COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

U nas sa neockuje, pretoze je zle nastavena strategia. Ockovat sa chcu <50, ale pre tych co im nevadi nie su vakciny AZ, a pre tych ktorym vadi AZ zas neponukaju Pfizer. A zas 50+ co chceli tak sa uz zaockovali, takze teraz cakame na to, kedy si Igorov vladny fanklub uvedomi, ze nema zmysel drzat Pfizer pre starych, pretoze co uz chceli, tak su uz zaockovani, a zvysok bud caka na Pfizer pre ich vekovu kategoriu (<50) alebo cakaju na Sputnik.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa JacobSteven »

dendroid napísal: So 08. Máj, 2021, 11:49 Ved tu cakaren otvorili pre vsetkych kvoli tomu, ze je zaujem v jednotlivych okresoch rozny, uz sa to tu davno pisalo. Aby sa nestalo, ze niekde v Medzilaborciach nebudu ockovat nikoho, lebo nie je zaujem v aktualne spristupnenej vekovej skupine. Lebo mnohi starsi o to ockovanie zaujem nemaju na vychode napr. Tu Stefan sa dostal na rad v Kosiciach na Astru po tyzdni od registracie. Kolega siel do Presova z KE a dostal termin prakticky ihned. Ak sa ti nepaci, ze cakas, zaregistruj sa na vychode a pricestuj si. Alebo sa zmier s tym, ze su v tvojom okrese starsi ludia, ktori maju zaujem a potrebuju tu vakcinu viac ako ty. Pricom ty ju zjavne vlastne ani nepotrebujes, ked ti ide o antigenove testy, ktore momentalne ani nie su nutne. Mali davno to prisprostaste testovanie zrusit. A spristupnit Pfizer pre vsetkych, aj tak Astra skoro nie je. Ale toto vsetko sa tu uz pisalo.
Kraviny typu pricestuj si nechaj pre seba, majú sa vakcíny rozdelovať tak aby boli rovnomerne, prípadne ich presúvať kde je väčší záujem. Tu zlyháva logistika. Alebo mali radšej zaviesť, že si vyberieš len miesta blízke od tvojho bydliska, žiadne cestovanie na opačnú stranu krajiny.
" Alebo sa zmier s tym, ze su v tvojom okrese starsi ludia, ktori maju zaujem a potrebuju tu vakcinu viac ako ty. " - pochybujem, že tí starí ľudia bývajú v tomto okrese a tiež určite chodia sem z opačnej strany Slovenska a potom to tak vyzerá.
Aj by som povedal, o tom tvojom "starší ľudia ju potrebujú viac", ale zbytočne sa hádať, nech si ju nechajú, ale tu ide o to, že zjavne čo ju chceli ju dostali a ostatní nemajú záujem a my mladý potom trpíme kvôli tým.
Ale tu furt riešime Pfizer ja sa bavím o Astre, tá so starými aktuálne nič nemá...
faugusztin napísal: So 08. Máj, 2021, 12:05 U nas sa neockuje, pretoze je zle nastavena strategia. Ockovat sa chcu <50, ale pre tych co im nevadi nie su vakciny AZ, a pre tych ktorym vadi AZ zas neponukaju Pfizer. A zas 50+ co chceli tak sa uz zaockovali, takze teraz cakame na to, kedy si Igorov vladny fanklub uvedomi, ze nema zmysel drzat Pfizer pre starych, pretoze co uz chceli, tak su uz zaockovani, a zvysok bud caka na Pfizer pre ich vekovu kategoriu (<50) alebo cakaju na Sputnik.
A načo je dobré si vyberať vakcínu? Každá má možné vedľajšie účinny tak neviem o čo ide. A to ako človek podľa čoho si vyberie vakcínu?
Lebo povedz mi aký je dôvod na výber vakcíny? A povedz mi podľa čoho laik, čo neštudoval medicínu ani nič, nevie zloženie vakcíny, čo si on navyberá? Keď už tak nech ti obvodný odporúči alebo niekto kto tomu rozumie. Takto si vyberáš podľa názvu a článkov, ktoré nemusia byť pravdivé.
Lebo fakt ma to zaujíma ako si človek má vyberať vakcínu, lebo ja napr. nevidím na to jediný dôvod a nebudem si vyberať lebo niekto povie, že Pfizer je lepší.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

Vsak ja to neriesim, ja cakam ako idiot v cakarni.

