Poraďte kuriérsku dopravu...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ahojte,

nielen pre seba ale možno aj pre niekoho v budúcnosti som chcel spraviť túto tému, keďže vysomáriť sa niekedy z kuriérskych služieb (ich počtu, druhov služieb, podmienok, cien) je ťažké (pre mňa).

Uvediem svoj prípad, taká šablonka:
- odoslať od seba (takže odvoz odo mňa), takže Košice > Žilina
- krabica:
rozmery 58cm x 54cm x 43cm
hmotnosť cca 20kg
- neposiela sa na dobierku
- poistenie je potrebné (nie je to lacná vec)
- predstavovaná suma - do 10€

Vedeli by ste mi niečo poradiť?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Sky »

Ja som objednaval cez http://www.kurierske-sluzby.sk/ vsetko prebehlo bez problemov. Cenovo by si sa mal zmestit, este aj na pivecko by malo ostat.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
defe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 24. Dec, 2015, 22:03
Bydlisko: Martin

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa defe »

00
Naposledy upravil/-a defe v Ut 21. Mar, 2017, 19:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Andre »

ja sa vsetko uz roky snazim riesit cez Zasielkovnu, uplna topka a este aj najlacnejsie :good: ,zatial nebol ani len poskodeny balik(videl som aj ako nakladaju a vykladaju)
co mi vyrazilo dych bolo, ze vecer o 19tej som podal v depe a na druhy den uz bola v prahe na pobocke ready
mala cast cennika pre beznu osobu
http://fs5.directupload.net/images/170317/g9gvcoiy.jpg
http://fs5.directupload.net/images/170317/drshzckd.jpg
podobne je to napr aj do DE
dobierka do CR v cenniku nieje ale da sa asi za euro
a mozes si u nich zvolit aj kurierom alebo postou
Naposledy upravil/-a Andre v Pi 17. Mar, 2017, 22:18, upravené celkom 6 krát.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa molnart »

mojim najvacsim problemom je balenie. co som pozeral vsetky kurierske sluzby vyzaduju aby vec bola kvalitne zabalena, ale ako to spravit pri neforemnych veciach - napr. destsky dvojkocik alebo dve barove stolicky?? na to by sa mi zisiel nejaky lifehack
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa stiv »

Zasielkovna urcite nie. To akoze mam nechat balik v hodnote xxx eur niekde v potravinach (na podajnom mieste) a nedostanem ani papier ze som to tam nechal? To kde sme ako. :D Radsej priplatim za nieco serioznejsie.
.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Andre »

podavam na depe
co ma po serioznosti, ked mi potom balik kurier omlati...
zas pises len aby si mi za kazdu cenu protirecil, pretoze ti vadim, detinske..
mam na kamere, ze som mu balik dal (mojej aj ich)
ked o minutu balik naskenuje, tak si na telefone mozes kuknut ze bol prijaty(pripadne na neho mozes cely ten cas cumiet ked si paranoidny :D )
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa stiv »

Ale no. :)

Ked som bol podat balik tak som ho nechal na podajnom mieste bez hociakeho papier a potvrdenia. Povedali, ze to je vsetko co s tym tu mozu. Naskenovany bol az vecer. Keby neslo o fan za 20 korun tak sa otocim a idem prec. Som zvedavy co by som robil keby niekto ten balik zobral po tom co som odisiel.

Pripada ti to teda ok?
.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Andre »

na depe co podavam poslednych 20 balikov bolo naskenovanych do 2min
+ vravim maju tam kameru
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja som v tomto s andrejom, ja rovnako extrémne obľubujem zásielkovňu, napríklad pre zásielky do CZ len ich využívam, či ak ja posielam alebo niekto mne (vytvorím "reverznú" zásielku).

