Bezpecnostne dvere - byt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Bezpecnostne dvere - byt

Príspevok od používateľa 643 »

Cafte pani,
pokukujem po novych bezpecnostnych (samozrejme vchodovych) dverach do bytu.
Co pozadujem je samozrejme bezpecnost, kvalita a hlavne preco idem menit svoje stare Sherlock (zjavne jedny z prvych) je zvukotesnost 0, nehovoriac, ze pokial nieje zamknute, tak prefukuju ako prasa (mozno hlavne preto, ze su v povodnej zaliatej zarubni), ked sa zamknu (pri zamykani sposobuje cely vnutorny mechanizmus skripanie - neda sa to namazat), tak sa ako keby pritiahnu a neprefukuju az tolko (kedze sa pri zamknuti ako keby dotiahli, tak to nejde poriesit ziadnym tesnenim, lebo aj to najmensie sposobuje, ze sa nedaju zamknut :facepalm: ).
Cizu sumar:
- bezpecnost (nic extremne to zas nemusi byt, take nieco normalne, aby to bars aky fetak nevypacil/lomil)
- zvukotesnost (samozrejme neocakavam, ze to bude utlm hluku ako prasa, ale cim viac, tym lepsie)
- tiche zamykanie (mozno smiesna poziadavka, ale vadi mi to)

mame este nieco zaujimave okrem Sherlock, Adlo, Next?

diky za radu
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5820
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Bezpecnostne dvere - byt

Príspevok od používateľa wingo »

Ja mám Securido a som s nimi spokojný. Sledoval som tiež hlavne tesnenie, staré dvere mi prefukovali a počul som každé šuchnutie na chodbe. Teraz je to omnoho lepšie, neprefukuje vôbec a tiež menej počuť zvuky z chodby, aj keď zase netreba čakať že človek nebude počuť nič :) Menili mi to celé vrátane zárubní, dali vlastné kovové aj s prahom a aj cena sa mi zdala dobrá vzhľadom k cenám ostatných bezpečnostných dverí.

Mechanizmus zamykania by som však tichým určite nenazval. Žiadne škrípanie či iné nepríjemné pazvuky, ale silné kovové šuchnutie a cvaknutie - skôr taký zvuk dodávajúci pocit bezpečia, ale ak má niekto zlý spánok môže ho to prebudiť. Dá sa aj tichšie, ale treba zamykať/odomykať pomaly a opatrne, nie rýchlo a rázne, vlastne ako s každým zámkom. Bohvie či sú nejaké normálne bezpečnostné dvere za rozumnú cenu s tichým zamykaním, predsa len sú celokovové a v kove sa zvuk šíri lepšie ako v dreve, nehovoriac o výrazne väčšom množstve pohybujúcich sa bezpečnostných prvkov počas zamykania v porovnaní s bežnými dverami. Na druhú stranu netuším ako sú na tom iné bezpečnostné dvere, možno sú ešte hlučnejšie ako tie moje :)

Sú síce dosť ťažké, ale manipuluje sa s nimi ľahučko, váhu cítiť len kvôli zotrvačnosti (fyzika nepustí), majú zopár dobrých vychytávok (napr. zamykanie zvnútra kľučkou), ale chýba mi na nich ochrana proti nechcenému zabuchnutiu čo som mal na starých dverách (jednoducho je jazýček rovný a nie skosený, takže ho treba kľúčom stiahnuť aby sa dali dvere zabuchnúť - teda aspoň ja to volám jazýček, tá vec čo sa hýbe s kľučkou).
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6708
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Bezpecnostne dvere - byt

Príspevok od používateľa molnart »

ja mam aldo, pri kupe sa to dalo dost detailne nakonfigurovat, od bezpecnostnej triedy cez to ci tam chcem mat nejaku protipoziarnu a podobnu ochranu apod. izolacia je vyborna, tak zvukova ako aj proti prefukaniu, tak zamykanie sa mi zda by tiche, aj ked uprimne moc to nevnimam lebo zamykam len ked odchadzam z bytu. uprimne ale trosku pochybujem o ich ucinnosti, lebo v baraku mame steny ze dohodony by si do nich lyzickou spravil dieru aby si cez to dal ruku...
co ma ale pri kupe sklamalo ked som sa ich pytal ci maju nejaku vychytavku ktora by zabranila tomu ze zabudnes zvnutra vo dverach kluce, tak na mna kukali jak na blazna. neviem ci to niekto iny ma poriesene, u mna je do zasadny problem co sa mi stane min. raz do mesiaca..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Bezpecnostne dvere - byt

Príspevok od používateľa 643 »

diky za odpovede, pri FABke sa to vola prestupova spojka, cize teoreticky vymenis ju a mozes tam mat kluc...

