ach ta kuchyna :(

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Harry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ne 21. Sep, 2008, 14:59
Bydlisko: Bratislava V.

ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Harry »

ahojte,
viem ze to asi trosku mimo... ale verim, ze tu najdem fundovanych aj na tuto temu :)
potrebujem poradit/schvalit vstavane spotrebice.. poradili mi, ze by som sa mal zamerat na Bosch..no a kedze mam investovat nemale peniaze..tak sa chcem nechat aspon uistit, ze som dobre vybral

chladnicka https://www.alza.sk/bosch-kis-86af30-d2273776.htm
rura http://rury-na-pecenie.heureka.sk/bosch ... e/#section
varna doska https://www.mall.sk/plynove-varne-dosky ... e?v=426168
digestor http://www.okay.sk/odsavace-par/bosch/# ... nt=ostatni
umyvacka riadu http://umyvacky-riadu.heureka.sk/bosch-smv-53l50/
pracka https://www.mall.sk/pracky-predne-plnen ... y?v=680933

naozaj vdaka za kazdu dobru radu a pokial by sa Vam podarilo neboj znizit rozpocet mali by ste to u mna :good:
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS Z390 ULTRA CPU: Intel Core i7-9700K @5,1 GHz + Fractal Design Celsius S36 + 3x NOCTUA NF12 RAM: HyperX 32GB KIT 3200MHz DDR4 CL16 Predator GPU: MSI ARMOR 1080 ti HDD: WD Black NVMe SSD 1 TB + WD Black NVMe SSD 500GB + Samsung EVO 860 500GB + Samsung EVO 860 1TB PSU: EVGA 750 G2 CASE: FD Define R5 + 4x FD Venturi HF-14 MONITOR: 34" Dell AW3418DW Alienware
Používateľov profilový obrázok
miroh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 476
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Prievidza

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa miroh »

tazko poradit ale urcite by som kupoval sklokeramicku varnu dosku....https://www.mall.sk/sklokeramicke-varne ... e?v=579117
Používateľov profilový obrázok
skilerko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 620
Dátum registrácie: St 19. Aug, 2009, 21:26
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa skilerko »

ja som kupoval indukciu bosch a som spokojny, voda rychlo zohriata. nevyhoda potrebujes hrnce ktore su na indukciu
Spoiler: ukázať
cpu intel 4670k
cpu cooler NOCTUA NH-D14
matičná asrock z87 xtreme4
hdd WD green 620gb
ram kingston 2x4gb ddr3
vga gigabyte 7870 2gb
psu seasonic 520gm
case haf 932
keyboard roccat isku fx
headphones STEELSERIES siberia V2 navi edition
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa geroswen »

Neviem preco prave sklokeramicku... tie by som prave nebral... ak elektricku, tak indukcnu, napriklad kvoli ucinnosti. Na plynovej vsak nevidim nic zle.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Joey35
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36
Bydlisko: Bardejov

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Joey35 »

My sme prerabali kuchynu minuly rok, tiez sme dlho vyberali a nakoniec sme zobrali od Bosch jedine umyvacku riadu, lebo tie su ozaj dobre, chladnicku mame od samsungu s technologiou NoFrost aj v chladnicke aj v mrazaku (velmi uzitocna technologia hlavne v mrazaku, kedze nemusis rozmrazovat ako debil, a vies aka to je piplacka), zabudovany sporak+digestor od Mora a varnu dosku mame sklo-keramiku bielu od Amica
PC: MB: ASROCK B450M Pro4 CPU: AMD RYZEN 5 3600 CPU FAN: SilentiumPC Fera 3 GPU: Gainward Geforce GTX 1660 Super Ghost SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB RAM: G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W Case: SilentiumPC Signum SG1M TG MONITOR: 32" AOC CQ32G1 + 27" BENQ GW2760
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Andre »

si to mal dat do debaty o vsetkom

indukcnu elektricku varnu dosku

minimalne chladnicku a pracku znacky Miele a pod., usetris si kopec problemov po skonceni zaruky
ak rozpocet nepusti, tak aspon daco s 5 rocnou zarukou, kludne aj od alzy
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Hexaris

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Hexaris »

Asi tak ... Miele je aspon nejaka zaruka, mne na chladnicke samsung tesne po zaruke zacali odchadzat segmenty na lcd, hlavne, ze na invertor je zaruka 10 rokov :facepalm: hlavne ze stala skoro liter :wallbash:
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6664
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa molnart »

miele je dobre ale imho vyrazne predrazene. moze sa stat ze ti to vyzdrzi dlhsie, ale neviem ci to opravnuje dvojnasobnu cenu. ja som pred dvoma rokmi kupoval pracku a chladnicku samsung, zatial funguje vsetko ako ma bez problemov, uvidime ako o par rokov.

