trave, ale urcite to nemozem porovnat s klaskou kosackou
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1038
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa stevo891 »

stiv napísal:Mulcovanie je riadny hnoj - vzdy zajebane papuce/topanky/nohy - ziaden dokonalo cisty travnik + sa z toho robi vraj burina = same vyhody.
HellAngel napísal:tak strunovkou sie travu pokosis, ale moc do roviny to nebude.
Tak uz zacinam chapat vyhody drahych stihl kosaciek. Neviem cim to kosite ale moja trava je vzdy rovna a kosenie porovnatelne s traktorom s mulcovacom (stredom traktor, pod stromy struna). Urcite nie ziadne diery alebo nedokosena trava. Nejaky guide na kosenie by imho pozriet nezaskodilo. Cely vikend som sa hral s kosackou tak mozem potvrdit, ze to, co si napisal je blbost. Struna 3,00mm. :-)
s mulcovanim suhlasim a na mensiu zahradu/dvor/vinicu a hlavne medzi stromceky, kvety je je krovinorez so strunou fajn, no po koseni cca 40 arov ako v mojom pripade by ta to dlho nebavilo. ja som s krovinorezom (stihl) kosil tuto plochu 15 rokov :D . Fakt je ale ten, ze s krovinorezom neexistuje aby si tak pekne pokosil ako s kvalitnou rotacnou kosackou/traktorom, hlavne ked este aj pozbieras pokosenu travu. kedze sa hrajem s kosackami poslednych 20rokov tak ti mozem potvrdit, ze to co si napisal TY je blbost :-)
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa stiv »

Sad ma 0,5 ha a vinica netusim z hlavy. :-)

Ako som pisal. Stredom traktor a pod stromy struna. Pokosenie identicke (na nerozoznanie) co bolo cim kosene (nie pod lupou). Traktor ma mulcovac a pokosena trava sa logicky nezbiera.

A co sa tyka toho bavenia tak otec to pred rokmi sadil, kazdy rok kosil a na prekvapenie ho to bavilo. Zrejme bude chyba inde. :-)
.
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1038
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa stevo891 »

Takto je to v poriadku, inac by sa ani velmi nedalo. Kraje a pri stromcekoch,vinici, si ani neviem predstavit bez krovinorezu. Jasne ze v takomto pripade je to na nerozoznanie. Ak som dobre pochopil tak chalani nizsie narazali na pripad ked je cela plocha kosena krovinorezom, a vtedy by bol rozdiel viditelny!

A to mi akoze chces tvrdit ze tvoj otec kosil 0.5ha krovinorezom a ho to bavilo? neverim :D
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa Leon »

stiv napísal:Mulcovanie je riadny hnoj - vzdy zajebane papuce/topanky/nohy - ziaden dokonalo cisty travnik + sa z toho robi vraj burina = same vyhody.
by som si tipol, že si videl niečo do čoho by si si mohol rýpnuť, tak si si rýchlo vycucal dôvody nejaké len aby bolo, že?

... ráno som schválne kvôli tomuto zavolal ujovi ktorý patrí medzi špičku v robení trávnikov tu u nás na východe a ako jediný má hektáre trávnika na predaj kobercov a vravel, že práve kvôli tomu častému koseniu toho robota odpadávajú z trávy len minimálne čiastočky, ktoré buď vietor odfúkne alebo popadajú úplne až ku koreňom a mulčujú a že človek si to ani nevšimne,.. a práve o mulčovaní povedal, že tráve to len pomáha, je energickejšia a hustejšia.
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa stiv »

Nie, to sa vola skusenost zo zivota. Take nieco vravi aj predavac co ti predava kosacku a kazda funkcia je super-must-have-cool. Ved si to vyskusaj (ako aj ine veci) a potom prid.

Ano, tie ciastocky co su mokre a sa lepia uz vidis ako padaju ku korenom alebo ich odfukne vietor (a este tie vetriska v lete,haha). Hovno, ostanu na vrchu, vyschnu a mas krasny "popolcek" zltej farby (farba suchej travy) na trave. :laugh:

Na energetickejsiu a hustejsiu travu mam hnojivo a zavlahu.

By som tipol, ze si volal niekomu kto pestuje koberce len aby si sa citil mudrejsie, ze?

Mohol si sa ujka spytat, ze ako ta roboticka kosacka kosi kraje (okolo zahonov, chodnikov napr.). Ci to potom pribehnes so strunou a pohrabes co krajami nedokosilo? (:
Naposledy upravil/-a stiv v Št 13. Júl, 2017, 10:35, upravené celkom 3 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa HellAngel »

zavisi to aj od vysky travy, ak nehas travu moc vyrast a das mulocovanie, potom sa netreba cudovat ze to nie je bohvie co. Ak mulcujes velmi nizku travu, tak nemas problem s lepenim travy, tiez zavisi aj od kosacky, to ze nejaka kosacka mamulcovanie neznamena, ze to mulcuje dobre
stiv, chod pokosit plochu 10x10m krovinorezom a odfot mi ake to budes mat rovne. Nebudes ani ked sa poseres a nepresvedcaj ma o opaku, kosim uz dobrych 20 rokov, s kosou, krovinorezom, kosackou. To ze tebe sa zda, ze je rovina, neznamena ze ta rovina je. Ked cerstvo pokosis krovinorezom, moze sa zdat ze je to relativne rovina, pockaj 2-3 dni, ked sa trava z toho kosenia spameta a uvidis ako sa mylis
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa Leon »

Ty si akurát ten posledný čo tu má písať niečo o skúsenostiach. ty všetko máš z vlastných skúseností a sme videli ako to dopadlo (pečú ti grafiky jedna viac jak druhá,... vodu máš ako jediný vo vesmíre o 10 stupňov teplejšiu mimo radov a podobne,...), len všetko žeby bolo hŕr-hŕŕ potom to tak vyzerá.

