COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa wingo »

kllr007 ten kód asi dostaneš spolu s potvrdením zaradenia do žrebovania. Tá prvá SMS je len potvrdenie registrácie a majú 14 dní na potvrdenie že je všetko OK a si zaradený do žrebovania.

Edit:
https://zive.aktuality.sk/clanok/lkr9lp ... tel-navod/
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

beardie napísal: Ut 03. Aug, 2021, 14:413. ockovanie v rizikovych skupinach je vzdy nad 50 % (aspon tak nejak som to videl)
sk_vek.jpg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

Uprimne, nic moc, ta skupina 50+ nie je bohvieako preockovana. Tam by bolo vhodne to mat podobne ako v UK, aspon na 90%+
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

komentar preco nezatvarat skoly
https://www.postoj.sk/84967/zatvori-ich ... ste-zmysel

najlepsi je zaver:
A čo teda starí a chorí, ktorých nezaočkovaní školáci môžu nakaziť?

Nuž, v prípade, že sa napriek vyčerpávajúcemu poučeniu dobrovoľne rozhodli pre ochorenie Covid-19, ktoré v najbližších mesiacoch najpravdepodobnejšie dostanú, musia si rozmyslieť, či sami seba úplne odizolujú od okolitého sveta. Inú ochranu totiž nemajú.

Žiadne veľké zatváranie krajiny už nie je na mieste. A už vôbec nie zatváranie škôl.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Jednoduska »

to je samozrejme suhlas. deti su vseobecne antisocial v ere displejov a tieot dva roky sedenia doma su cele zle.

Mam v rodine ladeho cloveka s depresiami (klinicky potvrdenymi a liecenymi), sediet doma na miesto zivota tesne po prelome dospelosti je to najhorsie.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Pietro sk »

faugusztin napísal: Ut 03. Aug, 2021, 20:19 Takze par exotov, co tvrdi nieco ine ako cela lekarska komunikta je "iny zdroj informacii" a nie "fake news". OK.

nie som ovca aby som zral vsetko co mi nasypu, urobit si vlastny prieskum informacii. neuznavam pchanie sa do ritnej dierky zapadu ci vychodu.
je smutne ze mnoho ludi berie automaticky vsetko za svate co si precitaju v mienkotvornych mainstream mediach. to je definicia ovce.

najmudrejsi lekari uz takmer sto rokov hovoria ako maso a cholesterol ta zabije.
spotreba masa a mastneho svetovo klesa a rastie spotreba potravin, ktore doporucuju lekari. (ludia posluchaju, no je im to k hovnu.)
konecny efekt je ze cievne a civilizacne choroby stupaju raketovym tempom.
pytam sa, je chyba v ludoch, alebo tzv neomylnych lekarskych autoritach..?

od decka som napichany vselicim, ani jedno z nich nemalo vplyv na zdravie...tak ako to niektori popisuju skoro az fatality po napichani covidu..
odmietam robit pokusneho kralika, a ako som spominal, uznalu iba 12m od ockovania... :facepalm: pokial viem ine vakciny platia roky..
iba ta covid potvora nie.. same pochybnosti, ziadna istota. nechcem to.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

Pietro: jednoducha otazka, na zaklade akych dat mame vediet, ci vakcina funguje dlhsie alebo nie? O inych vakcinach vieme, ze funguju dlhodobo. Tu to zatial nevieme, ale dozvieme sa casom. Podla toho sa upravi, ako dlho nam budu uznavat statut zaockovaneho.

Ad ovca: nehnevaj sa, skor posobis ako ovca ty, tym ako papagajujes Pekovu a jej podobnych ludi. Mne je v principe jedno, kto opublikuje data. Ale tie data maju byt zo journalu po recenznom procese a opakovatelne. Ak sa za nich postavi konsenzus vedeckej obce, tak su doveryhodne. To neznamena, ze sa ludia nemozu mylit, stava sa to, omyly sa priznaju, poznatky sa aktualizuju, ...
Btw, co vravis na to, ze vyskum o efektivnosti ivermectinu z Egypta bol podvod?
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

skusme si jedno logicke cvicenie
1. virusy (aj bakterie) neustale hladaju hostitela a chcu ho vyuzit pre mnozenie (wuhansky original)
2. ak zabiju svojho hostitela este pred rozmnozenim sa, zomru (mutacie, ktore neprezili)
3. virusy mutuju, aby mohli jednoduchsie svojho hostitela napadnut a rozmnozit sa (alfa az delta)
4. vakcina ztazuje virusu najst hostitela a rozmnozit sa

teraz to pride:
5. evolucia vyberie tu mutaciu, ktora jednoduchsie nakazi aj zaockovaneho (lambda)
6. pestujeme si mutacie, ktore su tazsie zastavitelne
7a. covid => nadcha
7b. covid => "ebola"

ktorym smerom sa evolucia vyberie?

video pre nazornost:
https://www.youtube.com/watch?v=plVk4NVIUh8
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Marek125 »

Jednoduska napísal: Št 05. Aug, 2021, 09:29 to je samozrejme suhlas. deti su vseobecne antisocial v ere displejov a tieot dva roky sedenia doma su cele zle.

