Poraďte kuriérsku dopravu...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Uff, tak v tom prípade dúfam, že si kúpil aj jeden z tých samonafukovacích zázrakov, ja by som inak nikdy neposlal celú zostavu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
defe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 24. Dec, 2015, 22:03
Bydlisko: Martin

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa defe »

chces posielat pocitac s akym chladicom a grafikou?pri preprave aj ked tam bude napisane krehke moze sa stat ze sa pc cestou poskodi. odomna ked kupuju zakaznici pc tak im vzdy odporucim aby ho prepravovali zakladnou doskou naspodu
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2748
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

inak teraz som chcel odoslat dva baliky, jeden bez dobierky a jeden s, no pozeram, ze su dost obmedzenia co sa tyka dorucovania

najlacnejsie vychadza zasielkovna ale zase neviem odkial odoslem, kedze dost prevadzok ma zatvorene..

posta neviem ako teraz funguje, ci dorucuje len kurier alebo vobec, ci vsetko konci na poste, neviem
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Kuriérske spoločnosti, ktoré nemali doteraz dobierku kartou ju zrušili (napríklad SPS), ostatné umožňujú len platbu kartou - ak chceš použiť sprostredkovateľa (napríklad postovy-kurier.sk), tak aktuálne vo výpočte ceny zahrňujú aj poplatok (1% sumy dobierky u nich, inde to môže byť rôzne) a oni to už potom dajú správnej službe, ak je tam dobierka, aby ju bolo možné platiť v hotovosti. Postovy-kurier.sk si ale k tomu ako bonus začali pýtať 1,20€ ako "rizikový príplatok". Minulý týždeň som tak posielal. Aspoň, že Remax to doručil už potom klasicky na druhý deň, takže aspoň tam nebolo žiadne zdržanie.

Zásielkovňa funguje ako stále, akurát je pobočiek značne menej. Trošku je to zvláštne, ak človek používa ich systém a nie Medzi Nami a dobierkami, no pokračujú. Inak, ak si človek povolí platbu kartou (vytvoril som si odosielateľa, kde to mám povolené), tak oni si pýtajú až 1,4% províziu, čo pri väčších dobierkach sa riadne predraží.

Pošta detto funguje, jedine ich tam asi nejako organizačne vytunili, aby sa nevytvárala plnka.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mohamed
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3361
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA/PE

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa mohamed »

som aj zabudol napisat, prislo to v uplnom poriadku cez dpd
Spoiler: ukázať

GIGABYTE B660 AORUS MASTER DDR4 | i5 13500 + Noctua NH-D14 w/2xNoctua NF-A12x25 pwm | 32GB DDR4 Kingston Renegade @4000 CL18 | ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB | Samsung 970 EVO 500GB | Samsung 980 PRO 1TB | Samsung 980 1TB | COUGAR GX600 | Fractal Design Define C TG

GEAR Dark Project KD87A TKL - Gateron Teal Switches, Glorious Model O Pro Wireless - Blue Lynx, xtrfy XGP1-L4, MSI Optix G273QPF, DELL S2422HG, Razer Barracuda X 2022, DXRACER OH/FD01/NR

nb: thinkpad e440 - i3 4000m, 2x4gb ddr3 1600, ssd crucial mx500 250gb
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2748
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

Neviete koľko trvá kým DPD pripíše dobierku? Píše, že do 10dni, no chcem vedieť či to reálne býva skôr?
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa LordKJ »

potrebujem poslat naspat tovar do eshopu (68x42x17cm, cca 9kg), cim sa to oplati poslat tak aby som neskrachoval a aby to tam aj doslo?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To môže byť problém pri obchodoch, lebo kuriéri žiadajú klasicky e-mail a tel. číslo a tie obchody zvyknú mať sklad. Keď sa ich opýtaš, že "hej, potrebujem mail/číslo pre kuriéra", tak sa na teba len škaredo pozrú a pošlú ťa kadeľahšie. Takže ak tie údaje nedali, tak by si tam mohol vyplniť svoje a kuriér, keby ti volal, tak mu povedať (ak je to väčší obchod), že zasielaš zásielku do toho obchodu ale odmietali dať kontakt, tak si musel dať svoj a že nech im to len doručí ako im bežne doručuje (kuriér bude pre shop "známa firma"...aj keď nie každý).

V takom prípade si otvor všetky spomínané, chrytrybalik, 123kurier, kurierske-sluzby, postovy-kurier, naťukaj adresy, rozmery a porovnaj si cenu. Potom môžeš ešte porovnať s cenami priamo cez DPD pickup
https://www.dpdpickup.sk/sk/vnutrostatna-preprava
tam to ale musíš doniesť na jedno z ich miest (+ platba za dopravu vopred keš).