Nevidím dôvod mať pochybnosti o tom nechávať v potravinách, to je len zberné miesto, vždy to do polhodiny pripravia na odoslanie a potom to len vyzdvihne priamo dodávka (konkrétne podávam v kopírovacom na poštovej a vyzdvihujem v BIO obchodíku na mlynskej) - proste ani nie 4€ za zásielky se vším všudy k pepíkom je výborná cena (priemerne o 3€ lacnejšie ako naša pošta).

Inak tu akurát ide o to, že potrebujem to vziať od seba - auto nemám a jediná pošta, ktorá by to prevzala je pol mesta odo mňa.


Takže nakoniec mi ešte adresát odporučil http://www.postovy-kurier.sk . Sranda, hodilo mi 6,68€ s tým, že to porieši Remax a že vezmú odo mňa a bla bla bla, takže som spokojný. Ďalšia sranda je, že to sú tí istí ľudia, čo prevádzkujú http://www.kurierske-sluzby.sk a tam mi menej ako (okolo) 9€ nedalo.


Inak,
molnart napísal:mojim najvacsim problemom je balenie. co som pozeral vsetky kurierske sluzby vyzaduju aby vec bola kvalitne zabalena, ale ako to spravit pri neforemnych veciach - napr. destsky dvojkocik alebo dve barove stolicky?? na to by sa mi zisiel nejaky lifehack
na to slúžia tie kolónky "nepravidelné tvary" - čo ja viem, tak ak je to dostatočne zabalené v bublinkovej fólii (alebo trebárs obtočené molitanom a to v nejakej fólii), tak to vezmú ale holý kočík by som nevzal ani ja.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa stiv »

Niekto poradit?

• odoslať od seba, takže KS/Košice > Česká republika
• krabica:
rozmery 60cm x 50cm x 30cm
hmotnosť cca 15kg
• posiela sa na dobierku
• poistenie je potrebné (nie je to lacná vec)
• predstavovaná suma - do 30(?)€

Diky :laugh:
.
Používateľov profilový obrázok
BigRoland
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 14:44
Bydlisko: Fiľakovo

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa BigRoland »

ak ideš posielať niečo čo je fakt cenné tak by som išiel cez DHL alebo Geis ale ten neviem či robí zo Slovenska do čiech... každopádne v tomto prípade ale nerátaj so sumou do 30 eur :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Papek »

15kg balik za 30 € tazko, maximalne tak doprava bez dobierky a poistenia cez Carexpress. Poistenie rataj okolo 1% z hodnoty veci, dobierka byva okolo 1-2%. Carexpress dobierku nerobi. Z lacnych ma napada este InTime, ti maju dobierku aj poistenie (do urcitej sumy byva v cene prepravy), len tam je to vzdy vesele s dorucenim, kurieri v CR maximalne neochotni.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Stiv, naklikaj všetko potrebné na kurierske-sluzby.sk - ja som minulý týždeň len tak naklikal podľa info z príspevku a skočilo tam niečo okolo 26€ (cca 4€ len za dobierku).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa stiv »

No bohuzial. Nejak vsetky moznosti boli take nijake. INTIME chceli 35 eur + dph. Najskor som skusil UPS kedze najlepsie skusenosti no s ich cenami by sa mi viac oplatilo si spravit vylet autom. :D

Na tej stranke to vychadzalo nejak 33-34 eur (avizo, poistenie, dobierka..).

Nakoniec som to vyriesil tak, ze som upustil od nepriestrelnej krabice a vyplni (flopak, AIRplus), naskladal to do jednej ako tetris, zmestil sa pod 10kg a poslal postou. Snad mi to nerozbiju.

Poistene na tisicku lebo viac neslo, krehke, 1. trieda, dobierka a vyslo to tusim na 23 eur.

A doniest na postu balik mi proste vyhovuje lebo si pridem kedy ja budem chciet a nemusim si robit volno na cely den, ze kurier dojde od 08-19:00 tak diky.
Naposledy upravil/-a stiv v St 19. Apr, 2017, 19:38, upravené celkom 1 krát.
.

Návrat na "Debata o všetkom"