Turistika-debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

zdar,ake outdoor vodne filtre pouzivate,odporucate ?
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

Mam tento Care Plus WATER FILTER. Fajn vec, aj zo zmutenej "kakaovej" vody to spravi cistu vodu v celkom kratkom case. Postupne sa ale zanasa a trva to dlhsie, nastastie je cistenie celkom lahke a rychle, takze je to vec na dlhu dobu. Trekland neries, da sa zohnat aj za lacnejsie. Ak niekde najdes Sawyer, tak je to to iste, Sawyer to vyraba pre Care Plus.
Akurat nedokaze odfiltrovat virusy, cize ak si v nejakych divokych krajinach, tak este aspon Hadexky.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ja som nasiel toto
https://www.alza.sk/sport/sawyer-mini-f ... 340364.htm

ma to havne ten sacok,pomocou ktoreho to rychlo nadavkujem do flase na biku

bolo by ale fajn zohnat niekde nahradne sacky
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

to je ten isty filter s rovnakym prislusenstvo. Ten sacok vydrzi dost dlho, moj po cca 4 mesiacoch intenzivneho pouzivania (6-7 litrov denne) praskol na spoji, ale stale je pouzitelny. A namiesto neho dokazes nasrubovat obycajnu PET flasu, v pripade nudze
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

aj tak by ma zaujimali nahradne sacky,nebudem na biku predsa nosit so sebou pet flasu
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Zdar,vedeli by ste mi poradit nejaky krpaty jednomiestny stan,co najviac spratny ? Budem to pouzivat na biku.
A najlepsie z Ali ak mate skusenost
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

Z Ali netusim, skus cechov Pinguin Echo 1. Lahsie to vyreklamujes a su fajn znacka. Mam od nich zopar veci a spokojnost.

Pripadne, ak by si sa citil dobrodruzne, tak si kup len "celtu", napr. DD Tarp. Vazi to skoro nic, zakryje velku plochu a zvladne silne dazde. Nevyhodou je, ze potrebujes nieco pevne na uchytenie (strom, stlp...).
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Po dvojndnovom researchu som objednal Naturehike Cloud Up1
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

materik napísal: Št 07. Máj, 2020, 22:34 Mam tento Care Plus WATER FILTER. Fajn vec, aj zo zmutenej "kakaovej" vody to spravi cistu vodu v celkom kratkom case. Postupne sa ale zanasa a trva to dlhsie, nastastie je cistenie celkom lahke a rychle, takze je to vec na dlhu dobu. Trekland neries, da sa zohnat aj za lacnejsie. Ak niekde najdes Sawyer, tak je to to iste, Sawyer to vyraba pre Care Plus.
Akurat nedokaze odfiltrovat virusy, cize ak si v nejakych divokych krajinach, tak este aspon Hadexky.
teraz sa k tomu vraciam,pises ze Trekland nemam riesit,nikde v SR to ale za nejaku vyrazne lepsiu cenu nemaju :)
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

Sranda, ja ked som to kupoval, tak to bolo naopak. Ale hej, pozeram, ze maju najlepsiu cenu
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Ako je to so stanovanim v SR. Mam dobre info,ak si myslim,ze mozem stanovat v 1. a 2. stupni ochrany, v CHKO mimo lesa a uplny zakaz stanovat mimo oznacene miesta je v NP ? Ak nie,ako to je ?
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

pre inspiraciu outdoor kuchynka :)

750ml hrniec je vysoky cca 11cm

este to kus upravim, hubku zmensim a dam tam nejake kinderko so solou, mozno aj skladaci pohar a podstavec na kartusu,ak sa zmestia
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

Ahojte ,

poradte mi prosim nejaky batoh na jednodnove tury. Trosku narocnejsie cize cca 10-12 hodin. Vypijem vela vody cize cca 5l vody si potrebujem nabalit.

Par krat som pouzil 12l rupsak ale vody bolo menej a dosla + samozrejme dalsie veci je problem do neho napchat.
Naposledy som si zobral 55l ktory bol o dost lepsi a zmestilo sa vsetko len vaha sa mi nepacila :D ...

samozrejme prehodnotim to co nabalim do rupsaka no beriem aj nejake veci k natacaniu videi (stabilizator , potencionalne dron)

cize 12l aj ked prehodnotim veci bude malo a 55l je vela ...

oba batohy maju bedrove pasy co sa mi paci , proste mam rad ked to proste sedi pekne na chrbte pri pripadnom behu alebo rychlejsej jazde na bajku po lese...

takze problem pri 55l je to ze mi proste nejako nesedi a skusal som ho prestavovat na neviem kolko krat. Problem vidim v mojej vyske 196cm ... ked mi to hore pekne sedi tak bedrove pasy sa mi neopru o bedra ale nad nimi a cele je to na nic ...

co by ste mi odporucili hlavne vzhladom k mojej vyske ?
Nieco lahke , 30-42l , do 150€ a hlavne nech ta ergonomia chrbta je robena na vyssieho cloveka ...

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa killswitch »

Ahoj, môj use case je commuting na biku do práce a krátke výlety do prírody cez víkend. Vybral som Deuter Trans Alpine 24. Mám tento starší model: https://www.youtube.com/watch?v=YGCC1aFwrnE

Len výškovo som 175cm. Ale možno by si mohol pozrieť aj verziu 30L model 2021: https://www.hudysport.sk/trans-alpine-3 ... ize=346780
Vieš si ho spustiť popruhmi nižšie a takými strapmi si zase potom váhu hore pritiahnuť k telu, je to vidieť aj v tom prvom videu.
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

Ako nevyzera to zle ... mega je tych znaciek ... ak chces pri autach nieco lepsie zoberies vyssiu radu baworaku alebo mercedesu a vies ze je to v pohode ... len pri batohoch sa v tych znackach nevyznam lebo mal som jedne batoh a ten vyzeral ze vsetko parada ale rychlo sa zacal trhat z coho som bol prekvapeny lebo ani lacny nebol nejako ...

preto chcem teraz aj ked nieco drahsie ale presne na mna ... cize hlavne najviach je ta poziadavka ta vyska postavi aby to sedelo , tie nastavovacie popruhy mi pridu ako mozne riesenie ale celkovo si chcem spravit mierny preskum a potom isto pojdem skusat na zivo kde to budu mat ... len rad by som sa dokopal k nejakemu okruhu batohov co by mi sedel

Návrat na "Debata o všetkom"