Fajcenie,prestavanie,skusenosti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ja uz drzim vyse mesiaca bez..da sa to zvladat i ked obcas mi ujdu nervy :D
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Obnovim temu.

Minule som vydrzal vyse dva mesiace.Potom som sa ozral a uz to bolo.
Dnes nefajcim 35 hodin,takze to najtazsie,zacat mam za sebou.

Ako ste sa drzali vy pocas roka?
Prestal niekto ?
Ako sa mu to podarilo,ako to prebiehalo?
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa shajek »

fajcit nefajcim .. ale ozrat som sa ozral :D :D :D ako pan tento raz ... stretuntie s minulostou tak ma naslo viac chlastu ako by som chcel :D co je na fajceni take skvele
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

fajcenie ti nedava nic a nie je na nom nic dobre,ale ked prestanes,tak trpis ako pes yahooo
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa killswitch »

Per napísal:Potom som sa ozral a uz to bolo.
prestan chlastat a je vybavene :)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ta za posledny rok som sa ozral dokopy 2x :D
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa LordKJ »

a vidis co to robi, keby si tam mal cislo 0 tak nemas problem
Používateľov profilový obrázok
Return
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 697
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 18:01
Bydlisko: okr. Lučenec

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Return »

skuste Ecigi, vazne to pomaha, nefajcim uz 4 mesiace, zacal som na 16/18 mg liquidoch a uz mixujem 6mg a 0mg, skoky v mg namna moc velky vpliv nemali az na throat hit
moc som neveril, ze by som bol schopny prestat, ale ked raz skusis nieco ako ryuan4 tak nebudes verit ze si fajcil cokolvek ine
Rest in Pieces
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Athlon II x3 455 3.3 @ 3.6Ghz
Cooler: Scythe Ninja Plus rev. B
MB: MSI 870 - C45
RAM: 2 x 2GB Kingston 1333Mhz
GPU: Sapphire HD5770 850/1200 @ 960/1350Mhz
PSU: Fortron Saga II 500W + Enermax TBS 120mm
HDD: Samsung F3 DT 500GB + WD AAKS 320GB
LCD: Samsung SyncMaster 943BW 19"
Mouse: SideWinder
Audio: Xonar DS / AKG K512 / Creative A320 (na filmy)
NetBook: Asus 1015P (10,1", Atom N450, 2GB DDR2, 250GB HDD, W7 HP)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ja hlavne nexem ziadny nikotin uz v sebe
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa zedolsi »

fajčil som asi 11 rokov, prestal som na 1,5 roka (prestal som aj úplne piť) potom opäť začal, vždy som mal chuť keď som si vypil (čo i len jedno pivo) teraz nefajčím už od augusta 2013, teda odvtedy som vyfajčil asi 3-4 cigarety aj to keď už som bol na kašu a ani som si to neuvedomil, hneď ako som si všimol cigaretu v ruke som ju zahodil :D
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
numlock
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Pi 20. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: nemám

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa numlock »

Existuje vôbec nejaká náhrada za nikotín?
i7 4790K @ 4.6GHz
ASUS Z97-A
GB HD6870
Crucial 8GB 1600MHz CL8
23´LCD Full-HD , Corsair HX650W , SSD 60GB + Hdd 2TB
ANONYM_a7

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

:) náhrada za nikotín? :) nájdi si inú závislosť ak musíš byť na niečom závislý. napr cukor funguje veľmi podobne ;) každopádne pre mňa horšie ako nikotín :D
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa M1ch4l »

nikdy som nefajcil, za cely zivot som vyfajcil asi 6 a pol cigarety. Smrdi mi to, hnusi sa mi to a ked sa nad fajcenim zamyslis, zistis, ze je to jedna z najhorsich veci, co mozes robit. Vysvetlim v prispevku. Vlastne podme na to hned.

Preco je teda fajncenie strasna blbost? V skratke, nema ziadne pozitivne ucinky. Niekto by mohol argumentovat, ze to upokojuje. Nuz, to by mohla byt pravda len v pripade, ze uz clovek je zavisly a potrebuje nikotin. Pre cloveka, ktory nie je zavisly, by mohol byt benefit len v dychani, co sa da nahradit nejakou meditaciou a trosku zrelaxovanym pristupom k zivotu.
Negativnych ucinkov ma fajcenie celu radu, tak napriklad: je to velmi drahe a neefektivne, vlastne priamo vyhadzujes svoje prachy do luftu. Zapalit si cigaretu je v podstate to iste ako zapalit svoje prachy, prave preto, ze cigarety nemaju pozitivne ucinky. Navyse aktivne pracujes minimalne na vytvarani rakoviny a srdcovocievnych problemov a vytvaras si zavislost. To je fakt zle.

