COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15044
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mani napísal: Ne 25. Júl, 2021, 13:55Viem ze je tu vsade vela trollov, ale ked tak clovek pozoruje ako sa mnozstvo priemernych obcanov v tejto krajine od zaciatku pandemie uplne zblaznilo, vobec by som sa necudoval keby to je v jeho pripade len proste tym, ze je kognitivne menej zdatny a tento pretlak stresujucej situacie a mnozstva informacii sposobil, ze sa v tom uplne straca a hlada mentalne klucky, ako si zlozitu situaciu vysvetlit co najprimitivnejsim sposobom.
Presne tak vznikaju konspiracne teorie. Urcita skupina ludi nie je schopna akceptovat, ze veci sa mozu stat same od seba, a nie je za tym nutne hladat motiv ci machinacie urcitych (skupin) osob. Alebo jednoduche vysvetlenie je pre nich prilis jednoduche, takze sa im zda ako klamstvo a tak si vymyslia vlastnu teoriu - vid napriklad realita kondenzacie za kridlami lietadiel vs konspiracna teoria chemtrails.

Vyzobeme si urcite realne informacie, skombinujeme ich s vlastnymi hausnumerami a mame potvrdenie vlastnej teorie.

Napriklad teraz sa s oblubou siri informacia, ze voci Delte je podla Izraela Pfizera vakcina ucinna iba na 39%. Ciastocne je to pravda, kompletne infekcii v ramci danej skupiny zabranila vakcina u 39% ludi (v UK to bolo 88% mimochodom, ale nebudeme predsa riesit lepsie cisla, tie by nam nepodporovali teoriu). Zaroven sa ale zamerne vynecha informacia ze aj pri Delte vakcina zabanila u 88% hospitalizacii a 91% zavaznemu priebehu ochorenia.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Odar »

Vsak to nie je nic nove. On bude mutovat dovtedy, az bude nebezpecny na urovni beznej chripky, alebo nadchy. Lenze to este nejaky cas potrva. Delta ma stale zatial potencial naplnit nemocnice. Aj ked mozno tolko ludi nezomrie, ale uz len to, ze mas blokovane nemocnice a musis odsuvat ine operacie je problem.

Pokial toto ludia nepochopia, tak sa tu s tym budeme morit este 15 rokov.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

Pietro: cital som pekny clanok na BBC, ale neviem ho najst, suvisel presne s evoluciou covidu. To co sa spomina, to je sice pekne, ale nie uplne pravidlo. Mame tu polio, ktore nie je eradikovane zo sveta (zanedbaj ockovanie a velmi rychlo sa objavi naspat),. Polio ma statisticky smrtnost 2-5% u malych deti a pre starsich to stupa (https://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkb ... nvolvement.). Ten virus je tu tisícročia a nijak nezoslabol. Podobne HIV.
Evolučne si priroda vyberie strain, ktory sa lahsie siri v populacii. Ked sa pozrieme na covida, tak od infekcie po nastup symptomov to trva par dni (s deltou je to tusim kratsie, ale pri alphe platilo sypmtomy okolo 5-6. dna), pricom uz ako asymptomaticky dokazes rozsirovat infekciu. Uz tento asymptomaticky prenos znamena, ze evolucne nie je tlak na virus, aby znizil svoju agresivitu (virulentnost). Kym ty si zalahnes do postele (zavries sa doma), tak uz si nakazil dalsich ludi.
Neber to tak, ze sa to nemoze stat, ze bude covid menej agresivny, ale nemusi sa to stat a prikladov mame v prirode dostatok. Pokles smrtnosti bude skor z dôvodu preockovania populacie / premorenia.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

evoluciou covidu? a ešte aj príroda do toho!