Jediná doprava, kde by si nemusel dávať kontaktné údaje okrem adresy je potom len poštový kuriér, ale tak vieme, aké majú ceny. No Express by mal mať možnosť podaja u kuriéra ale netuším ako to reálne funguje (napríklad pri EPH).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Margit
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 30. Mar, 2020, 17:15

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Margit »

Neriešili ste, aktuánlě nejaký zádrhel so zasielaním do zahraničia? Funguje všetko bežnou cestou (ak sa vyhnem zasielanie respirátorov a oblastiam v Taliansku a Španielsku, kam nedoručujú)?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Vyzerá to, že od budúceho týždňa začne byť akceptovaná v doprave hotovosť. Ako Zásielkovňa, tak vyzerá to tak, že aj kuriéri ako UPS, DPD, GLS (a predpokladám, že aj ostatní).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa stiv »

18.7 zasielkovna podana, dnes je 21 a nic, ziadna zmena. Zjavne sluzba pre tych co maju vela casu a nahanaju kazde euro. To este bude preprava (mozno zajtra) a dorucovanie. :facepalm:
.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa wingo »

loleq sú kuriéri ktorí aj cez koronu brali IBA hotovosť :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Leon »

lolqo už si nato pozeral? nože to vyšetri a zhodnoť :D

https://www.zasielkovna.sk/medzi-nami/
.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa GABO »

:D mne stačilo pozrieť sekciu reklamácie a neposlal by som cez nich nič ťažšie ako 1kg. Mne uz tí prepravci pregrciavači lezú na nervy, grafika na stránke info takmer o vytretí zadku v cene služby a realita doslova žiadna...ak k niečomu dôjde riešiť musíš takmer sám o dokazovaní ani nevravím (srandujú že balík môže spadnúť z 1m že? ... chápem, že to majú od prepravcov kde balíky hádžu na automatický pás...ALE keď žeriem od zákaznika nehorazne prachy pri poistení tak aj niečo ručím. Len príklad naše prepravky čo už doslova nevedia čo pýtať za poistenie a prepravu typicky UPS ak sa prepravuje niečo o váha povedzme 25-35kg s hodnotou povedzme 4500€ zaplatíš v zmluvnej cene cca 50-60€ bez DPH. Ak si zoberiem, že nám príde zo skladu výrobcu paleta o váhe tuším 200kg a zaplatím za to o čosi vyššiu sumu tak to je nehorázne. Rovnako aktuálny náš prepravca - Home služba pomaly sa treba pos. z toho čo všetko deklarujú a realita je a bola taká že z mesiaca ja dosť balíkov, ktoré jednoducho 3 dni kdesi v riti paľovej stoja...dodnes som sa nedozvedel kde, lebo pipka na telefóne všetko možné len nie podstatu :). Nešlo to vyriešiť nijako inak len XX emailami a následným vyhražaním a reálnym nezaplatením faktúry...až pani na fakturačnom keďže je za neplatenie a pod riadne drbaná to vyriešila za 2 hodiny s tým, že ešte mi napísala ako su na mňa nasrané obchoďáčky...napísal som jej že nech su nasrané na seba a na neochotu...lebo nemienime platiť za niečo co sa neplní a podruhé ja nemám v náplni práce riešiť sračky prepravcu a ich problémy...lebo bohužial som musel ja keďže z ich strany sa nedvíhal telefón, email odpovedať ani za boha. A to samozrejme neposielame mesačne 100 ani 200 balíkov. Takže takto pekne naše prepravky a o tu zásielkovňu ako Stiv píše by som neobtrel ani psiu riť - to je presne pre takých, čo majú veľa času, chcú všetko zadarmo a oni sú jediní - maju len oni práva, povinnosti sral pes (zrovna aj dnes jeden muderec, ktorému manželka prebrala zásielku ktorú evidentne DPD rozmárovalo na rešeto (skladaný rack veľký)..napísal po 7-8 dňoch že ako to my balíme, že to je nenormálne...tak som mu pekne vysvetlil (ja debil lebo teda zákaznika si vážim) že teda rack ako prišiel tak sme poslali, že to bola pevná krabica o hmotnosti 30kg so stiahnutými SK prepravnými paskami v 4ks na štvorec...odpoveď že si z neho robíme dobrý den lebo našiel v balíku faktúru že to isto bolo otvárané...reku ok - pane faktúra sa vsúva cez bok ako ide kartón do kartónu v mieste kde to je prelepujeme našou páskou + naša páska ešte šla ako poistka na 6 okolo. Samozrejme odpoveď že on je pán zákazník, že si z neho robíme dobrý deň, a že by sme mali hneď poslať nový kus. A to bola posledná kvapka a už som mu samozrejme napísal svoje a poučil pána o právach a povinnostiach a nech si teda najprv preštuduje. Samozrejme som RMA nahlásil ale po 7 dňoch :D DPD ho pošle do teplých krajín a bude spokojný. Imho komu niet rady. Presne pre týchto ľudí je zásielkovňa ... pošleme a v prípade RMA serieme na Vás :)....len dôjde že RMA nebola potvrdená pretože obal ste mal slabý a balík drbol z 1 m na hranu. Alebo teda baľte to do drevených debien :D to už padať z metra môže.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa amplifier »

Kedze robim v distribucnej firme tiez mam odzite volaco s kuriermi, simply neexistuje 100% dopravca. My fungujeme dpd male baliky a geis palety. Najsvetlejsiu chvilu som zazil onoho casu s DHL ked mala prist industrial smart kamera za 11k€ a nestihla prist v avizovany den. Ja som mal este nejake vybavovacky v meste tak som po fajronte isiel a ked som sa za hodku vracal vidim pri dverach DHL ako polozil balik pred dvere (vonku na parkovisku) a chystal sa prec. Juuuj to bola debata.
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play

Návrat na "Debata o všetkom"