k tvojim konkretnym, chladnicka sa mi zda byt mala, a pracka nejaka prilis basic
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa spencer »

my máme zanussi chladničku a spokojno zatiaľ , pračka wirphool či ako sa to píše plnena zhora keďže mame to vyhovuje viac lebo sa tak nekrčí hlavne si chvali šiesty zmysel čo presne neviem čo je ale pračka na tie roky stále slušne ide . sporak kombinacia plyn+ rura elektrika tu je nevyhoda že je to dizajnovo horšie ako aj na udržbu horákov oproti elektrike ale zas ušetri sa na elektrike, plyn je lacna záležitosť . určite by som nebral niečo za dvojnasobok ceny len kôli záruke na alze je aj nejaká možnosť si priplatiť keĎ tak za rôzné veci ako záruka na poškodenie alebo nehodu , záruka na vrátenie /neviem či sa to týka aj bielej techniky/ alebo predlženie záruky ak to nie je veľa išiel by som dotoho . v datarte majú možnosť napríklad priplatiť za okamžitú výmenu matrošu za funkčný . bral som si tak strojček a zastrihavač vlasov od remingtonu tiež zatiaľ spokojnosť už asi 2 roky .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
lamacik83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 03. Okt, 2010, 11:26
Bydlisko: Košice

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa lamacik83 »

obavam sa ze s rozpoctom pojdes tazko dole ak chces aspon priemernu kvalitu

plynova doska: ok
digestor: v tejto cenovej kategorii toho moc nenavyberas, porovnaj parametre hlucnost, tah (pozor nie vzdy je udavany pri rovnakom stupni odsavania a teda aj hlucnosti)
chladnicka: asi ok - nechces trochu vacsi mraziak?
rura: napr http://rury-na-pecenie.heureka.sk/bosch-hba-24b150/ - ak prilis draha tak si aspon v nejakej predajni poskusaj, niektore lacnejsie maju dvierka take lahke ze mas pocit ze toho moc neznesu a budu sa aj hodne zahrievat
umyvacka: skus pozriet nech ma aspon priborovu zasuvku hore - uzitocna vec ako napr: http://umyvacky-riadu.heureka.sk/bosch-smv-69n40/ - nizsie modely budu o nieco lacnejsie
pracka: asi nieco s invertorovym motorom
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa jergus »

ja som riesil novu kuchynu cca 4 roky dozadu, mam vsetko od bosch, sice vstavane ale nemozem povedat ani jedno zle slovo.
ked budes vyberat chladnicku, hladaj vo vnutri malu striebornu nalepku, byva na nej maly napis antibacterial silver, znizuje mnozenie bakterii v chladnicke.
ruru skus pohladat s moznostou cistenia vypalovanim, ja to nemam, rodicia ano, a mama si to chvali pri cisteni hlavne ked sa ti podari alebo tvojej zene zasrat ruru.
varnu dosku mam indukcnu, ale ak preferujes plyn, tak plyn. varna doska ma vyhodu, ze je to rovny tvrdy povrch a cistenie je lavou zadnou
umyvacku riadu pozeraj hlavne podla spotreby vody, tusim ze bosch maju zbernu nadobu na poslednu oplachovu vodu a s nou potom umyvaju hrubu spinu pri dalsom spusteni, ale to by ti mali vediet povedat.
pri pracke si daj pozor ci ma aqua stop, je to sice priplatok naviac, ale vzdy lepsie ako keby strelia hadica a vytopis polku susedov.

inak skus popozerat predajne co sa tyka ceny a akcii, pretoze na bosch ponukaju zlavy ak nakupis 3, 4, 5 spotrebicov.... ja som takto dostal zlavu 30% lebo som zobral u daneho dodavatela 5 spotrebicov, rodicia mali zas pri kupe 6 spotrebicov zlavu 25% a k tomu 5 dielnu sadu nerezovych hrncov na indukcnu dosku.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
lamacik83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 03. Okt, 2010, 11:26
Bydlisko: Košice

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa lamacik83 »

jergus napísal: umyvacku riadu pozeraj hlavne podla spotreby vody, tusim ze bosch maju zbernu nadobu na poslednu oplachovu vodu a s nou potom umyvaju hrubu spinu pri dalsom spusteni, ale to by ti mali vediet povedat.
spotreba studenej vody pri umyvacke riadu je naozaj to posledne co sa riesi, ci 7 alebo 10 litrov je sumafuk - aj keby si ju pustal kazdy den 1x tak ti to za rok spravi kubik studenej vody a teda aj kubik stocneho co je cca 2 eura, pracka ma nasobne vyssiu a variabilnejsiu spotrebu vody a riesis to pri nej?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa quicky »

urcite jedine indukcnu varnu dosku.... ziadny plyn ani elektrika(to je cisty grc) ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa LordKJ »

co mate proti plynu?

osobne som nikdy nevaril na inom ako plynovom [a elektrickej platnicke] preto sa pytam
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Jednoduska »

quicky, to co je za argument ze cisty grc? :D

Indukcia je super sam som to mal v inom byte ale plyn je klasika a za 3 eura mesacne sa clovek nema velmi na co stazovat tiez ak mu to vyhovuje.

Návrat na "Debata o všetkom"