Ale hovorim, ze momentalne je situacia taka ako som popisal, teda :
  • Nezaockovani 60+ budu z velkej casti Sputnikovci, antivaxeri, ludia co sa im nechce za vakcinou cestovat do najblizsieho okresneho mesta.
  • Nezaockovani 50+ su ludia, co cakali na nieco ine nez AstraZeneca (ti sa zaregistrovali asi az tento tyzden), plus rovnake skupiny ako 60+ nezaockovani.
  • Nezaockovani <50+ su ludia, na ktorych nezostala AstraZeneca (pretoze tych mame malo, ale nic ine sa im neponuka), plus rovnake skupiny ako 60+.
Ja typ vakciny neriesim (okrem Sputnik V, kedze ta nie je schvalena EMA), jednoducho ale ak neznizia vekovy limit pre Pfizer, tak v maji terminy pre prvu davku ludia pod 50 nedostanu, okrem specialnych pripadov, ktore bud mozu dostat Pfizer alebo maju stastie ze akurat ich okres este mal nadbytocne davky.

Ak dostanem prvu davku pred zaciatkom jula, tak to bude zazrak (a to patrim do 40+ skupiny).
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1634
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

Nemusis byt vystudovany medik aby si si mohol precitat vysledky studii a porovnat si :)
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa yesper »

Kolega 40+, registrovany tento utorok, dostal vcera prvu davku Astry. Dalsi podobny vek, registrovany minuly tyzden dostal modernu tusim este minuly piatok. Obaja v Ba. Mne este nedoslo, som pod 40.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ja som sa registroval 2.5. (z praktickych dovodov som nemohol risknut skorsiu registraciu), BA, zatial ani tuk. Ale je pravda ze som na uplne spodnej hranici 40-49 skupiny :) . Tiez BA. Asi mam smolu (vybral som vsetky BA mestske casti).
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa yesper »

Ved to ze oni tiez moc neutekaju, nieco medzi 41-43. Podla mna sa dockas buduci tyzden:)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Pfizer 45+
.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

JacobSteven napísal: So 08. Máj, 2021, 12:44
A načo je dobré si vyberať vakcínu? Každá má možné vedľajšie účinny tak neviem o čo ide. A to ako človek podľa čoho si vyberie vakcínu?
Lebo povedz mi aký je dôvod na výber vakcíny? A povedz mi podľa čoho laik, čo neštudoval medicínu ani nič, nevie zloženie vakcíny, čo si on navyberá? Keď už tak nech ti obvodný odporúči alebo niekto kto tomu rozumie. Takto si vyberáš podľa názvu a článkov, ktoré nemusia byť pravdivé.
Lebo fakt ma to zaujíma ako si človek má vyberať vakcínu, lebo ja napr. nevidím na to jediný dôvod a nebudem si vyberať lebo niekto povie, že Pfizer je lepší.
Vyber je fajn ked dostanes odporucanie od svojho obvodaka, ze sa mas niektorej vakcine radsej vyhnut.
faugusztin napísal: So 08. Máj, 2021, 13:13 Ja som sa registroval 2.5. (z praktickych dovodov som nemohol risknut skorsiu registraciu), BA, zatial ani tuk. Ale je pravda ze som na uplne spodnej hranici 40-49 skupiny :) . Tiez BA. Asi mam smolu (vybral som vsetky BA mestske casti).
Nie si sam, ja som si zaskrkal pol zapadneho Slovenska a tiez zatial nic, ale som pod 40, takze sa nikam neponahlam.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Jacob: mRNA su nezive vakciny, vektorove su zive vakciny. Ludia na imunosupresivach alebo s poruchou imunity nesmu zive vakciny. To len jeden rychly priklad. Ale to je ako ty sam pises, na posudenie lekara.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Tak kto ma poruchu imunity je uz urcite na specialnom zozname a caka na termin.
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

