Fajcenie,prestavanie,skusenosti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa werwest »

Uz ci pre okolie, cez priemny pocit z nikotinu, po relax s vydychovania dymu. Kazdy si nieco najde.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa error7 »

werwest napísal: St 11. Sep, 2019, 22:36Kazdopadne mam 3 pribehy. Dva su z rozpravania, preto neviem zarucit ze to tak urcite je. Jeden je original...
Akože príbeh celkom fajn, nevravím že na tom nie je niečo pravdy, ALE... presne takto vzniká dezinformácia a dosť veľa bludov, samozrejme šarlatáni na tom pekne zarábajú

Ak mi ukáže niekto serióznu štúdiu, v ktorej sa uvádza že "nejaké" elektrické impulzy do ruky odnaučia ľudí od fajčenia tak prosím ... nie som síce lekár ale hlúpy tiež nie som, a nejaké tie základy mám ... tak by som teda rád vedel či tie elektrické impulzy nejako konkrétne zasiahli až do jej mozgu, resp. CNS, lebo všetko sa totižto deje v mozgu. Hlavne pokiaľ sa triezvo nad tým zamyslím tak tuna na slovensku keď zoberieš železný valček do ruky určite presne vedia ako ovplyvniť hladinu nikotínu v mozgu a reakciu na jeho nedostatok, lebo ozdaj sedíš v špeciálnom kresle ... aj vám sa to zdá trochu sci-fi ?

No a teraz sa dostávame k tomu hlavnému, tvoja starka prestala fajčiť lebo PLACEBO efekt... a psychika je veľmi mocný nástroj

No offense, nehovorím že si si to vymyslel ani nič podobné, len starká asi prestala fajčiť kvôli niečomu inému než si myslíš

Samozrejme, môj názor... ale skúste sa nad tým reálne zamyslieť
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa bepetko »

Bol som aktívny fajčiar niekoľko rokov. Čo mi pomohlo, bolo možno predsavzatie ze s tým od nového roka seknem. Zo dňa na deň. Tak sa aj stalo a už asi 5 alebo 6 rokov nefajčím. Nebolo to jednoduché ale dalo sa to. Hlavne chvíľu vydržať bez spoločnosti v ktorej by som mohol opäť fajčiť. Strašne rád by som zrelaxoval pri cigaretke, vodnej alebo bongu ale sklamal by som sám seba a to nechcem dopustiť
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
ANONYM_a7

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

na nikotine je velmi silna FYZICKA a PSYCHICKA zavislost. Cize ano je to aj o hlave ale rovnako aj o fyzickej zavislosti ktora preukazatelne existuje. Samozrejme su ludia ktorý nemajú sklon k závislostiam, rovnako sú ľudia ktorý sa vyrovnávajú so závislosťou veľmi ťažko. Je to aj vec podpory okolia a pohladu spolocnosti a je to velmi komplexny problem.

LEON - preco to ludia robia? Lebo su ludia :) pitie alkoholu rovnako ako fajcenie cigariet je zial vec lokalnej kultury, ktora prerastla celosvetovo, samotny tabak "postavil" ameriku a zisky zo smrti mnohych plnia pokladnice do dnes. Je to aj o slobode obcana - dnes uz kazdy jeden vie o negativach fajcenia lebo je to na skatulkach, reklamu na cigi v telke uz tiez neuvidis, ak sa teda niekto napriek tomu rozhodne fajcit, je to jeho slobobne rozhodnutie. Na slovensku zomiera viac ludi na rakovinu hrubeho creva ako na fajcenie, a rak v creve nebude asi len tak zo zdraveho zivotneho stylu. Mohol by som argumentovat ze obezita je vacsim problemom ako fajcenie - to uz ide z mody, do mody ide prezieranie sa a 150 kg telá všade naokolo :?


