Poraďte kuriérsku dopravu...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Sugyi »

amplifier - pre kuriera je to balik. Neviem ci vobec vidia hodnotu ale skor nie. Ale jo, stalo sa nam to tiez.

DPD baliky pravidelne padaju z min 1m vysky. Take rozbite baliky chodia od nich ze az.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 781
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ja teda musim zaklopat, ze mame asi stastie na dopravu a stav balikov. Je pravda, ze sme firma a kazdy kurier sa behom mesiaca nauci co a ako a maju pravidelny cas a uz dopredu volaju, ze je balik nejak poskodeny a uz pracuju na naprave. Najlepsie skusenosti mame s sk parcel / intime. Jednak z dovodu celkom stabilneho personalu za volantom a za druhe rychlost riesenia. Najhorsie je asi DHL co sa tyka terminu dorucovania.
Na margo rack/rozvadzac tie skoro vzdy idu cez geis cargo alebo toptrans a skoro vzdy su poloprazdne auta, takze dobre ulozene a nespominam si, ze by prisli niekedy poskodene. Ani ked to boli 10” a bolo to len obalene a klasika kurier. Obcas mam pocit, ze to je asi predsa len o ludoch ...

Gabo: to bol linkbasic ? Tie su rozumne balene a verzia zo sklom bola vzdy cela :) kurna ved to tam s tym musia hrat hokej ... Na druhu stranu pocet balikov sa neda zrovnavat s tym co posielas ty a sanca na kiks tam bude realne vyssia.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa GABO »

To samozrejme je o ľuďoch ako vždy ... veď aj ten pán, ktorému to šlo vedel o aký typ tovaru ide a u nás nie je problém sa dohodnúť že teda prosím pošlite to v stredu až lebo dovtedy som mimo...chce to len komunikovať. Ono ale za tých XX rokov som si už vyprofiloval ľudí...takýto jednoducho nič podobné riešiť nebudú teda až vtedy keď nastane prúser...vtedy začne vrava akú pánboh nevidel a zvyčajne v zmysle ja som v práve a môžem všetko. Pritom stačí sa záujímať o veci, prezistiť a pod. a dopredu sa pripraviť tj. aké mám práva ale aj povinnosti...keby to bol spravil RMA mu nezamietnu (už došlo stanovinsko, že je po funuse a riešiť to ani náhodou nebudú..plus nebol spísaný ani protokol ani nič...asi nabudúce keď mi budú doručovať niečo extra nechám to preberať manželke, ktorá tomu nerozumie.....).
Skrinka bola Netrack wall/hanging cabinet 19'',18U/450 mm,glass door,black,remov. side pan.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Leon napísal: Po 27. Júl, 2020, 20:12 lolqo už si nato pozeral? nože to vyšetri a zhodnoť :D

https://www.zasielkovna.sk/medzi-nami/
Medzi Nami? Narážaš na niečo nové a konkrétne? Či celkovo? Ak áno, už som tu o tom písal a hlavne počas Kevina19 som posielal skoro výhradne s Medzi Nami (lebo cez systém ideš dobierka hotovosťou, lebo za kartu si pýtajú 1,5% zo sumy dobierky a ja som tiež niekto, kto ľúbi všetko ideálne zadarmo).

Ja posielam toho veru po Slovensku aj Česku. Rročne pár desiatok zásielok, D/14 a G/17 obálky, za posledné 4 roky nič nestratili, akurát pred pol rokom raz prišla jedna obálka jemne dotrhaná ale to je aj moja chyba, tá bola z várky, čo boli také, že 9€/100ks, tak si vieš predstaviť tú kvalitu.
Pre SK a dopravu bez dobierky je to dokonalá služba, no do Česka? Uff, tu sa to komplikuje - ak nemáš Fio alebo CZ účet, tak sa podrobíš ich veľmi zvláštnemu kurzu, ktorý je zlý a predpokladám, že tam majú ešte nejaký markup. Ja to mám našťastie už v pohode, mám k tomu priradené Fio, takže ja len vždy pripočítam 0,2CZK ku kurzu vo Fiu (napríklad 27,2 namiesto 1€ = 27,0326CZK), aby som sa uistil, že kým to tam príde, tak nech to pokryje jemné kolísanie kurzu a nedostanem oveľa menej.

Druhý kameň úrazu je poistenie. Cez ich systém máš v cene poistenie do 20000,- CZK, pri Medzi Nami platíš 0,02€ za každý 5€ od 20-200€ (200€ je maximálna suma pre poistenie), takže ak potrebuješ poistiť, môže to nepríjemne predražiť dopravu. Gabo ale načal jednu zaujímavú tému, a to reklamácie, ja som zatiaľ (klop klop) žiadnu riešiť nemusel a neviem neviem ako by som ju riešil, hlavne pri mojich DIY produktoch, kde neexistuje žiadna faktúra, ja mám pocit, že raz na to príde a ma pošlú kade-ľahšie, lebo nebudem mať poriadny spôsob ako dokázať, čo tam bolo a akú to malo hodnotu. Najhoršie, čo sa asi stalo (okrem toho jedného prípadu s dotrhanou obálkou) za tie roky bolo, že asi jednu mi poslali na zlé depo a dodanie sa predĺžilo o jeden deň a dve sa z nejakého dôvodu na pár dní ako keby zasekli a stále som im potom písal, že "so kames?" ale do dňa sa potom zázračne znovu rozbehli a úspešne dorazili do cieľa.

Na margo príchodu do cieľa. Stále platí, že ak to podám na pobočke doobedu (predtým ako príde kuriér), tak na druhý deň (zvyčajne poobede) to je na ktorejkoľvek pobočke na Slovensku alebo Česku - či cez systém alebo Medzi Nami. Pri kuriéroch to niekedy buď príde tiež na ďalší pracovný deň (ak je to doprava v rámci SK) alebo D+2/D+3 do Česka, čo je supiš.

