Poraďte kuriérsku dopravu...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa stiv »

Dik, nakoniec 5,15€ dobierka balik do CZ. Kurierom 0.4kg

Akurat ze to trochu trvalo. 2. podana a 9. dosla
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Podával si doobedu (nedajbože tu na Vodárenskej)? Ak nie, tak to berie kuriér až na ďalší deň a potom tam bol k tomu aj víkend a prekladá to potom aj danému CZ kuriérovi - podľa mňa pohoda dodanie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa stiv »

Za obedom a na Vodarenskej. A este bol v stredu sviatok. :D Blbo to vyslo no.
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Leon »

Chalani, je nejaká firma preposielajúca tovar z Česka na Slovensko? Ako napr mailbox z Nemecka? Alebo ako vyriešiť, keď eshop posiela iba na Českú adresu?
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

A už keď hovoríme o preposielaní, DE>SK čo aktuálne používate?
Ja som našiel McPošta a z kalkulačky som dostal za 2kg balíček len okolo 6€, čo mi príde ako nič (Mailboxde aj 15€).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa eSsay »

Neviem kam to dať. Len pre info: DHL na Slovensku končí 1. januára 2020
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa GABO »

DHL parcel končí - dosť prúser lebo dobré ceny, služby a hlavne parcel shopy a možnosti pre klientov (tie technické veci okolo tvorby balíkov, adresy, možnosť samotnému zákazníkovi si presmerovať balík do určitej hodiny od kedy sa poslal balík a pod). Hľadáme aj my alternatívu aktuálne.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa kllr007 »

Whyyyyy
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Leon »

Obrázok
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa stiv »

DPD mam radsej ako dorucovanie, cez DHL sa zase lepsie posielalo.

Nakoniec tu ostane uz len posta. :-D
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Počkať, DHL celkovo? Či ešte bude DHL Express? Či to je ako s UPS, že u nás ich outsourcuje SPS?

Inak ale ako to je teda ale že kardinálny průser, cítim sa akoby sme sa vrátili dopravcovsky späť do socializmu, veď si zoberte, že tým pádom akékoľvek zasielanie do zahraničia je tabu alebo najlacnejšie to bude buď:
- cez Zásielkovňu (povinná dobierka a pri zahraničných službách často nie je možnosť dobierky, takže súkromník vlastne nevie posielať do zahraničia, tam viacmenej vieš len cez Z-point, takže dovidopo, mal som rozhovor s ich jedným človek z vedenia na SK a spomínal, že je v pláne priviesť ich službu z CZ, čo je ako osobitná appka pre zasielanie, kde súkromník vie zasielať bez dobierky a dopravu platí vopred (podobné ako Balík pre teba) ale bez ETA)
- cez...poštu...

Toto je naozaj bieda, ja asi si idem značiť, aby som si spravil zoznam všetkých kuriérskych služieb a každej napíšem, že zúfalo potrebujeme niečo za ľudské ceny pre ľudí, lebo tu môžu byť systémy, ktoré nie sú poriadne verejne známe. Ako napríklad máme https://www.postovy-kurier.sk/ , tam sú tiež celkom dobré ceny od rôznych prepravcov ale tiež len pre SK, na kurierske-sluzby, kde je možnosť medzinárodnej zásielky sú také pálky, že ma naposledy vystrelo.
GABO napísal: Ut 20. Aug, 2019, 10:32 DHL parcel končí - dosť prúser lebo dobré ceny, služby a hlavne parcel shopy a možnosti pre klientov (tie technické veci okolo tvorby balíkov, adresy, možnosť samotnému zákazníkovi si presmerovať balík do určitej hodiny od kedy sa poslal balík a pod). Hľadáme aj my alternatívu aktuálne.
Pre teba ako právnický subjekt by bola podľa mňa ideálna a aj lacná práve Zásielkovňa, nehovoriac o tom, že by si takto mohol mať aj lacnú formu dopravy do CZ (z-point) a ešte lacnejšiu na Slovensku alebo pomerne dobré ceny s prepojeniami ako na regionálne pošty, tak InTime/DPD.
Naposledy upravil/-a loleqboleq v Ut 20. Aug, 2019, 12:11, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa patro16 »

malo by to byt takto
baklajanko napísal: V prvom rade treba vysvetlit co je vlastne DHL na Slovensku resp. vo svete.
DHL na Slovensku tvori v podstate sedem firiem (aj ked pravne entity su len 4 a dokonca vedenia fiiem su len 3)