TLDR - niekto sa tlmi tabakom, niekto alkoholom, niekto inou omamnou a psychotropnou latkou. Pokial je to v sukromi a nikoho tým neohrozuje len seba, každého osobná vec. Ak sa vsak zacne prejavovat zavislost a niet sa na koho obrátiť, vtedy to začína byť problém, aj pre blízkych, aj pre spoločnosť. A jasne byt cely zivot triezvy je uplne super a milujem to tiez, len nie kadzy si to moze "dovolit" respektive je z prostredia kde mu triezvy, nesedovaný stav mysle spôsobuje fyzickú/psychyckú bolesť. Čiže ak tomu nerozumies buď rád :)

werwest - to co popisujes znie ako hypnoza, dokedy nevies co sa udialo v cakarni tazko povedat. Dolezite je teda ale jedno, babka neduchti a teda win win :good:
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5812
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa wingo »

Akákoľvek závislosť je 50% genetika a 50% schopnosť ovládať sa a zvládať situácie (čo je tiež ovplyvnené genetikou, ale inými génmi, a tiež tak 50% genetika 50% vplyv výchovy a prostredia), dávno dokázané vedeckými štúdiami, je toho plný internet. Preto aj toľko rôznych príbehov s prestávaním, pričom zdanlivo na každého platí niečo iné - logicky, každý má inú kombináciu + prostredie.

Keď má človek obe dobré, nemá problém, raz si povie a koniec.

Ak má aspoň jedno dobré, dá sa prestať, len je to ťažšie. Ak má genetickú predispozíciu je to nekonečný boj silnou vôľou do konca života, často sa stáva alebo pomáha keď jednu závislosť nahradí druhou, samozrejme ideálne menej škodlivou. Závislosť môže byť zdanlivo na hocičom, človek čo prestal s automatmi môže prejsť na podobnú závislosť chronickým kupovaním a otváraním lootboxov či skončí ako "whale" v mobilných hrách, ale teoreticky môže preskočiť aj na závislosť sociálnych sieťach, upratovaní či fotografovaní. Častejšie však je že človek kombinuje viacero závislostí - toľko, na koľko má čas, prostriedky a príležitosti. Známy napríklad prestal s tuhým fajčením zo dňa na deň, ale nahradil to sladkým - kolou, cukríkmi. A že je to genetika pekne vidno na jeho dcére, síce nikdy nefajčila lebo si tvrdohlavo povedala nie, ale tiež má problém so sladkým, aj keď si uvedomuje že jej to nerobí dobre nielen z dlhodobého hľadiska (váha, riziko vzniku cukrovky), ale aj krátkodobého (nesústredenosť) a sama vraví že s tým musí prestať. Je aj dosť tvrdohlavá na to že niektoré veci kategoricky odmieta - problém je, že keď to na ňu príde tak si to automaticky vynahradí inými a ani si to v tej chvíli neuvedomuje. Inak tvrdohlavosť je dvojsečná zbraň, bráni začatiu ale aj prestatiu. Tu je veľký rozdiel oproti cigaretám, to je jedna vec voči ktorej si človek môže povedať že nie nechce, ale presladených vecí je celé kvantum a aj keď vylúčiš 80% stále ti zostane celá plejáda alternatív s rovnakým účinkom. Ale aj s tým fajčením sa to mení, IQOS ponúka ľuďom alternatívu ktorá síce niektorým pomôže s prechodom, ale iným zabráni spraviť konečný krok k úplnému prestatiu. Potom treba ešte rozlišovať psychickú a fyzickú závislosť, niekto má predispozíciu pre jedno, iný pre druhé, niekto pre obe čo je najťažšie, lebo v prípade fajčenia je tam nielen psychická závislosť na rituáli, ale aj fyzická závislosť na nikotíne. Treba si uvedomiť akú závislosť človek má, ak má psychickú tak postupné znižovanie dávok nikotínu ničomu nepomôže lebo závislsoť nie je na nikotíne.
Ak človek nemá genetickú predispozíciu je to ľahšie lebo po prestatí to už neláka, len pri slabej vôli je problém prvý krok, a neskĺznuť do toho časom znova v partii. Videl som už človeka ktorý pil denne toľko že v podstate nevytriezvel ani cez noc (ak mu to hrozilo zobudil sa a vyrovnal hladinu), ale keď si sám uvedomil že je to problém nemal problém prestať, nemal silnú fyzickú ani psychickú závislosť, bol to len zvyk do ktorého skĺzol vplyvom okolností.