Posledný kameň úrazu je, že tam je len základná doprava, resp. základný rozmer pre zásielky, teda do 5kg a 50x40x30 (alebo aj iné rozmery ale najdlhšia strana do 90cm).

Takže ich systému sa to rovnať nemôže ale to je len keď si právnická osoba, lebo ako fyzická osoba si limitovaný tým, že musíš mať povinnú dobierku a kvôli tomu napríklad ich inak úžasné možnosti zasielania do zahraničia sú tabu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Sugyi »

GABO rack si posielal cez DPD cize ako parcel/balikova sluzba?

Inak mozno by stalo zato vyskusat posielat krehke veci ked mate cez Toptrans/Geis cargo (Proste niekoho kto vezme aj paletu). Tie palety uz ti tipci na prekladkach nevladzu hadzat a nevedia padat ktovie kde tak je asi aj mensie riziko poskodenia. Ale dal by som pozor aby to bolo na palete a nie iba v krabici (tu by samozrejme len chytili a hodili to kamiona)
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa patro16 »

teda u nas vo firme ked sa nieco "velke" posiela tak to ide automaticky na paletu, bud euro alebo sa urobi namieru/polovicna z euro ale aby to vedel nabrat na paletak alebo vzv.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa GABO »

Sugyi: Rack bol v rozloženom stave samozrejme. Veci, ktoré idú k nám na palete zvyčajne riešime systémom - zákazník zaplatí vopred a dodávateľ to rovno pošle špedičkou zákazníkovi...čo je výhoda lebo ide len jednou cestou a ide to paleťákom. Tento kde to rozmárovali bol Rack zložený v naozaj dobre pobalenej krabici pevnej stiahnutej SK páskami a pod. A ako som písal tam už je problém s cenou ten typ zákazníka by to chcel doručiť zadarmo takmer.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa SKiLEX »

tip ako nejak efektivne dostat 4x 31-35kg zariadenie(ale budem ich posielat asi po jednom v roznych datumoch) zo slovenska do CR? nie je to nejak nadrozmerne

Bez dobierky
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Papek »

Cez TNT, resp. Fedex to mas okolo 20 € bez DPH za takyto balik. Kusok lepsie ceny na taketo velke zasielky ma Toptrans.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Inak, mňa dnes dostalo, že mi šlo niečo cez 123kurier a ono to je inak ale normálna kuriérska spoločnosť, ja len že to sú sprostredkovatelia ale mýlil som sa. Inak, teraz pozerám, že majú nakoniec aj dobré ceny pre veľké veci - napríklad väčšia krabica s PC skrinkou, pokojne aj 11kg váha (bez dobierky) 8€.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: Št 10. Sep, 2020, 22:18 tip ako nejak efektivne dostat 4x 31-35kg zariadenie(ale budem ich posielat asi po jednom v roznych datumoch) zo slovenska do CR? nie je to nejak nadrozmerne

Bez dobierky
Zalezi od povahy zasielky. Obcas sa da poslat po niekom regiojetom alebo dodavkou, busom...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa SKiLEX »

To nepojde... Asi to poslem cez toptrans... 1samotna zasielka vychadzala na 60€, ale za 83 by ich poslali vsetky 4 naraz
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Pár dodatočných info o DPD a ich doprave, asi si spomínate, keď sme tu začali linkovať
https://www.dpdpickup.sk/sk/vnutrostatna-preprava
https://www.dpdpickup.sk/sk/medzinarodna-preprava
dobré ceny, len ten proces ako ísť tam a tam to riešiť je otravné. Našťastie to bude už len o niečo menej otravné, už to pridali aj do ich online objednávky
https://www.dpdmojkurier.sk/
len keď začnete vytvárať objednávku, prepnite do karty "Odoslanie z odberného miesta Pickup", takto vieš aspoň všetko vytvoriť a prísť tam už so štítkom. Platiť ale musíš stále tam a odporúčam tam ísť s hotovosťou, tu mi po kontakte DPD paní povedala, že všade je možnosť platiť kartou - houby, hneď tá, ktorú som si zvolil ja pre odoslanie nemá možnosť platiť kartou.

Dobrá správa č.2, ak riešite vracanie tovaru do nejakého shopu v EU, ktorý je jeden z tých, kde milý predajca uvádza adresu a koniec, tak to nemusíme posielať poštou (kde sa kontakty nemusia udať) ale vieme to aj tu tak odoslať, len email a tel. číslo je niečo dummy ako "not@available.email" a "+5000000000". Len si treba dávať pozor, aby to bol aspoň nejako známy shop, aby to tam už kuriéri celkovo poznali, taktiež mi DPD lejdy hovorila, že takto negarantujú doručenie.

Ale kašľať, radšej zaplatím DPD tých 10-19€ a budem riskovať ako často 25+€ pošte a to sa krotím, lebo keby som náhodou chcel posielať 5-10kg balík a chcel to nedajbože aj poistiť (do tých ich aj tak nízkych súm), tak to je aj 35+€.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa castelL »

Dosť drahé sa mi zdá.. (mimo OM) ako je to so službou krehke a poistenie?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Je, tuzemská doprava 2500€, zahraničie len 520€ ale máš to aut. v cene, majú to vo FAQ
https://www.dpd.com/sk/sk/podpora/faq/
pošta si za každú krok poistenie (max. 552€) pýta pár eur navyše, čo už pri aj tak drahej doprave je ako klinec do rakvy.

Nálepka Krehké a.k.a. "ukáž, aký si ty futbalista, pán skladník" je podľa mňa bez príplatku.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Debata o všetkom"