ach ta kuchyna :(

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pani vela sa nevyznam zatial so msi zariadil iba prvu kuchynu minuly rok ale zopar veci za ktore som rad:

Chladnicka s "no frost" musi byt(tamtung, ine znacky iny nazov). Ventilacia vzduchu v zadnej casti, ziadne bakterie, ziaden smrad a ziadne odmrazovanie (chladnicka sa chladi nie vzadu ale po bokoch tj ked maka normalne sa trochu zahreju boky ale to malokedy). proste toto musi byt, je to ozaj skok vpred.

Ruru by som uz bral lepsiu ako som kupil (nejaka electrolux?). Jedine co mi na nej chyba je to samocistenie, teda ze sa zahreje prazdna na mega velku teplotu (pocitam ze cistit by ju trebalo normalne ale potom to zabije vsetko co v nej ostalo ze?).

Pracku mam lacnu (hej, mam ju v kuchyni tak to tu pocitam :D ) a nemam jej zatial okrem hluku co vytknut.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7267
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Papek »

Viete mi dat tip na dobru panvicu? Pred rokom som kupil Tefal Titanium Pro... podla popisov superduper panvica, nelepiva. Daval som si sakra pozor, aby som ju neskrabol nejakym kovovym riadom a po roku sa na jednom mieste nadvihla ta nelepiva vrstva a odpadla. Takze Tefalka bude musiet z domu a nemam chut kupovat to iste znova.

V telke som videl reklamu na nejaku panvicu z teleshoppingu, nelepiva, nejaku odolnu vrstvu to ma, ze by to malo prezit aj kovove riady ... len teleshoppingy su mi nesympaticke, beriem to skor ako odrb na dochodcov ako seriozny obchod.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa maniak »

My mame doma jednu tusim Tefalku a dve panvice z Ikei (vsetky urcene pre indukciu, takze pomerne tazke), tie Ikeacke si uz ziju tusim tretim rokom uplne bez problemov, mali na sebe znacku o premiovom teflone (tusim tak sa to volalo), meno mozem pozriet doma, tefalku mame asi 2 roky a tiez bez problemov.
Jedny z tych "teleshopingovych" maju v Eurospare v Kittsee, co som pocul tak si to ludia aj vcelku chvalili.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7267
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Papek »

neviem ci chcem tefalku... rok dozadu som dal za to 30 €a mozem to vyhodit. Mozno by som skusil tu ikeu, alebo ma laka panvica de Buyer, konkretne toto http://www.kulina.sk/ocelova-panvica-mi ... r/d-76627/
co ma odradza je udrzba a cistenie, neviem ci sa mi s tym bude chciet babrat. dalsia vec, ze ta rucka je sakra vysoka a neviem ci mi vojde panvica do suflika
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa zedolsi »

tu de buyer som kupoval ale radu PRO... je to super panvica hlavne na steaky (krásne uzavrie mäso), pokiaľ sa ti nechce zaťažovať sa údržbou tak druhú čo často používam (na soté, a pod.) je keramická BergHoff Virgo (kupoval som celú sadu hrncov) tam sa fakt nič nepripáli, vajíčko keď na rozpálenú panvicu pleskneš tak sa šmýka hore dole (ale tu už hovädzinu tak krásne neuzavrie ako na oceľovej) :)

inak v tej údržbe by som nevidel nejaký problém, utrieš papierovými utierkami, trošku namastíš a máš vybavené, keď je tam hrubá špina dáš vypáliť soľ...nič zložité :) a hlavne vidím výhodu že sa nemusíš báť že ju nejako poškriabeš ako pri teflonových (čo je mimochodom hnus) a keramických ;)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa maniak »

Papek: len na doplnenie, mame bezne Ikea 365+ panvice.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
tusom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut 26. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa tusom »

za mna mozem de Buyer tiez odporucit, mam doma presne tu co si dal link, som velmi spokojny
ako pise zedolsi, na maso je to vyborne, zprudka to opecies, maso sa zatiahne, z vnutra je masko makke
aj omeletu a palacinky zvlada vyborne, restovanie zeleniny atd.