Ak má človek slabú vôľu aj genetickú predispozíciu tam je fakt problém, pomôže len izolácia, lieky či nahradenie závislosti inou, menej škodlivou, všetko s neustálou prácou rodiny a najbližšieho okolia.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Erazer »

werwest napísal: St 11. Sep, 2019, 22:36 nejake vysetrenie, a potom si sadla na take specialne kreslo, do ruky zelezny valcek, do ktoreho nejaky stroj pustal elektricke impulzy, polhodinku sa rozpravali o nahodnych veciach a bum, hotovo.
Bol som na tom. Volalo sa to myslím "biorezonancia" a ten stroj čo to robil nejaký BICOM "niekoľkotisíc". (fotiek je na webe plno)
Bol som na tom....s kolegyňou asi pred 8 rokmi. Zapálili sme si "poslednú cigu" asi pol hoďku pred dohodnutým termínom v neďalekej kaviarni.
Prišli sme tam a ja som džentlmensky pustil prvú kolegyňu :D Sadla do kresla, vyzuť boty/ponožky, bosé nohy na 2 mosadzné? elektródy, do každej ruky mosadzný? valček, na chrbát jedna mosadzná? platňa väčšieho formátu, na hlavu...hej akože fakt, niečo ako popruh s x mosadznými? platničakmi.
Z každej tej elektródy išiel vodič do tej mašiny BICOM.

Odrb č.1: tá naša ciga v kaviarni nebola posledná... chlapík čo obsluhoval BICOM nás poslal zapáliť si u neho na balkón, na "#2poslednúcigu" a že ohorok máme doniesť každý do ordinácie.

Tak sme tak spravili.

Kolegyňa sedela v kresle a on chytil ten jej zahasený ohorok a hodil ho do mosadznej? nádoby ktorá bola vodičom spojená s BICOM-om.
Si hovorím a sme v pi*i. Toto nedopadne dobre, naše vnútornosti budeme hľadať v Nemecku podľa SN.

Celý ten špás stál 40€ a trval asi 20 minút (1 osoba)

Pobrali sme sa domov ako nefajčiari...nikto sme tomu neverili. Vydržalo mi to 2 roky. Hovorím si aj tak win, v prepočte na investované prachy.

Na čo nezabudnem: keď som v ten deň došiel domov, (u nás doma všetci fajčili, otec, mama, brácho ,segra...rodinka na pohľadanie :D) a otvoril som vchodové dvere od domu a dostal som takú nikotínovú "facku" ako nikdy predtým. Keď som fajčil, nikdy sa nič také nestalo. A zrazu smrad ako keby som došiel do krčmy plnej ľudí a x 1000... potom ma chytila zimnica a išiel som spať :-) . Ako som povedal vydržalo to 2 roky (kolegyňa cca tiež tak). Isto to bola nejaká chu*ovina ale toto bolo fakt divné.

Odrb č.2: Vlastne žiadny. Nikdy viac som na tom nebol. Netuším čo sa tam udialo ale ak tá steampunková mašina dokáže niečo v tele ovplyvniť tak klobúk dole :facepalm:

Teraz nefajčím 3 roky ale už svojim pričinením (zo dňa na deň, už som to tu kdesi písal) a dlho dlho po tomto šarlatánskom expretimente :D
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
anonym_a8

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Kamarat na tom bol viac krat. Funguje to presne ako pisu. Problem je v tom, ze po nejakej presne stanovenej dobe to prestane ucinkovat. Neviem ci hovoril pol roka, rok, 2. Ale vzdy ho to pockalo a jedneho dna sa zobudil a bol na tom ako den pred tym bio, teda chut na cigaretu a podobne.
Apropo, ja som fajcil viac rokov. Jeden den som si precital, co vsetko sa zlepsi ked prestanem a sekol som s tym. V tej minute. Nasledne zlepsenia presne ako pisali, to ma utvrdilo v tom ze je to dobre a odvtedy som si nezapalil. Ked citim dym, vyslovene sa mi to hnusi. Je to minimalne 12 rokov. Uplne bez problemov, proste som si nasiel dovod, ten sa mi potvrdzoval. Aj takto sa da okabatit hlava.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4575
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa killswitch »

hej, biorezonancia funguje a zem je placata :D

http://www.lovcisarlatanov.sk/tag/biorezonancia/
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa dave1979 »

