ach ta kuchyna :(

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
tusom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut 26. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa tusom »

andrejsvk napísal:
tusom - ale robia aj keremicke? nie teflonove
tiez by ma zaujimalo
uf nie som si isty, o take panvice som sa blizsie nezaujimal, ale co som narychlo pozrel na stranke, maju tam nieco taketo :
http://www.debuyer.com/en/products/choc ... old-handle
podla popisu by to malo mat keramicky povrch (ale pozeram, ze nie je na indukciu)

skor som myslel de buyer carbone plus, resp. mineral B, ktore stoja cca 40e za 28cm, a pri beznom uzivani su prakticky nesmrtelne
"There’s a troll within every man that stirs when you put a keyboard in his hand"
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa obcanx »

no za 40eur a keby vydrzi viac ako 2 roky, tak to stoji za to :) len maju to na ten ich stranke?
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11482
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Andre »

Kukal niekto Liebherr chladnicky a mraznicky od ktorej rady hore su kvalitne? bo maju riadne cenove rozpatie.
Pripadne napada niekoho este podobna znacka?
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa killswitch »

caute,
ak by sa niekomu chcelo pozriet na moj vyber a pridat nejaku kritiku, tak budem rad. hned napisem, ze na to nemam vela penazi a tak som sa snazil zobrat nejake zakladnejsie veci. chcel by som ale nejaku spatnu vazbu, ci nerobim nejaku sialenost :)

indukcia: https://www.andreashop.sk/electrolux-ehh-6340-fsk
rura: https://www.andreashop.sk/bosch-hbn-539-s5
umyvacka: https://www.andreashop.sk/electrolux-esl-4200-lo
chladnicka: https://www.andreashop.sk/electrolux-enn-2801-bow
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11482
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Andre »

chladnicku Liebherr, od ktorych modelov su ale kvalitne ti neporadim
pri ostatnych veciach si myslim az tak nezalezi
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa killswitch »

nj, Liebherr mam v momentalnom bydlisku. lenze cena je dost vysoko :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Papek »

k indukcii toľko, že mám takú istú len mám naviac časovač. super vec keď varím ryžu, vajíčka a pod. dobrou voľbou je že nemáš rámiky - ľahšia údržba. niektorí ma strašili, že sú tie okraje krehké, ale ja som už zopár krát o ňu tresol panvicou keď som obracal palacinky.

ostatné veci som vyberal štýlom že som si určil parametre, zabehnuté značky a zotriedil podľa ceny, keďže som naháňal každé euro a zatiaľ spokojnosť
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa killswitch »

tiez ma v podstate dost tlacia financie. neviem si vsak dobre zotriedit skatulku "zabehnute znacky". dali by ste tam aj veci ako mora, zanussi, whirpool a pod?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Papek »

Nemal som nejaky presny zoznam, skor som sa orientoval na to, co je na nasom trhu zabehnute a nema povest lacnej a kazovej znacky. Osobne mi Mora nie je az tak sympaticka a pokial by bol rozdiel v cene oproti Whirlpool povedzme 20 €, tak radsej priplatim. Napr. ked si otvorim Alzu, tak mi znacky Philco, Concept alebo Candy nic nehovoria, tak som ich nevyberal. Na Beko som pocul dobre aj zle tak pol na pol, tiez som ho vyradil z vyberu.
Zrovna pracku mam Zanussi, zatial funguje, nehrka, huci znesitelne, pri pustenej telke ani neviem ze sa nieco perie. Akuarat odhad casu prania jej velmi nejde, poslednych 15 minut odpocitava kludne aj pol hodinu.
Chladnicku mam Whirlpool, pozeral som co najnizsiu hlucnost a potreboval som urcite rozmery a kovovy vzhlad. Nemal som nejake extra poziadavky na dalsie funkcie, vo vnutri je vetrak na cirkulaciu vzduchu. Kolega ma aj automaticke odmrazovanie a milion dalsich ficur, displej. Ja som z toho nejaku vedu nerobil, chladi a je relativne ticha. Akurat som nasiel jeden "bug", ze ked nastavim najnizsiu teplotu, tak kompresor piska. Kolegova Samsung to robi na kazdom stupni, udajne je to normalne. Ked sa to o 10 rokov pokazi, tak s kludnym svedomim kupim novu, lebo stala pod 300 €. Pokukoval so maj po Panasonicu, lebo ma nejaky speci kompresor, ktory bezi 24/7 a je nepocutelny. Lenze tie chladnicky stoja 1500 € aj cez brutalne zlavy cez B2B som sa nedostal pod 800 €. Takze Whirlpool...

Po roku tazko hodnotit, ci som si vybral dobre, ale zatial som spokojny. Digestor digestoruje, chladnicka chladi, doska vari (urcite zapoj na dve fazy). Rura tiez pecie, aj ked tam mam milion programov, tak pouzivam prakticky iba dva - s fukanim a bez.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa killswitch »

vyborne, presne takto som si predstavoval odpoved :) dakujem
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa mirjak »

moja polovicka si vybrala tuto indukciu, ale netusim podla coho... snad podla farby :D
este som ju neskusal, zatial nie je ani kuchyna http://varne-dosky.heureka.sk/bosch-pib-672f17e/
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa quicky »

drahe je dobre :D
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa maniak »

mirjak: pekna doska (vyzorovo), sam som vyberal par rokov dozadu nejaku Electroluxku, funguje uz vyse troch rokov, bez problemov. Vtedy som sa docital vsade, ze najviac sa odporuca dat si pozor, aby mala kazda zona vlastny ovladac a vlastny displej, aby clovek mal prehlad a vedel rychlo prestavit vykon.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa Papek »

a ideálne ak by bolo ovládanie mechanické a nie dotykové, ale taka indukcia sa hádam ani nerobí. v každom prípade by som vyberal iba dosku s ovládaním pre každú zónu zvlášť.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ach ta kuchyna :(

Príspevok od používateľa quicky »

ja mam indukciu, hotpoint -ariston,5r zaruka, 4zony, kazda ma vlastne nastavenie teploty+boost... a musim povedat,ze jedna radost varit :) skutocne! ale cena bola cca 300 s dph:(

Návrat na "Debata o všetkom"