Turistika-debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Posledne som salomony zničil jak handru, pozerať a kupovať podľa značky je už dnes prežitok.
Na sviatočnú turistiku stačia aj tenisky ak sa nebudeš ponáhľať. Ak sa budeš ponáhlať, tak radšej v rozchodených vibramoch (otázka znie kedy ich rozchodíš, keď veľmi nechodíš). Ešte je alternatíva ísť bosí, ale to nie je vhodné na všetky terény, najmä krpaté kamienky celkom vadia.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa dendroid »

A ja mam zasa kamosa, co ich nosil aj v zime ako zimnu obuv aj na tury a drzia mu bez problemov a nijako ich teda nesetril. Skor by som povedal, ze posudzovat znacku na zaklade jedinej skusenosti s 1 parom topanok je prezitok. Za 80 eur kupis v akcii Salomony, co normalne stoja 120 eur, takze smejdy to nebudu. Bosy by som zasa ja nesiel, smyknes sa niekde a rozrezes si napr. nohu na kameni ...
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ako ja mu neradím ísť bosí, len hovorím že aj tak sa dá :-D
A práveže posudzovanie podľa značky mi prišlo práve to tvoje tvrdenie "salomony sú v akcii"... aj tie moje boli v akcii. Treba si radšej nájsť referencie na ten konkrétny model, o tom to je, aj keď na konkrétne topánky sa to niekedy ťažko hľadá. Salomony sú ako "značka" dobrá, aj keď podľa mňa nie veľmi na turistickú obuv.
Treba si vždy zistiť čo-to o konkrétnom modeli. Hlavne nech to má čo najmenej zošívaní-prešívaní a čudných zohybov, ináč to premokne jak jedna báseň a ešte sa to tam aj skoro roztrhne.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa fobos »

Sobota rohacske plesa, krasa, nie moc narocna tura, odporucam :good: daju aj decka v pohode
Xbox Series X...
valecsk1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Št 09. Jún, 2016, 20:52

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa valecsk1 »

ja som kúpil topánky značku karrimor vyššiu radu dobre topánky ale ozaj len na lahkú túru tento rok mam viacej cieľov čo sa turistiky týka tak pozerám niečo kvalitnejšie možno mamut
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa jergus »

salomony chcem aj ja kupovat teraz v akcii, ale cenovo vyssie.
ja nemozem dopustit na nizke merely, na vysoke meindle a zena ma vysoke hanwag a nizke uz spomenuta znacka karimor. mam aj syntetiku SCARPA, maju dost rokov, stali okolo 7 tisic este korun, prve roky boli super, ale na zhyboch sa uz "pokazili" membrany a prepustaju vodu
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

ahojte, v sobotu odchádzam na týždeň do Starej Lesnej, vedeli by ste mi sem hodiť nejaké typy na ľahkú až stredne ťažkú turistiku (tak 4-6 hod viac asi parťáci nedajú a nechcem ich moc trápiť) vo VT a v okolí? ideálne keby tam nebolo ľudí ako v auparku ale tak sú tam v týždni sviatky tak sa zmierujem s tým že vo VT nemožné...ďakujem pekne :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Zober ich do belianskych tatier - vystúpiš na kežmarských žľaboch alebo v tatranskej kotline a pôjdeš na plesnivec potom na biele pleso a prípadne na brnčalovu chatu a dole na bielu vodu na bus.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa fobos »

v sobotu som dal Rysy, je to na techniku pomerne nenarocna tura, ale na kondicku dost brutal, svalovica jak hovedo na druhy den :D

krasny vyhlad na plesa, hlavne to morske oko v polsku :good: dosiel som dole z tade o 22,00 s lampasom a to oproti hore sli sami ludia o tom case :hmmm:
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Prejdi si to ešte z Poľskej strany a daj vedieť či bude svalovica/techn. náročnosť...a hlavne tlačenica. :cool:

Ja som bol pred dvoma týždňami také drobnosti v Tatrách ako Javorová dolina až do Tatr. Lomnice, Belianske tatry od skalných vrát po Široké sedlo a takéto podobné hovadiny.

A potom ešte taká malá jednodňovka vo Veľkej Fatre spod Liptovských Revúc na Rakytov a potom po hrebeni cez Ploskú až na Krížnu a potom zas po "lesnom" hrebeni z Krížnej cez Šturec až na Zvolen a zasa k autu pri Lipt. Revúcach.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa fobos »

hej lidi jako sracek :facepalm: samy poliak.
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

srandička to je zaujímavá, ale myslím že nejaká menšia solárna powerbanka je praktickejšia :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Zmokli sme ako psy cestou na chatu M.R. Stefanika aleo to lepsie sa pilo a jedlo cely zbytok dna kedze sa von ist nedalo :P

Potom chopok a zistenie ze jedna cesta dolu je 14 eur na osobu, ***** J&T... sli sme peso
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

ahojte, neviete o nejakej kamennej predajni najlepšie v okrese PE prípadne v NR, PD? kde by predávali oblečenie značky Geoff Anderson a mali ho hlavne reálne skladom? Jedná sa mi hlavne o bundu Dozer 4 resp. 5 a nohavice Urus 4 resp. 5...

EDIT: mohla by byť aj BA ale tam by bolo dobré aby mali otvorené aj v sobotu :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)

Návrat na "Debata o všetkom"