to už konšpiruješ!
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

uz som v madarsku v neakom.meste heviz pri balatone. tu to oproti chorvatsku vyzera ako dubaj. nevkrocim ja uz do tej balkanskej dzury. ale co som chcel kym sa mi zohreje to osenicne pivo z kauflandu za 40centy, hej ze ehranica registracia za paru sekund, nechapem co seci ti luzri pindaju , pukol som tam ze sa vraciam z madarska, a pridal som aj chorvatsko za posledne 14dni a bum obratom sms a mail.doovi dopo.spravil.som aj zene aj mame hned. inac dakto.cez tyzden do nedele do energylandie?alebo mensej parklandie? idem skusit aj PL ako to tam je nech zavrsim V4 tour.
hry- ps5
doma-HP probook
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Predstavte si, ze by bol vynajdeny liek na posledne stadium rakoviny. Dali by vam ho vlady sveta zadarmo? Spolu s loteriou, autom zadarmo, alebo penaznou odmenou? Ak im ide o zdravie ludi, preco nie su zadarmo ostatne lieky?
/nasiel som na nete, zaujimava otazka. a viem odpoved "lebo rakovina nie je infekcna?
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Ano, dali by mi ho rovnako zadarmo ako vakcinu. Akurat by to musela schvalit vzsp, ale pocitam, ze by nebol problem kedze liecit byva drahsie nez vyliecit.
.
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Galo Erik »

Este som si docital ine prispevky, nebol som tu, musel som zit aj v tom skutocnom svete :)

@HellAngel "Vakcina prave posilni imunitu voci tejto chorobe a spravne ju nastavi"

Nie nie, to asi zartujes, toto urobi zdrava strava a vyvazena imunita, (silna imunita, nie silna imunitna reakcia, nechytajme sa za slovick,a prosim)

@Ivko
Posilnit imunitu naroda tak, ako to robim ja, nekupuj cigarety, nekupuj cukor, nekupuj nadmerne alkohol, papaj zeleninu, obcas aj ovocie, dbaj na spravny pohyb, vyries to co ta tazi (nie lekom ktory ma X velajsich ucinkov), a budes fit a ok aj proti korone 2020xyz. Pouzi jednoducho zdravy rozum a nenic si telo (imunitu) nespravnou obsluhou. A skus odpovedat na moju otazku - co robi zle ten clovek, ktory ma zubny kaz?

" Alebo daj príklad krajiny kde to tak robia."
nikde, kazdy je zodpovednuy za svoje zdravie, tak ako kazdy je zodpovedny za svoj elektromer. (nedoplatok zaplati kazdy sam sebe).
Vela krat spominam, pekar ti nezakaze kupit chlieb, kedze ho to zivi, logicky.

Nemocnice nestaci postavit,ale musis mat obsluhu, ktoru slovak nezpalati, dam ti priklad s tou zeleninou. Slovak vypestuje 1kg zeleniny, preda to nemcom, vies preco? Lebo nemec da smahom ruky 2x viac, ako slovak, ale preco? Dalsia vec su dotacie a lancejsie spanielske paradajky ako tie nase (a ine ovocie). Pritm slovaci vedia sakra kvalitne pestovat (boli tu prisnejsie normy nez v EU)

Neviem kto je tu na mudro, ked pisem, ze treba silnu imunitu a vy tu tahate dristy "silna reakcia je zla". Kto nechape, silna imunita znamena imunita, ktora vie co robi a nie autoimunita (nie je to nahodou z tych ockovani mladeze? ortut a hlinik v zile, pche, pockat ,sval zilu nema)

Tu sa pise ze mentalne kognitivne neviem co, ale neviem - vzdy sa tu spomina ze poliu bububu vakciny polio by zabilo 2-5% deti. Lenze, zabudate na vitamin C/tiamin. Vsetko sa da dohladat. Aj oficialne studie. Nemozete ocakavat, ze sa telo postara o virus (akykolvek) ked je extremen podvyzivene (kuk jedalnicek priemerneho cloveka)

Ved nie je problem, ako som pisal, ockujte sa, aj 1x mesacne (v IT je to uz 9mes, u nas 12mes, to vam stiahnu na 9mes potom na 6mes, potom na 3mes, atd), a potom budem inkasovat viac dividend :) Mne sa to paci, preto pisem, ockujte sa a radujte sa.