asi si ich budem musiet vsetky obehat a uvidim...
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Bezpecnostne dvere - byt

Príspevok od používateľa yesper »

molnart pred dvoma tyzdnami som riesil tiez adlo a uz maju emergency vlozky, presne pre tento problem.
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Bezpecnostne dvere - byt

Príspevok od používateľa 643 »

ak mozem vediet, v akej konfiguracii, aj zarubna predpokladam a co ta to vyslo? aj ten spodny aktivny bod mas co dava adlo?
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Bezpecnostne dvere - byt

Príspevok od používateľa yesper »

Objednal som nakoniec lisbeo D3 (tieto ako jedine z economy rady maju ten spodny bod), na ktore mi vedela dat zlavu 150e, takze boli lacnejsie ako nizsi model. Celkovo ale ked spocitala vsetko (montaz, zarubna, prah, osadenie a zaliatie zarubne, kovanie, vlozka, priezornik), tak tych 1024e nebolo malo:)

na dvere ale musim cakat, technik uz bol pomerat a trva to 3-4tyzdne kym ich dodaju.
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Bezpecnostne dvere - byt

Príspevok od používateľa 643 »

no pekne ... :)
mOY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 09:33
Bydlisko: Košice - Juh

Bezpečnostné dvere do bytu

Príspevok od používateľa mOY »

Ahojte,

Riešil niekto poslednu dobu bezpečnostné dvere do bytu ? (Košice)
Vedel by niekto poradit naco si davat pozor z vlastnej realnej skusenosti ?
(napr realne aky ma vplyv betonovanie zarubne oproti pur pene - ano chapem ze beton je beton ale je ta pur pena az tak zla?)

Mám precitanych mnoho fór ale uz mam pocit ze kazda firma na kazdu kyda tak by som si rad precital niečo "nové" zo zivota.

O čo mi vlastne ide? Najst primeranu kvalitu za primerany peniaz. 1000e je podla mojho nazoru velmi vela za dvere, kedze kazde dvere su otvoritelne.(vysuje sa len cas potrebny na otvorenie) byvam na 1 poschodi (nie prizemie).

Od bezpecnostnych dveri hlavne dufam ze budu lepsie tlmit pach (susedia oblubuju fajcit na schodoch) a trochu aj hluk (ale ten je skor vynimocný)
a samozrejme "pocit" bezpečia že mi ich nevykopnu ako papundekel.
nepotrebujem byt chraniť ako trezor, ukradnut sa da vzdy nieco ale byt je vybaveny len ako priemerna domacnosť, ziadne extra chechtaky vo vankušoch.

po dlhšej analýze som dospel k takymto možnostiam: (vsetko ceny kompletka, min 3 bezp. trieda dveri + vložka min 3 bezp, 7-9 istiacich bodov nemusi byt do podlahy - montaz zarubna, vyspravky, popratanie, vynesenie.)

1. lacné bezp dvere - 500- 600e Ocelovedvere.sk Secdoor (Polské / činske dvere , zaklad dvere 75cm, pri 81cm priplatok, betonovanie zarubne priplatok)

http://www.ocelovedvere.sk/
http://www.secdoor.sk/

2. 700e Securido - tieto som si zatial este fyzicky neohmatal. neviem ci niesu tiez dovoz alebo vlastna výroba. (myslim ze ich dvere EXCLUSIVE su vlastna vyroba, vyssia bezpečnosť? 800 - 1000e nikde nemaju uvedene ci je montaz v cene dveri tak ratam 150 montaz + 55 za vyburanie, vypratanie )

http://www.securido.sk/

http://www.exkluziv.sk/cennik/cena-bezp ... ych-dveri/

3. 900e - 1000e Guzma (HDF doska - sololit povrch dveri, neviem mal som pocit ze to nieje ono; niesu protipoziarne nobasil za priplatok, gula, pridavny zamok za priplatok)

http://guzma.sk/

4. 1000 - 1300e Aldo / Sherlock (zevraj najkvalitnejsie. MDF doska povrch)

https://www.adlo.sk/sk/bezpecnostne-dve ... /lisbeo_D3


http://www.sherlock.sk/produkt/set-dveri-family-2/ - len 37db nepriezvučnosť, len ako ja to mozem zistit? len dôverou ze ostatny co pisu 39db hovoria pravdu



Dakujem za váš cas pri čítani / prispeni vlastnym nazorom / skusenostou.