Akú ty môžeš mať skúsenosť s tým kosením keď toho robota nemáte? Tak čo si sem dovolíš prísť a otvárať ústa len podľa nejakých tvojích odhadov? Doma trávu určite nekosíte každý deň a tam na tej vašej záhradke keď pokosíte raz týždenne tak jasne, keď sa celá rodina válate xsichtom po zemi po 10 cm tráve tak vám ostanú zbytky polepené. Možno máte na traktore mulčovač, ale asi bude rozdiel keď mulčuješ týždennú trávu a trávu čo narástla ledva pol milimetra. Nie nevolal som niekomu, a je to tak jak som písal. Ešte mi aj povedal, že zbytočne im budeš písať, oni si aj tak budú myslieť svoje ... mal pravdu.

edit : stiv ja žiadneho robota kupovať nejdem. Len som sa normálne chcel porozprávať, lebo ma tam na tej stránke ten robot zaujal, tak či nemá niekto s ním skúsenosti. Či to je zakázané rozšíriť si troška obzory? Tak si chcel zaprudiť alebo neviem čo, potom vyšlo najavo, že to tak absolútne nefunguje ako si písal, že skúsenosti s mulčovaním čo máš ty sú za iných podmienok a sú to proste jablká a hrušky a hotovo. Nič sa nestalo. Dakedy aj priznať si chybu je výhra ;) nemusíš furt hnať to tvoje ego do vesmíru.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa HellAngel »

jedneme chlapovi tu chodi sa starat o travnik firma., tak raz za mesiac pridu, cele mu to skosia, upravia a urobia potrebne veci
Medzi tym co oni nechodia, po trave mu pravidelne beha robot, ale udrzuje naozaj pekny rovny travnik (denne) a udrzuje mu travu v jednej rovine.
Povrch ma ale bez jam, ziadna vysoka trava, osobne si myslim ze je to naozaj len na udrzovanie travnika, aj to kvalitneho
Naposledy upravil/-a HellAngel v Št 13. Júl, 2017, 10:51, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa stiv »

hell: tak rad by som ti to siel odfotit ale prechadzku autom sa mi nechce. Tak snad pri dalsom koseni, ak sa mi bude chciet kosit.

Ved ok. Ja ti len vravim, ze to mulcovanie je bieda. Tiez sme niekedy sa na to tesili, ze wow nebude treba vysypovat travu a ani ju nebude vidno a ono tie ciastocky vidiet boli lebo na papuciach ked si sa presiel si mal spinu a aj na zelenej trave zlty popol je vidno. Ked zmulcujes vacsiu travu tak nemas popol ale skor kopu. No ono to je asi aj tak jedno kedze trava rastie rovnako a tie ciastocky nalepene "hore" ostanu. Hlavne sa z toho v travniku robi burina = asi som mal pravdu ked je travnik energetickejsi a treba to postrekovat = ideal pre zvery prip. bose nohy.

Ale nemusi to kazdemu vadit no. Kto hlada iba pokoseny travnik bez nejakej namahy.. Treba to mat ale ako vo videu. Okolo chodnikov dlazbu a pod. aby robot zobral vsetko co ma a neostavali nedokosene kraje. Lebo potom ich musis dokosit, pozbierat (pozametat/sfuknut/povysavat/pozbierat kosackou) a to je nie moc prijemna robota navyse. Ale ked si niekto projektuje novu zahradu a pocita s robotom tak to asi zohladni.
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kosacka na travu

Príspevok od používateľa Leon »

HellAngel napísal:Povrch ma ale bez jam, ziadna vysoka trava, osobne si myslim ze je to naozaj len na udrzovanie travnika, aj to kvalitneho
stiv napísal:Treba to mat ale ako vo videu. Okolo chodnikov dlazbu a pod. aby robot zobral vsetko co ma a neostavali nedokosene kraje. Lebo potom ich musis dokosit, pozbierat (pozametat/sfuknut/povysavat/pozbierat kosackou) a to je nie moc prijemna robota navyse. Ale ked si niekto projektuje novu zahradu a pocita s robotom tak to asi zohladni.
Tiež si to predstavujem presne takto. A aj tak sa to nezaobíde imho bez aspoň nejakej malej strunovej, lebo všetko to nepobehá. To by muselo byť fakt ako píše stiv, vyprojektované presne do bodky, dlažby vo výške trávy, obsypané stromčeky štrkom a podobne. Zase to nestojí pár stoviek ako top benzínové, čiže ten kto si to bude brať bude mať asi aj inak vyzerajúce okolie domu :D
.

Návrat na "Debata o všetkom"