Porovnam to s rally v aute, ktore nema kvalitny servis, malo oleju, malo chladiacej kvapaliny, to je clovek, ktory dostane koronu. Dbaj na zdravie, a korony sa bat nemusis. Ale ako pisem, ockujte sa, veselo sa ockujte a propagujte ockovanie, ja v tom nikdy nikomu nebranim. Ved ockovani chrani, tak o co ide? Snad sa nebudete bat neockovaneho?

Ozaj a v tych grafoch, aky trest postihol uradnika, ktory 2-3tyzdne zle zadaval cisla do EU centra cisiel? A vdaka nemu bolo Slovensko cervena zona pre EU a boli hranice prisne, aj pre turizmus? Tie miliony z turizmu boli fuc, to nikoho netrapilo ani trapit asi nebude, vsakze. Tolko k tym grafom. Ja som sa nikdy netestoval, a takych ludi poznam. Cize o com su statistiky, ak su data neuplne? Kam sa podela chripka?
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

:hysterical:
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

Galo Erik napísal: St 28. Júl, 2021, 18:40ortut a hlinik v zile
plombu nemas a nikdy nesolis, lebo sa bojis nadychania chloru a vo vode vybusneho sodika, ze?
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Mani »

Asi je fakt cas prestat reagovat na akekolvek prispevky tejto zvlastnej existencie. Holt, niekto ma v hlave permanentny prievan.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Galo Erik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Ne 04. Júl, 2021, 14:46

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Galo Erik »

beardie napísal: St 28. Júl, 2021, 19:55
Galo Erik napísal: St 28. Júl, 2021, 18:40ortut a hlinik v zile
plombu nemas a nikdy nesolis, lebo sa bojis nadychania chloru a vo vode vybusneho sodika, ze?
nemam plombu ;)
solim, avsak ber na vedomie, ze je ine podat nieco ustne a ine injekcne. Chlor vo vodovode je ten najmensi problem (v bazenoch je desiatky nasobne viac), tam je problem skor ATB, HK, a podobne..
Staci ti 10gramov soli, aby ta zabila. Cize pozor, vsetko je jed, staci 4L vody naraz a game over. Zas a znovu, ide o davku, nie o latku samotnu. Existuje liek aj jed zaroven.

@Mani, prievan je super, neusadia sa ti plesne.
Intel i5 760 2.8GHz, 12GB RAM, ATI5550, SSD+HDD.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

aku imunitu ma dieta ked nepapa ovocie a zeleninu a predsa do 1 roka mas xy ockovani? ne jeden sportovec posiel a ovocie a zeleninku papal. dedo s babkou jedli chleba a slaninu a zili 80rokov. ockovania neake mali. otec s cervenym diplomom vravieval.ze ockovanie ano. ale ty sa nemusis dat ockovat. v tom je krasa demokracie. ale ked raz na oddeleni v nemocnic ne 20lozok na kraj tak STAT musi prijat opatrenia a tie sa netsrretnu s pochopenim kazdeho. pozri v bielorusku napr neriesia covid. ale zas riesia slobodu slova, korupciu, a tak clovek ak sa nestotoznuje s nariadeniami, este stale sa da vycestovat. ja stale nechapem lreco nasi romovia neidu do nemecka vo velkom ale sedia doma a placu ako sa zle maju. a na zeleninu sa im skladame seci. a aj na vakcinky sa zlozime. ci nemame?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ako som hovoril, kludne si daj zeleninu miesto vakciny, mne to moze byt ukradnute


Vsetko co mi vadi je ze v septembri dojde dalsia vlna, neockovani začnú naplnat nemocnice, a mna ockovaneho to bude stat pomerne velke peniaze, pohodlie a slobodu...

Nic viac, nic menej
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7

Návrat na "Debata o všetkom"