Urcite to pomože aj dalšim citatelom.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5820
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Bezpecnostne dvere - byt

Príspevok od používateľa wingo »

Mám Securido (myslím že mňa vyšli okolo 600€) a som s nimi spokoný až na jednu vec - teraz po 6 rokoch už je vyloganá kľučka, budem musieť meniť, vadí mi to. Inak spokojnosť, vcelku dobre tlmia hluk aj keď neprezvučné nie sú (bývam na prízemí), dobre izolujú prievan z chodby (po namontovaní úplne zmizol), sú solídne a ťažké, ale aj po rokoch idú stále ľahko a bez vŕzgania aj bez dodatočného mazania. S montážou som bol tiež spokojný, mal som neštandardný rozmer pôvodných dverí (bytovka z 50. rokov) a všetko pekne upravili na štandardný rozmer, nemusel som priplácať za neštandard.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Bezpecnostne dvere - byt

Príspevok od používateľa Pronto »

Tie SecDoor montuje moj kamarat - je vlastnik ale chodi aj na montaze. Viaceri znamy maju od neho dvere a zatial si nikto nestazoval ani po par rokoch, a to montoval dvere aj mimo vychodneho Slovenska.
Spoiler: ukázať
First: Intel i7 10700KF + BeQuite Dark Rock Pro4, ASROCK B560 PRO4, 32GB HyperX 3600 CL18, EVGA GTX 3080Ti FTW3, 1TB WD Blue NVMe, EVGA SuperNova G6 850W, be quiet! Pure Base 500DX White, W10Pro + AOC Q3279VWF
Second: Intel i5 7500, ASUS z170Pro Gaming, 8GB DDR4 2600MHz, Strix RX 570 4GB, 1TB SSD Patriot, 650W Gold PSU

AUDIO
Headphones - Sennheiser GSP 300
Micro System - Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+
mOY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 09:33
Bydlisko: Košice - Juh

Re: Bezpecnostne dvere - byt

Príspevok od používateľa mOY »

Pronto napísal: Ut 12. Jún, 2018, 09:16 Tie SecDoor montuje moj kamarat - je vlastnik ale chodi aj na montaze. Viaceri znamy maju od neho dvere a zatial si nikto nestazoval ani po par rokoch, a to montoval dvere aj mimo vychodneho Slovenska.
Ak sa smiem spýtať, prosím aký ma tvoj kamarat nazor na vyplnanie zarubni purpenou ? Z bezpečnostneho hladiska ako majitela bytu.

Pur pena vs betón.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Bezpecnostne dvere - byt

Príspevok od používateľa Leon »

Pronto napísal: Ut 12. Jún, 2018, 09:16a to montoval dvere aj mimo vychodneho Slovenska.
To čo je za argument toto? :laugh: Akože mi na východu sme ešte na nich dobrý a ostatný mimo východu už sú veľmi fancy ? :D
.
mOY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 09:33
Bydlisko: Košice - Juh

Re: Bezpecnostne dvere - byt

Príspevok od používateľa mOY »

Leon napísal: Ut 12. Jún, 2018, 11:14
Pronto napísal: Ut 12. Jún, 2018, 09:16a to montoval dvere aj mimo vychodneho Slovenska.
To čo je za argument toto? :laugh: Akože mi na východu sme ešte na nich dobrý a ostatný mimo východu už sú veľmi fancy ? :D
Predpokladam kedze je to firma z Košíc tak to ma byt plus k dobru ze sa neboji ist do biznisu aj dalej napriek pripadnym reklamaciam = verí si že žiadne problemy nebudú. (Skoro kazda firma mi inak toto spomenula,mame dvere aj v Hornej Dolnej a ziadne reklamacie niesu, nebudu, nepredpokladame)

Ale podla mojho nazoru je to vzdy risk napr s pripadnym zamočnikom ak je v Košiciach a dvere su v Hornej Dolnej tak proces pomoci nebude taky rychly.
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Bezpecnostne dvere - byt

Príspevok od používateľa Pronto »

Presne tak, je to skor ako plusovy argument, ze by sa im neoplatilo posielat technika na servis cez cele Slovensko. Mne budu tiez montovat dvere a to je KE-BA takze celkom dost od ruky :D
Spytat sa ho mozem, ale logicky mi nepride montovat bezpecnostne dvere na montaznu penu, ktoru srobovakom vydlabem :D Ony betonuju.
Spoiler: ukázať
First: Intel i7 10700KF + BeQuite Dark Rock Pro4, ASROCK B560 PRO4, 32GB HyperX 3600 CL18, EVGA GTX 3080Ti FTW3, 1TB WD Blue NVMe, EVGA SuperNova G6 850W, be quiet! Pure Base 500DX White, W10Pro + AOC Q3279VWF
Second: Intel i5 7500, ASUS z170Pro Gaming, 8GB DDR4 2600MHz, Strix RX 570 4GB, 1TB SSD Patriot, 650W Gold PSU

AUDIO
Headphones - Sennheiser GSP 300
Micro System - Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+

Návrat na "Debata o všetkom"