Mam v rodine ladeho cloveka s depresiami (klinicky potvrdenymi a liecenymi), sediet doma na miesto zivota tesne po prelome dospelosti je to najhorsie.
Toto je ale touto dobou dnes sa rodia samé slabé jedince niečo sa čomu čudovať že majú problemi s depresiami.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

dobre mojko
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

jj, do gulagu ich poslat a tam by ich to preslo, slabe kusy
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Jednoduska »

heh, nepredpokladana podpora zo strany (mojej) opozicie v autickarskej tematike :D nice! nazor bez ega, to sa mi paci, vieme niekde suhlasit, niekde nie.

a teraz vazne, slabe neslabe jedince, netrufam si generalizovat. Depresie su vazna vec, na ktoru sa trpelo/umieralo (vacsinou samovrazdou) aj v dobach "silnejsich" jedincov, ale posledne roky sa o tom vela hovori preto moze mat clovek pocit ze je toho viac.

Sam som bol prekvapeny zistenim ake "silne" jedince vo svete trpia (trpeli) depresiami, v zivote by to clovek necakal. a uz duplom nie vo svojej rodine u mladeho, sportovo aktivneho/uspesneho (zastupenie v SR repre) cloveka, jednoducho si nevyberies.

a to je len jeden priklad ludi ktori nedostavaju prilezitost pracovat na svojich, vrodenych alebo naucenych, slabostiach v domacom prostredi.

Slabsie socialne vrstvy ktorich deti mali podmienky studovat a socializovat sa IBA v skole (kedze doma nie je voda elektrika ani nic) asi ani nemusime spominat, osobne koli lockdownu cakam narast negramotnosti v regionoch s osadami a pod...

long story short, zatvarat netreba a nemozme nic, lebo:
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

Dnes sa Peter Sabaka vyjadril k Ivermektinu. Toto asi neni mainstream medium, vychadza z podkladov z Cohrane, takze tu sa neda hovorit o dojme-pocite ktory prezentuje, ale vychadza z svetovo uznavaneho media
Spoiler: ukázať
.Cochrane je nezávislá organizacia ktorá vypracováva nezávislé analýzy vedeckých dôkazov podporujúcich účinnosť nejakej liečby alebo liečebného postupu v klinickej medicíne. Jej analýzy sú považované za to najlepšie čo môžeme dosiahnuť v hodnotení úrovne vedeckých dôkazov a sú široko uznávané.

Žiaľ, ani v Cohrane neprišli k záveru, že by bol Ivermektín jednoznačne prospešný v liečbe COVID-19 a už vôbec nie, že by mohol byť alternatívou k prevencii očkovaním. Prečo? Lebo chýbajú presvedčivé dôkazy. Možno ozaj funguje, len to ešte nikto nikdy presvedčivo nedokázal. A pre to sa na to nedá spoliehať a otazka či IVM použivať je viac vecou viery ako vedy. A keď ide o život, ja radšej spolieham na vedu. Veď žijeme v 21.storočí. Samozrejme, pomodliť sa môže len pomôcť. Ale nie k Ivermektínu ani k FLCCC.

Rovnaké nazory majú aj odborné spoločnosti a organizacie ako NIH, IDSA, WHO, EMA a podobne.

https://www.cochrane.org/CD015017/INFEC ... g-covid-19
Este doplnim, ze v jednom prispevku hovori doktor, ako museli z Cadce hospitalizovat pacientov v tazkom stave, ktorych skusali liecit ivermektinom. No neuspesne

Edit2, kto pouzivate facebook pozrite si tento status Sabaku, celkom dobre prispevky su pod nim a vyjadruju sa aj k Mesikovym polopravdan
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 781
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Hexaris »

Noo jeden tabor rovnaky ako druhy, psi stekaju, karavana ide dalej ... ano nie som ockovany (z rodiny zdravy po moderne skoncil na kortikoidoch, tak proste zvazujem), ale ked som videl ludi na protestoch, tak hotove rumunsko (aj to som tu krajinu urazil) :)
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja mám Modernu, prvá dávka absolútne nič, druhá dávka reakcia po 12hod, mierna horúčka čo trvala tak dve hodiny a únava svalov. Ale ja chodím na wakeboard a z toho som uťahaný ako kôn, že ma všetko bolí, čiže neviem odhadnúť kolko únavy bolo z wakeboardu a kolko z vakcíny. Bol som jazdiť aj den predtým, vlastne viac dní po sebe
Kto ide prvý krát ma svalovicu 3 dni, akú ešte v živote nemal

Návrat na "Debata o všetkom"