Turistika-debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

jo mam toto.. http://www.aprosport.sk/sk/obuv/panska- ... T7B2N-9790
co konkretne teda na to ?

sky,ja mam presne tento isty..ale osta doma..radsej 2 litorve flase na bok ruksaku ako toto cmulanie hadicky..inak konstrukce je to zvladnute OK ..
mne sa zda ze decathlon vyraba vyrobky preto tak lacno,pretoze vsetky vychytavky uz niketo vymyslel predtym a decathlon ich len kopiruje..mam aj ruksak od nich a parada co sa tyka funkcnosti
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

Tento by mal byt v pohode: Fabric & Leather Proof. Maju ich asi v kazdom lepsom obchode.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Sky »

Flase po bokoch mavam, no nechce sa mi vak stale skladat dolu (alebo niekoho otravovat) aby som ich vedel vytiahnut a dat spät, takto si cucnem za pochodu a flase necham pre iontak.
Super ked vravis ze ho mas a je to konstrukcne OK, hlavne toho som sa bal, idem teda donho na skusku :good:
(btw, pocas tury co som stiahol 4l som nestal ani raz :D Pijem vzdy priebezne)
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ja som inak to cucanie nepochopil..ci to treba stlacat zubami,alebo v prstoch..logicky,zubami by sa to nemalo,ak chcem aby to vydrzalo :)
ten z linku ma na konci este otocny uzaver on/off

Materik,diky :bye:
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

ja stláčam ten gumový náustok zubami a tak pijem, jeden má asi 3 roky (camelbag) druhý asi 2 roky (source), používané relatívne často či na bike alebo túru a ešte som ten náustok ani na jednom nedohrýzol ale dajú sa kúpiť potom náhradné :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Sky »

Vak otestovany vcera na ture, bez problemov, vpohode sa z toho pije. Bol som prekvapeny z velkosti, ze to bude take male na 3l vak som necakal. Za obet padlo 5.3l tekutin Obrázok
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

Nepoznate niekto horskeho vodcu, ktory by vedel zobrat 3 ludi na Gerlach? PM ak ano
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Zdar,pouzivate app na zobrazenie vrcholov kopcov, co snima realtime fotak ? Ktora je najlepsia?
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Sky »

Ake mate batohy a ako ste s nimi spokojni? (hlavne z dlhodobejsieho hladiska, ergonomia, trvacnost,...)
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
ANONYM_a7

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

crumpler - light skor az mestka turistika (rozumej nic dlhsie ako par hodin) - spokojnost mega na tieto polonarocne vypravy skvele spracovanie a mega vyber. Mam od nich aj jeden co nosim na bike a korcule do mesta a ten si teda uz prezil a drzi jak fras(mam ho asi 5-6 rokov?). Jedine - co sa mi stane na kazdom je ze sa zoskrabe potlac z loga po case, na jednom sa mi roztrhala sietka vo vnutri ale tak, asi som tam nemal davat kluce :D Daju sa vyborne nastavit a ergonomia je pre mna velmi dolezita.

https://www.crumpler.eu/products/muli-backpack-l - tento mam na bajk korcule, pozeram ze uz maju novu generaciu opat som ho kupoval ako vybehovy model pod 100e
https://www.crumpler.eu/products/track- ... l-backpack - light turistika, travel - rovnako som kupoval ako posledny kus v alze za super cenu


Na narocnejsie a dlshie vypravy mam sice maly, ale vystuzeny, pevny s prsiplastom z exisportu ktory som vychytal v akcii na predajni https://www.exisport.com/sk/turisticke- ... 54951.html je to tento. Tomu davam 10/10 za skvelu ergonomiu, vybavu, vystuhu a skvele rozlozenie hmotnosti.