JacobSteven napísal: So 08. Máj, 2021, 12:44
dendroid napísal: So 08. Máj, 2021, 11:49 Ved tu cakaren otvorili pre vsetkych kvoli tomu, ze je zaujem v jednotlivych okresoch rozny, uz sa to tu davno pisalo. Aby sa nestalo, ze niekde v Medzilaborciach nebudu ockovat nikoho, lebo nie je zaujem v aktualne spristupnenej vekovej skupine. Lebo mnohi starsi o to ockovanie zaujem nemaju na vychode napr. Tu Stefan sa dostal na rad v Kosiciach na Astru po tyzdni od registracie. Kolega siel do Presova z KE a dostal termin prakticky ihned. Ak sa ti nepaci, ze cakas, zaregistruj sa na vychode a pricestuj si. Alebo sa zmier s tym, ze su v tvojom okrese starsi ludia, ktori maju zaujem a potrebuju tu vakcinu viac ako ty. Pricom ty ju zjavne vlastne ani nepotrebujes, ked ti ide o antigenove testy, ktore momentalne ani nie su nutne. Mali davno to prisprostaste testovanie zrusit. A spristupnit Pfizer pre vsetkych, aj tak Astra skoro nie je. Ale toto vsetko sa tu uz pisalo.
Kraviny typu pricestuj si nechaj pre seba, majú sa vakcíny rozdelovať tak aby boli rovnomerne, prípadne ich presúvať kde je väčší záujem. Tu zlyháva logistika. Alebo mali radšej zaviesť, že si vyberieš len miesta blízke od tvojho bydliska, žiadne cestovanie na opačnú stranu krajiny.
" Alebo sa zmier s tym, ze su v tvojom okrese starsi ludia, ktori maju zaujem a potrebuju tu vakcinu viac ako ty. " - pochybujem, že tí starí ľudia bývajú v tomto okrese a tiež určite chodia sem z opačnej strany Slovenska a potom to tak vyzerá.
Aj by som povedal, o tom tvojom "starší ľudia ju potrebujú viac", ale zbytočne sa hádať, nech si ju nechajú, ale tu ide o to, že zjavne čo ju chceli ju dostali a ostatní nemajú záujem a my mladý potom trpíme kvôli tým.
Ale tu furt riešime Pfizer ja sa bavím o Astre, tá so starými aktuálne nič nemá...
faugusztin napísal: So 08. Máj, 2021, 12:05 U nas sa neockuje, pretoze je zle nastavena strategia. Ockovat sa chcu <50, ale pre tych co im nevadi nie su vakciny AZ, a pre tych ktorym vadi AZ zas neponukaju Pfizer. A zas 50+ co chceli tak sa uz zaockovali, takze teraz cakame na to, kedy si Igorov vladny fanklub uvedomi, ze nema zmysel drzat Pfizer pre starych, pretoze co uz chceli, tak su uz zaockovani, a zvysok bud caka na Pfizer pre ich vekovu kategoriu (<50) alebo cakaju na Sputnik.
A načo je dobré si vyberať vakcínu? Každá má možné vedľajšie účinny tak neviem o čo ide. A to ako človek podľa čoho si vyberie vakcínu?
Lebo povedz mi aký je dôvod na výber vakcíny? A povedz mi podľa čoho laik, čo neštudoval medicínu ani nič, nevie zloženie vakcíny, čo si on navyberá? Keď už tak nech ti obvodný odporúči alebo niekto kto tomu rozumie. Takto si vyberáš podľa názvu a článkov, ktoré nemusia byť pravdivé.
Lebo fakt ma to zaujíma ako si človek má vyberať vakcínu, lebo ja napr. nevidím na to jediný dôvod a nebudem si vyberať lebo niekto povie, že Pfizer je lepší.
Kamo ty si vazne mimo. Zjavne nesledujes poriadne, co sa okolo teba deje a logika nula bodov. Pises, ze tu vakcinu potrebujes len kvoli spolocenskemu dobru a antigenovemu testovaniu a pindas tu, ako je mozne, ze si sa ty este k vakcine nedostal. Preco pindas ? Ked ti ide len a iba o spolocenske dobro. Ci ked teba zaockuju, tak sa skonci kriza ? Musis sa momentalne testovat ? Tak nechapem, naco riesis, ze si sa doteraz nedostal k vakcine. Alebo ked mas na to iny osobny dovod, tak nepis hluposti, ze ty to chces len kvoli spolocnosti a antigenovemu testovaniu. Lebo potom nemas dovod sa stazovat, ze si ju doteraz nedostal. A preto som ti aj napisal, ze ked mas problem, pricestuj si za nou.

