Turistika-debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa wingo »

V dTeste bol nedávno test batohov a presne Deuter Trans Alpine 30 to vyhral :)
Čo sa špecificky pohodlia týka:
Celkovo najlepšie „sedia“ podľa nich na chrbte batohy Jack Wolfskin, Deuter a Husky
Celkovo druhý skončil Jack Wolfskin Moab Jam 24 ak chceš trochu ušetriť alebo ak chceš najlepší pomer cena/výkon tak Pinguin Ride 25 či Decathlon/Quechua BP MH500 30L. Inak z vlastnej skúsenosti z rady Decathlon MH500 sú aj turistické topánky za tú cenu dobrá voľba.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

super dakujem za dalsie odporucania ...

Pinguin Ride 25 nevyzera zle ale tie co maju tie kovove systemy na odvetravanie chrbta su pre mna asi nevhodne lebo tlacia ma v ramci chrbta na zlych miestach kvoli vyske a su mi nejake nepohodlne...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

Veci z Decathlonu us low-cost, na lahke - obcasne pouzite. Vyssie zatazenie im neprospieva. Husky ma podobne renome, Deuter a Jack Wolfskin su top tier.
Aby som ti to zamiesal, skus este pozriet Millet Ubic 45 MBS. Ja ho mam, na moju vysku (181) je fajn, ma este aj rezervu pre vyssieho cloveka. A ten bedrovy popruh, ktory ma istu hybnost, je super pohodlny.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

no .... bolo to tazke ... nakoniec som objednal Deuter Trans Alpine 30 ... bol v akcii za 98€ tak hadam mi bude sediet ...
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 817
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa LeaR »

hladam bundu na zimnu turistiku, rozmyslal som nad zajo, ako su na tom teraz s kvalitou? popr. ist radsej napr. do north face/patagonia?
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Miso122 »

riesil som to asi mesiac dozadu, Zajo sa za plnu cenu absolutne neoplati, ak chces daco konkretne napis sem http://www.outdoorforum.cz/ urcite dostanes rozumnejsie odpovede ako na IT fore. alebo len prescrolluj milionstranove temy o zateplenych/nepremokavych bundach
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 817
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa LeaR »

ok, dik, pozriem. co si zobral nakoniec?
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Miso122 »

ja som zobral https://www.zajo.net/sk/zateplene-bundy ... 56-13.html kedze mam cez firemne benefity 80% zlavu

Ale je dosť nepriedusna, na turistiku s nejakým vyšším tempom si dávam PWS mikinu a softshellku navrch (tiež oboje Zajo :D ), paperku len ako backup pri zastavení
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa scream »

LeaR napísal: Po 20. Dec, 2021, 12:42 hladam bundu na zimnu turistiku, rozmyslal som nad zajo, ako su na tom teraz s kvalitou? popr. ist radsej napr. do north face/patagonia?
Ja to riesim lyziarskou bundou. Dnes sa robia uz tensie a technicke, cize kavlitny material + kopu odvetravania. Pod nu a do vaku nakombinujem veci podla pocasia. Uplnou nahodou mam uz nejake 2-3 roky blizzard a je ako nova.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Miso122 »

lyziraske bundy su prilis hrube a zateplene na turistku, akurat sa v nej spotis a ked otvoris vetranie prechladnes ked zacne fukat
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 817
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa LeaR »

tak tak, preto som sem aj pisal. posledne dva vikendy som bol na turistike v lyziarskej zajo bunde (ma asi 7 rokov a nic jej nie je, preto som sa pytal na aktualnu kvalitu) a bolo mi v nej moc teplo a cely spoteny.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Dunar »

Pri nejakej vyššej zaťaži budeš spoteny v akejkoľvek bunde. Ja chodim iba vo funkčnom tričku s dlhym rukavom. Aj pri minusovych teplotach, dobre to odvadza pot a aj hreje. To pri zaťaži uplne stači. Inak funkčne pradlo je uplny zaklad aj pod akukoľvek ďalšiu vrstvu. Tam už potom veľmi nezaleži ake su tie ďalšie vrstvy (ak to nie je nejaky "igelit"). To pradlo v tomto robi obrovsky rozdiel či ho maš, či nie.
Keď mi začne byť zima (ale to je fakt vo vynimočnych pripadoch), resp. pri nejakom extremnejšom vetre, tak maximalne na seba natiahnem nejaku mikinu a pokračujem. Keď sa niekam driapem hore kopcom, neexistuje žeby mi bola zima.
Bundu si obliekam len mimo zaťaže (pri zostupe, pri kračani po hrebeni, či keď niekde stojim). A stale so sebou nosim aj nahradne funkčne tričko plus ešte nejaku mikinu/sveter, keby som to čo mam na sebe prepotil.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa scream »

No ta moja zimna mi nepride vobec nejaka hruba, ma take to "tenke" zateplenie https://www.exisport.com/sk/bundy/90241 ... -velkost-m

taketo nieco. Ked je nad 0 staci mi pod to funkcne tricko s dlhym rukavom, ked je viac zima, prihodim este jednu vrstvu ( alebo striedam pocas tury). Skusal som vselico, spotil som stale viac alebo mi bola zima.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Trosku to tu obnovim. Tip na nejaku zimnu bundu do mesta + aby zvladla tie 3-4 lyziarske dni do roka?

Prve co mi napadlo bol decathlon. Ale vsetky tie bundy vyzerali ako vrece od zemiakov. A podobne mi aj sedeli(Potrebujem dlhu a uzku...)


Ako druhe mi do oka padlo https://www.zajo.net/sk/zateplena-a-nep ... 5B1%5D=819 ale nikdy som nic od zaja nazivo nevidel, takze neviem co od toho uplne cakat.



Co sa tyka ceny, tak nemam presne urcenu. Ale stovka je pekne cislo. Krajsie ako trebars 200
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
buci
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Pi 18. Júl, 2014, 22:31
Bydlisko: Sabinov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa buci »

tu Gosau som kupoval zaciatkom decembra - na take mestske behanie v nie prilis velkych mrazoch podla mna v pohode, ale na lyzovacku by som ju asi nebral, pride mi velmi tenka

Návrat na "Debata o všetkom"