Na prespatie som nebol dlho ale mam prepateho kamosa co nosi vysoke litraze cize sa o to nemusim starat.
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

už dlhšie nosím Dragon EGG MKII perfektný materiál, spracovanie aj rozloženie vo vnútri, samozrejme na krátke túry, opekačky.... na prespávačky nechodím tak tento mi bohato stačí :-) MOLLE na nezaplatenie, pripnem si tam čo potrebujem, buď sumku kde mám veci na varenie, sukmu kde mám veci na ryby, fľašku na vodu a pod.

mal som predtým aj Husky s odvetravaním chrbta, rozumej kovová konštrukcia a sieťka ktorá drží batoh ďalej od chrbtu no podľa mňa hlúposť nakoľko sa človek spotí aj tak a takto mu skôr prefúkne chrbát ako keď ma na ňom batoh (môj subjektívny pocit), potom som kúpil cca.26L McKinley ale nemôžem nájsť model, ten bol parádny stále ho mám ale chýbali mu držiaky na fľašku na bokoch ktoré mi tam proste chýbali pokiaľ nepoužívam sak na vodu :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Sky »

Doteraz chodim s 30l QUECHUA,
Obrázok
no chcelo by to aspon 35-38l tak pokukujem po inspiracii. Dam dnu 3l vak na vodu, teraz cez zimu este 1l flasu, nahradne tricko+bundu, nohavice a este ostava nejak vtesnat zrkadlovku. V spodnom diely mam macky ktore zas vystupuju hore do hlavneho priestoru co zozere dost miesta. Pocas vystupov byva aj dost teplo, dam dolu kabat ktory uz musim niest v ruke, za opaskom a vymyslat kam snim aby nezavadzal kedze batoh nema popruhy zhora/zdolu na karimatku/ine prislusenstvo kam by som ho utiahol.
Uz ich mam cez 20 kusov vyhliadnutych a vidim ze padli znacky na ktore som nenatrafil zatial tak idem popozerat co maju v ponuke, zatial dik :)
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Hunac
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: Št 03. Júl, 2008, 16:48
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Hunac »

Ja osobne pouzivam uz roky Deuter Guide, je to riadny drziak, ale je dost tazky. Ak na tvojom zozname nie je aj znacka Gregory, tak skus pozriet.
MB: MSI MAG X570 Tomahawk WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D + Arctic Liquid Freezer II 240 GPU: Sapphire NITRO+ RX 7800 XT Gaming OC RAM: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo RGB @ 3600Mhz 16-19-19-39 SSD: Gigabyte Aorus Gen4 500GB SSD:Kingston KC3000 NVMe 2TB SSD: Samsung 860 QVO 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Jonsbo U5 + Noctua fans MONITOR: Dell AW3423DWF SOUND: Creative X-FI Titanium SPEAKERS: Onkyo HTX-22 HD KB: Corsair Strafe RGB MX Silent MOUSE: Logitech G502
buci
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Pi 18. Júl, 2014, 22:31
Bydlisko: Sabinov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa buci »

Caute, podla coho by som mal vyberat turisticky ruksak? Nejake specialne ficury, na ktore by som mal pozerat?
Potrebujem ho na 2 tyzdnovy trip po Sri Lanke s tym, ze bude prepravovany v batozinovom priestore lietadla ako moja jedina batozina.
Objem by mohol stacit 50 litrov, cenu vobec neviem, staci do 100 eur alebo treba priplatit?
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

Podla toho, co sa s nim chystas robit.
1. Ak travis takmer cely den v pohybe s batohom na chrbte, tak nesetri. Rovnako, aj ked chces, aby ti vyzdrzal niekolko rokov.
2. Ak je to len kufor noseny na chrbte, ktory potrebujes odniest z taxika na hotel a naopak, tak je to cca jedno. Decathlon nesklame
3. Ak ho netahas do extremnych podmienok (hory, dzungla), tak opat Decathlon

Na co si davaj pozor:
1. Chrbtovy system - batoh musi sediet na tvoju vysku. Vela ludi zije v omyle, ze velky batoh sa nosi na ramenach. Prdlajs, velky tazky batoh nesies na bedrach. Ak budes mat 10+ kilovy naklad, tak urcite doraz na bedrovy pas. V lepsom obchode maju aj vrecka so zavazim, urcite ho skus nalozeny.
2. Integrovana plastenka je must
3. Dve odelitelne komory potesia
4. Kup si nepremokave vrecka na veci. Su super na organizaciu veci a odkladanie spinaveho satstva.

Par navrhov:
Low - Forclaz 60 litrov
Mid - Pinguin Explorer 60
High - Jack Wolfskin Highland Trail 55
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77

Návrat na "Debata o všetkom"