ja som teraz odhalil aké je fajčenie naozaj silná závislosť.Ale teraz 2 mesiace nefajčím.Stalo sa to tak že som sa pokušal vela krat prestat fajčit a vždy to bolo len na chvilu.Pokial nebola nejaka žurka alebo pokial som si neotvoril vino atd :D teraz nedavno ako pišem pred cca 2 mi mesiacmi som prestal,ked začal ten korona vírus.Proste bolo to preto lebo teraz fajčit je dost nehygienické.Proste chytaš rukami rozne veci a ked chytiš cigaretu je to hned na cigarete a si v pi.. Takže tohto som sa bal tak som stým sekol.Až do tohto utorka ked som mal narodeniny a este a ktomu depka a zla nalada.Tak som si kupil zasa škatulku cigariet a popíjal som.Povedal som si ved mam narodeniny a som sam doma čo budem.Veď to len na narodky si zapalim )),hovoím si.Takže vyfajčil som v deň narodiek asi 9 cigariet.A na druhy deň som si povedal:vyfajčim aj ostatne?? Nie. nachal som si ešte 3 cigarety (som vyfajčil) a ostatné som dal mame.A teraz pride ta vec o ktoru ide: Na tretí deň(teda tento štvrtok) som mal zasa chuť fajčiť!! .je to sila že 2 mesiace som nemal ani cigaretu.jeden den fajčím a na dalšie dva som citil absťak a mal som velku chuť na cigaretu? Ale nezapálil som si a nefajčím na ďalej nenechal som sa zlomiť )) .Ale citil som aka to je zavislosť a namotavka..
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4460
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa scream »

Ja dokazem prestat fajcit kedykolvek, uz sa mi to podarilo velakrat. Fajcil som aj 20 denne x rokov. Prestal som aj na rok aj na 2... Nejake posledne 2-3 mesiace som nemal ani jednu. Po novom roku som si s kolegami v praci nejaku tu cigaretku dal. Stale prestavam fajcit z presvedcenia, nie je na tom nic dobre, nechcem fajcit. Napriek tomu mam chut na cigaretku aj prave teraz. Ked si nedam cigaretku, dam si sladke alebo kavu alebo alkohol, kebab, burger...ked si dam cigaretku nepotrebujem zas sladke...
Jedina pomoc ako to nenahradzat je mat v zivote silnu motivaciu, sebadisciplinu, neopustat sa a zamestanat sa niecim (hobby, sport, xbox ). Akonahle sa vecer nudim, uz rozmyslam, co by som si tak fajneho dal na vyplnenie takej jedinecnej pozitkarskej chvilky :)
Napriek tomu viem, ze si za zivot urcite este aspon jednu dam :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa zedolsi »

mne v júly tak nejako strihlo v hlave že som si povedal že už nefajčím a doteraz som si nezapálil, no najviac sa čudujem že mi ciga absolútne nechutí ani keď si vypijem, mam nervy alebo dokonca som na rybách (tam som mal vždy najväčšiu chuť si zapáliť)... neviem čo sa v mojej hlave strihlo ale jednoducho prvý krát čo som prestal nemám ani chuť na cigaretu ani ju nenahradzujem sladkým, slaným a pod. :) predtým keď som skúšal prestať aj na rok a pol a pod. keď som vypil čo len pohár vína už som si trhla vlasy ako by som si zapálil :D :D
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4460
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa scream »

No najlepsie je, ze ked clovek aspon mesiac nefajci a da si jednu, chuti to dost hnusne a kvoli chuti si urcite dalsiu neda. Ale ten nicotine rush je zas mega :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Dnes 3 roky bez :music: :mrcool:
Tibor86
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 263
Dátum registrácie: Po 20. Aug, 2018, 14:27

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Tibor86 »

Spravni chlapy fajcia a piju pivo. Ti co nefajcia a nepiju pivo su sracky.
14600K@5,5GHz
Asus TUF Z790 DDR5
64GB RAM G.SKILL DDR5 6GHZ
RTX 4080 Gainward
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa zedolsi »

:hysterical: :hysterical: :hysterical: si ani len nevieš predstaviť aký som rád že som prestal fajčiť :P
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)

Návrat na "Debata o všetkom"