Káva a všetko s ňou spojené

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2255
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa materik »

Minuly tyzden mi dosla, v pohode kava. Pripravujem ju v french press, nie je to ohnostroj chuti, ale je chutna. Mam po nej taku dochut ako keby som si dal kusok horkej orieskovej cokolady. Ucel, na aky ju kupujem, splna dokonale.

Btw. za mna mozem odporucit kavu od Coffia. Los Naranjos a Las Lajas Milenio Honey od nich su spickove.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Coffia, Diamonds Roastery a Concept Roastery sú podľa mňa najlepšie lokálne pražiarne.
Samozrejme som nemal všetky.
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 944
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa lele007 »

Mal uz niekto kavu z www.zlateznrko.sk ? Maju promo na zlavomate: https://www.zlavomat.sk/akcia/740750-de ... -praziarne
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4575
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa killswitch »

Žena odtiaľ kupuje pravidelne, Takže už som poskúšal všeličo. Ale ja o káve neviem rozprávať vzletne, viem len či mi chutí alebo nie :) Emília a Rómeo mi chutili. Ale aj ostatné zapadalo do kategórie OK, vyslovene zlé tam nebolo nič.
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 944
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa lele007 »

Robite z toho presso alebo..? Naposledy som objednal tento https://www.coffeeveronia.sk/produkt/zr ... ana-250-g/ ale mi to vobec nechuti.. asi mam vynechat kavy 's ovocnými tónmi a sviežou chuťou'? :)
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Zlate zrnko aj Veronia pražia hrozne tmavo, za tu cenu sa dá kúpiť lepšie.

Pozrite 9grams. Za cca 20€/kg veľmi dobré kávy na espresso.
Osobne odporúčam Ethiopia Wild Berry...medovo sladká a pekné stredné praženie.
https://www.coffeeart.sk/prazena-kava/9 ... t-natural/
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Zaluzie 87b Brazilia prijemne cokoladova, chutovo hned za ethiopiou.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 944
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa lele007 »

ArAsHiT dik za info
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

mArtinko5MB napísal: Ne 21. Feb, 2021, 13:17 Zaluzie 87b Brazilia prijemne cokoladova, chutovo hned za ethiopiou.
Na moje gusto už bola veľmi tmavo pražená, asi by som ju znova nekúpil. Ethiopia ale výborná, porovnateľne dobrá aj tá čo som dával vyššie (viac sladká, menej acídna).
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Mne sa zda menej acidna prave Brazilia - viac jemna ako Ethiopia, ale zalezi od chutovych poharikov mozno :) Po piatich kavach Brazilie by som uz Ethiopiu nedaval na prve miesto tak jednoznacne.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Mne moderné (acídne espresso) nevadí. Preferujem celkovo kávy z Ethiopie (ani neviem prečo - asi len dobré skúsenosti).
Tú Ethiopiu od 9grams som kúpil na skúšku keď mali 20% zľavu na všetko (treba sledovať ich ig) a za 18€/kg to bola super kúpa. Trochu konzervatívnejšia orieškovo-medová chuť, ale hodnotím veľmi dobre.
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa zedolsi »

ahojte, viete mi niekto odporučiť nejaký konkrétny, fakt kvalitný french press? ďakujem ;)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa newmi »

mne viac chuti etiopska. Ja mam radsej aciditu. Brazilia je taka staromodna by som povedal :D

myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa amplifier »

Je teraz cucám tu Tchibo braziliu, ale vsetky brazilie chutia tak ako pise newmi, nicim neni zaujimava. BTW pomaly ochutnavam vsetky EBENICA kavicky, mam radsej take svetle vonave, ale GURMANO blend mi brutaaalne chutil na páke, odporúčam.
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Ja som mal Brazíliu od Blacku (dostal som) na espresso a to bola asi jediná Brazília čo by som kúpil znova, no odrádza ma cena (cca 40€/kg). Za tie peniaze sa dá kúpiť 1,5-2kg inej slušnej kávy (9grams, VZ, Coffeein...)

Bol som podporiť gastro a priamo v kaviarni som pil (to go): https://www.coffeein.sk/detail/559/rwan ... kova-kava/

Veľmi fajn káva na filter.

Návrat na "Debata o všetkom"