Nahrada za nikotin by mohla existovat, ale nemam na to dost nastudovane, aby som vedel dat jasnu odpoved. Podstata je to, ze nikotin je psychoaktivna latka (ak sa nemylim, tak sa im hovori). Nikotin sa v mozgu tvari ako neurotransmitter (hoci nim v skutocnosti nie je), cize moze aktivovat nejake spojenia v mozgu atd. Take veci ma mozog rad. Zavislost na nikotine sa vytvara velmi rychlo a je silna. Teoreticky by sa mohol dat nahradit inymi latkami, ale tie mozu posobit inym sposobom a inde, cize to nemusi ist. Cukor ma sice mozog tiez rad, ale nie je to dobra volba (obezita, cukrovka, ...). Mozno by mohla fungovat kava. Ta by mala mat prevazne pozitivne ucinky, no pre niektorych ludi nemusi byt vhodna. Vseobecne asi nie je moc dobry napad prejst na silnejsie drogy :D

Vzdy je jednoduchsie nezacat ako prestat. To, ze chces prestat, je velmi dobry, dolezity prvy krok. Gratulujem. Ciest akymi sa da vydat je vela. Moze fungovat postupne znizenie davky. Mohlo by stacit rapidne znizit davku (napr. na 3 zigarety denne), potom ist dole z 3 na 2 a nakoniec na 1 a na 0. Moze fungovat aj ist hned na 0. To je v podstate asi jedno, kazda cesta bude vyzadovat pevnu volu. Clovek sa nesmie nechat zlomit. Zmena vacsinou vyzaduje aj obcas zatnut zuby. To sa da, treba cvicit sebaovladanie, to sa da napriklad aj online hrami.

Plus treba hladat podporu u rodiny / znamych. Uplna klasika, s podporou to ide lahsie. Pripadne si najst cloveka, co ta bude kontrolovat a ked ta uvidi s cigaretou, tak ta za to zdrbe. Aj odborna pomoc moze byt dobra, netreba sa za nic hanbit. Nikto nie je superman a nie je ziadne hrdinstvo v tom, ze clovek nieco zvladne sam. Je nas tu cez 7 miliard a vsetci sme v tom spolu...
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Per napísal:Obnovim temu.

Minule som vydrzal vyse dva mesiace.Potom som sa ozral a uz to bolo.
Dnes nefajcim 35 hodin,takze to najtazsie,zacat mam za sebou.

Ako ste sa drzali vy pocas roka?
Prestal niekto ?
Ako sa mu to podarilo,ako to prebiehalo?
Pred dvoma mesiacmi som ochorel a vzdy ked som chory, nefajcim. Vyzdravel som sa a povedal som si, ze skusim prestat. Jasne, taha ma to, ze si dam cigu ked fajcia okolo mna ale nastastie som vydrzal. Aj ma lakali, ze si mam dat jednu cigu a tak nefajcit, ze tak dokazem, ze chcem prestat :D Nezlanarili ma. Hlavne, robim to pre svoje zdravie. Ci sa citim lepsie tazko zatial povedat, necitim rozdiel. CO sa tyka chlastu - ludia ma varovali, ze ked si opity je to najtazsie. Mna sa to asi netyka, mna to nelaka. to si dam radsej dalsieho panaka alebo pivo a vybavene + clovek zacne viac zrat, chut do jedla. Napr. sladke som nejedaval vobec, teraz v robote musim v kuse nieco chrumat.. bud zele, pixle mixle, tycinky :D Cize vlastne ano, jedna zmena by tu bola :D
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
numlock
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Pi 20. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: nemám

Re: Fajcenie,prestavanie,skusenosti

Príspevok od používateľa numlock »

M1ch4l napísal:V skratke, nema ziadne pozitivne ucinky. Niekto by mohol argumentovat, ze to upokojuje. Nuz, to by mohla byt pravda len v pripade, ze uz clovek je zavisly a potrebuje nikotin.
Ma - upokojuje. A upokojuje vzdy, nielen ked si zavisly.

Prestat fajcit by bolo najlepsie, ale pride stresova situacia a zase fajcim, navyse nemam velku motivaciu prestat s tym... preco aj?
Jedina nahrada, ktora u mna fungovala bola cokolada :-D . Ale nemozem jest 1 celu cokoladu kazdy den - to by boli zase ine problemy... Inak "vapujem" e-cigu a presiel som postupne na minimum nikotinu.

Kava je sice blizko ucinkom nikotinu, ale nie je to ono..
i7 4790K @ 4.6GHz
ASUS Z97-A
GB HD6870
Crucial 8GB 1600MHz CL8
23´LCD Full-HD , Corsair HX650W , SSD 60GB + Hdd 2TB

Návrat na "Debata o všetkom"