Dalej vedz, ze ja pisem o okolnostiach tak, ako su nastavene v tomto state a ja som si to veru nevymyslel. Momentalne je to nastavene tak ako je, tak som ti napisal, co mas riesit, ak sa nechces stazovat. Ak ti to nedoslo, opakujem ti, Astry je nedostatok, preto cakaju nizsie vekove skupiny v cakarni vratane teba. Pfizer pre nich nie je schvaleny. Lebo moznost vybrat si vakcinu a teda vybrat si Pfizer ludia stale nemaju. Preto by bolo dobre, aby si ludia konecne mohli vyberat vakciny, nech sa uz zaockuju ti starsi (momentalne 40-50, ci uz 45+), ktori cakaju na Pfizera. Ti, co by chceli cakat na Pfizera by cakali. A nasla by sa aj spusta ludi, co by sa zaockovala Astrou, lebo by bola okamzite k dispozicii, skor ako Pfizer. Takze by si sa skor dostal k vakcine aj ty, ked ti na znacke nezalezi. A k tomu, ze zlyhava logistika. Zrejme tie vakciny prerozdeluju do jednotlivych okresov aj z toho dovodu, ze chcu zamedzit vzniku lokalnych ohnisk. Ak si nahodou nevedel, cielom ockovania je hlavne kolektivna imunita. Aby sa nestalo, ze na vychode nebudes mat zaockovaneho nikoho, lebo starsi nechcu a mladsich nezaockujes kvoli Jacovovi Stevenovi a ti to tam exploduje. Takze to, ze sa na vychode skor dostanu mladsi k vakcine je vysledkom toho, aka mentalita tu na vychode zial je.

Preco by ludia mali mat pravo vyberat si vakcinu ? A preco nie ? Zeby preto, ze sa Astrou okrem ineho v celom zapadnom svete nizsie vekove rocniky neockuju kvoli riziku krvnych zrazenin ? A co je tvoj obvodak nejaky boh alebo co ? Lekar bezny v ordinacii vie castokrat v dnesnej dobe menej, ako si ty precitas na nete. Uz davno nie sme v dobe, kde si mohol informacie cerpat iba z literatury, ktorej si nerozumel pripadne k nej nemal pristup.

Ale tebe zbytocne vlastne daco pisat, zjavne si jeden z tych typov ludi co momentalne diskutuju na forach, lebo maju krcmy zavrete.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Vyber vakciny je urcite do ra volba. Nie kvoli politickemu nazoru, alebo "odbornemu" clanku na modrom konikovi, ale kvoli zdraviu. Rozdiel vo vakcinach je a aj to, ako na to telo reaguje.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Ale, keby dali moznost volby, nicomu by to neuskodilo. Spotrebovala by sa aj Astra. Nepoviem, keby sme jej tu mali haldy nevyuzitej. Zaockovali by sa Astrou ti bez rizikovych faktorov, odvaznejsi, co chcu ist v lete na dovolenky atd. alebo ti, ktorym to je jedno. Cele ockovanie by sa urychlilo. Aj ked vlastne momentalne to je jedno. Pre Astru maju vyuzitie a Pfizer budu znizovat vek ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

dnes rano zima. klby bolia. pri 38.3 som si dal obklad no po obede uz zena videla 38.7 a bum nurofen som musel vziat. spotil som sa jak maria na puti. slaby som ale uz lepsie kusa. nurofen pomaly slabne a zacinam zas klby citit. inac kamos siel z Ba dk lucenca sa ockovat. ja sa rad vozim a stredu mozno budem v Ba ale po ockovani je mensie riziko unavy pri navrate domov a orespat niekde tiez nie je vyhra ked rano je cloveku este horsie. v ke cakali 3 nahradnici len a slo to mega rychlo.jak na bitungu so svinami
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"