DHL Parcel - male balicky, obalky
DHL Express - vacsie baliky az po male palety
DHL Freight (tu robim ja) - Zberna sluzna (od krabic po palety), Dokladka, Celovozy
DHL Global Forwarding - Letecka a namorna preprava
DHL Supply Chain - Sklady a uz nam aj kafru do dopravy
DHL Exel - Toto je vlastne supply chain ale vyhradne pre Volskwagen cca 3000 ludi robi in house logistiku vo VW fabrike
Gerlach Customs Service - Colne sluzby (sesterska spolocnost nasej divizie, nas CEO je CEO aj Gerlach)

Jedine co na slovensku konci je DHL Parcel - ked si pozriete FINSTAT odkedy funguju vyprodukovali cca 17 milionov stratu.
Prve dva tri roky ok ale ked sa to potom nerozbehne je dobre to zatvorit. Nebudem sa rozpisovat co a ako ale mali to urobit uz davno...
Cize konci to ako znacka DHL Parcel. Nie ako DHL alebo ako sluzba.
Importy prebera ceska PPL (ktora patri pod DHL uz velmi dlho ale zanechavaju stale povodne meno kedze PPL je v Cechach dominantna cca 45% trhu)
Export prebera Rakuska posta a jej zastupenie na Slovensku pod nazvom IN TIME ktora zacala uzko spolupracovat s DHL na europskej urovni.

Je treba vediet ze DHL je kolos. Nie ako napriklad DSV, DB Schenker ci dajme tomu GEFCO alebo Gebruder Weiss.
U nas to je tak ze kazda divizia sa specializuje na nieco zatial co konkurencia to ma po vacsine vsetko pod jednou strechou alebo nieco ani nema a pouziva konkurenciu pre danu sluzbu
Napriklad DB Schenker spolupracuje s UPS pri balikoch, DSV spolupracuje s DPD pri balikoch atd atd. (Robil som aj v DSV aj DB Schenker :) )


//

Jedna oprava vyssie uvedeneho
Celu sluzbu na Slovensku prebera IN TIME (dcerska spolocnost Rakuskej posty)
PPL CZ (cast balikym lebo maju aj cast palety ktoru kupoila DHL uz aj de jure) bude dorucovat rakusku postu v Cechach.
Cize nastupcom DHL Parcel na Slovensku je INTIME

príspevok bol automaticky spojený po 14 hodinách
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Škoda, že to nebude PPL, lebo tam by sme stále mali Balík pre teba
https://www.ppl.cz/balikprotebe/ .

Som pozrel InTime rýchlu kalkulačku...14€ za 1kg balík do CZ/HU/AT bez dobierky. Choďte do prdele s takými cenami. To je ešte značne drahšie ako naša pošta. Myslím, že ja idem rovno spraviť template a kontaktovať každú jednu kuriérsku spoločnosť, ktorú nájdem, musíme predsa nájsť niečo, čo nezabije peňaženky...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa eSsay »

GABO napísal: Ut 20. Aug, 2019, 10:32 DHL parcel končí - dosť prúser lebo dobré ceny, služby a hlavne parcel shopy a možnosti pre klientov (tie technické veci okolo tvorby balíkov, adresy, možnosť samotnému zákazníkovi si presmerovať balík do určitej hodiny od kedy sa poslal balík a pod). Hľadáme aj my alternatívu aktuálne.
Veru, bude ich škoda :(
Máte už niečo aspoň vo výhľade??
Ja to pravdepodobne skúsim s GLS. Tiež majú tie parcely.
Najprv som chcel Slovak Parcel Service, ale oni sú asi drahší.
A DPD neviem, cez nich som zasielal len veľmi málo.
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Poraďte kuriérsku dopravu...

Príspevok od používateľa Papek »

S intime sme definitívne skončili asi dva roky dozadu. Využívali sme ich hlavne kvôli dobierke do CZ, no pravidelne dobabrali čo sa len dalo. Momentálne používame po slovensku ups (SPS), zahraničie DHL parcely alebo TNT. TNT ma prekvapivo dobre ceny, síce bez dobierky. Spoľahlivosť zatiaľ tip top, nemôžem kriveho slova na nich napísať
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2

Návrat na "Debata o všetkom"