tiez som sa troska bal udrzby, ale je to len sila zvyku, ked dovarim, len utriem, pripadne, ked je viac spinava, umyjem ju horucou vodou, troska saponatu, prejdem hubkou, oplachnem, necham zohriat na sporaku nech vyschne, a na koniec troska oleja :)

ked to porovnam s tefalkou co mam doma, 5 rokov stara, top rada vtedy, turbo kuul neprilnavy povrch, 40e+, na de buyer sa nechyta
umyval som ju len rucne a ten teflon aj tak po case stratil svoje vlastnosti
cize teflon je na max 5-6 rokov, carbon steel panvica do konca zivota prakticky
co sa mi velmi paci je ako sa dokaze rozpalit:D ked je horuca, das troska oleja tak az tancuje po tej panvici:D

ja sa chystam este na wok a 32cm panvicu

este jeden rozdiel je oproti beznym panviciam a to, ze 28 cm de buyerka ma mensiu plochu dna, tusim len 20 cm, takze sa tam zmesti menej toho, ale pre dvoch je to v pohode

https://onedrive.live.com/redir?resid=4 ... =folder%2c

foto je nova panvica, ked som ju "vypaloval", druha asi po mesiaci pouzivania, teraz je este viac cierna:)

na tvojom mieste urcite skusim:D
"There’s a troll within every man that stirs when you put a keyboard in his hand"
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7267
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Papek »

hmm... teraz si ma celkom namotivoval na tu de Buyer. Co sa tyka pripalovania, je na tom ta ocelova panvica ok? Hovadzie steaky su mi jasne, tie sa zatiahnu a su ok. Co take vajcia, kuracie ... ?

nechcelo by sa ti zmerat, v akej vyske je najvyssi bod rucky, ked je polozna? Potrebujem ju vtrepat do suflika alebo vymysliet nejake miesto, kde by som ju vedel skladovat. A este som objavil nejaku radu carbone plus od de buyeru, musim zistit co je to zac. Inak trochu sa bojim tej hmotnosti. Raz sa mi podarilo tresknut Tefalkou po indukcnej platni, ked som obracal palacinky a prezila bez ujmy... neviem ci zvladne aj 2,5 kg ocel :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa zedolsi »

spravíš na nej aj volské oko, aj kuracie... len treba nechať panvicu rozohriať, ťažká je fakt dosť ale to si zvykneš ;)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
tusom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut 26. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa tusom »

tak tak, ako pise zedolsi,
ono jasne, zo zaciatku sa bude troska chytat maso, ale ako sa postupne vytvori "patina" (= panvica scerna), nebude problem, samozrejme treba tuk nejaky tam dat

nie je problem zmerat

s tou indukciou ti neviem poradit, nevaril som na tom, neviem do akej je to sklo odolne, ale co som videl na navstevach, ak mam byt uprimny, asi by som sa bal, ze to praskne, panvica je podstatne tazsia ako hlinikove, tu by mohli pomoct internety
"There’s a troll within every man that stirs when you put a keyboard in his hand"
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa zedolsi »

:D určite ti nepraskne indukcia z panvice :D keď ti ale padne 2,5kg panvica na ňu tak to nemusí vydržať jak indukcia, tak sklokeramika a pod. :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7267
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Papek »

s tou indukckou to bola len taka recnicka otazka... urcite s tym neplanujem trieskat po platni, len si musim davat pozor pri obracani palaciniek. Teda aj vo vseobecnosti, kedze nezvyknem pouzivat na obracanie varesky. Ked to zvladne udrzat plny 10 litrovy hrniec, tak panvicu musi tiez.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
tusom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut 26. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa tusom »

jaaaaaj, hlupo som to napisal, samozrejme, ze som to nemyslel tak, ze to sklo praskne len pod samotnou vahou panvice:D
ja len ze keby nahodou nejak, napr. pri tych palacinkach, udries s panvicou do tej dosky, ze mozno praskne, neviem:)

ta vzdialenost co si sa pytal, resp. vyska rucky je 14cm

https://onedrive.live.com/redir?resid=4 ... =folder%2c

akurat mi dosla dalsia panvica, ako darcek pre kamosa, tak som hodil do linku foto s porovnanim novej a polroka pouzivanej panvice:)

ps: inak manzelka so mnou nezdiela moje nadsenie, nepaci sa jej, nerobi s nou, ze vyzera jak keby mala 100 rokov a furt spinava:D
"There’s a troll within every man that stirs when you put a keyboard in his hand"
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7267
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Papek »

14 cm :OO= zacinam pochybovat ze ju dam na miesto starej panvice, ale nadej umiera posledna. Uvidim ked pridem domov. Rucka vyzera dost masivne, tu asi len tak neohnem.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7267
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Papek »

9,5 je max vyska, mozno zavesit do nejakej strinky... alebo pozriet nejaku inu ocel
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2

Návrat na "Debata o všetkom"