ARN226 vs ARN230

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa cuculka »

ahojte...takze priatel asi pred rokom poskladal tieto bedne : http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=1585" onclick="window.open(this.href);return false;
cize kopiroval...no a teraz cez vikend chcel vymenit tieto : http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=1064" onclick="window.open(this.href);return false;
za tieto: http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=1617" onclick="window.open(this.href);return false; repro...a problem bol ze zvuk potom bol iny malo to basovalo(hlboke tony neboli take vyrazne) oproti starym a pri trocha vätsej hlasitosti reprak akoby "drnkal"...tak chcela by som vedet kde by mohol byt problem...bedna ma asi 35L a bol pouzity tento bassreflex : http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=357" onclick="window.open(this.href);return false;
dakujem za rady...
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
xvalky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Ne 06. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Snina

Re: ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa xvalky »

ked su to nove, nehrane repro, mozno ich treba iba zahoriet... ja som tak bol sklamany zo SW v aute, ale po nejakom tyzdni sa to ovela zlepsilo... ale ci to nemoze byt parametrami ja posudit nedokazem...
Spoiler: ukázať
desktop: MB: Gigabyte 965P-DS3, CPU: Core 2 Duo E6600@3.06GHz, RAM: 4x1GB Kingston HyperX 800 CL4, VGA: Sparkle Calibre 8800GTS 640MB + AC Accelero Xtreme 8800, HDD: Samsung SP 320GB F1, 2x Samsung SP 1TB F1, PSU: Seasonic M12 500W, LCD: Samsung 226BW 22" Wide, SH-S223Q LS, Esi Juli@, Logitech G5, Logitech G11, QcK mini steelpad, Antec P182, 2x Noctua NF-S12-800, Noctua NH-U12F, 3x Silentmaxx HD-Silencer rev.2
netebook: Asus Eee PC 1000H
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa cuculka »

to ma tiez napadlo ze ich treba zabehnut ale dali sme ho do mensej bedni cca 25l a tam ra uz onieco lepsie no je to divne...ale aj tak to neni to co sme cakali...reklamovat sa to asi neda ked uz je popajkovany ze?
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa shiro »

A comu sa cudujes? viete vy amateri vobec nieco o stavbe bedni? lol....
bedna sa robi na mieru reprakom ktore v nej pouzijes, to neni jak s dverami doma, ze si vymenis jedny za druhe a okrem vzhladu rozdiel nepoznas....

Stavim sa ze nejake TS parametre tych repro boli tomu chalanovi ukradnute (sak naco ze) a u kupenskych bedni si na toto treba davat pozor duplom, kdeze su vyrabane tak, ze najlepsi zvuk maju s reprakami ktore tam dal vyrobca. Je to presne vyratane specializovanym programami, bedne sa navrhuju a testuju na mieru.

Spravit podobnu hovadinu ako ste vy spravili je podobne, ako dat na Skodovku kapotu z Citroena a cakat, ze to bude presne pasovat.

Na zahorovanie reprakov by som sa nespoliehal, kedze este vzdy sa hifisti nevedia zhodnut, ci sa fakt za par dni reprak rozohraje lepsie, alebo si len tvoj mozog zvykne na iny zvuk.

Na reklamacku zabudni, kedze iny zvuk ako ty cakas nieje vyrobna vada repraku.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa cuculka »

no tak ked bol tej predajni tak hovoril ze ich bude menit za "starsi" model a predajca mu povedal ze budu hrat lepsie atd...no ale nestalo sa tak... reklamovat preto lebo pri troska vätsej hlasitosti zacnu tak drnkat a nie preto ze sa mi zvuk nepaci...takze reprakom bude zrejme vadit ten objem....
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa shiro »

hehe no predavac ti napuka vsetko mozne, len aby nieco predal...nehovoriac o tom, ze dost casto v audio predajniach pracuju lamy, ktorych skusenosti koncia u 5r starej Sony hifivezi co maju v obyvaku. To, ze repraky drncia moze byt sposobene hocicim - mozno aj objemom, ale to by som nepovedal. Zisti si podla ich TS parametrov aspon ekvivalentny objem (Vas) to ti nieco napovie o velkosti bedne pre ne. Dalej si zisti ci maju ist do bassreflex bedne alebo nie, to dost ovplyvni zvuk a naladenie vyhybky je tiez dolezite. Ked tam rubes mensiu frekv. ako je schopny zahrat, priupadne ho mas napojeny na moc silnom zosiku, tak ti membrana lieta jak splasena a to sa potom nediv ze ti drnci.

Ako som vravel, neni to nic jednoduche, ak chces aby ten zvuk aj nejaky bol...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa cuculka »

takze povodnerepro:
ACOUSTICAL DATA
Rated noise power 1) 70 W
Short term maximum power 2) 140 W
Rated impedance 8 Ohm
Resonance frequency Fs 4) 30.000 Hz
Rated frequency range 30 - 3000 Hz
Sensitivity 3) 86 dB
TS PARAMETERS
Acquired by MLSSA D-0-10
Effective piston area Sd 216.420 cm2
DC resistance of voice coil Re 7.382 Ohm
Mechanical Q factor Qms 4.980
Electrical Q factor Qes 0.883
Total Q factor Qts 0.750
Voice coil inductance Le 0.923
Equivalent volume Vas 72.045 l
Moving mass (including air load) Mms 19.931 g
Suspension compliance Cms 1095.141 uM/Newton
Force factor Bl 5.972 Tm
Maximum linear displacement Xmax5) 6.4 mm

nove repro:
ACOUSTICAL DATA
Rated noise power 1) 110 W
Short term maximum power 2) - W
Rated impedance 8 Ohm
Resonance frequency Fs 35.000 Hz
Rated frequency range 40 - 3000 Hz
Sensitivity 3) 91 dB
TS PARAMETERS
Acquired by MLSSA appdata/obrazy00/woofers/arn-230-0000_41.png
Effective piston area Sd 201.060 cm2
DC resistance of voice coil Re 6.900 Ohm
Mechanical Q factor Qms 3.918
Electrical Q factor Qes 0.553
Total Q factor Qts 0.485
Voice coil inductance Le 0.509
Equivalent volume Vas 31.021 l
Moving mass (including air load) Mms 24.673 g
Suspension compliance Cms 0.542 uM/Newton
Force factor Bl 9.172 Tm
Maximum linear displacement Xmax - mm
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa KocuR »

Pôvodné ARN226 nemalo absolútne čo robiť v bassreflexe, a pre 230 je ten bassreflex pri danom objeme nevhodný, je potrebné o niečo nižšie ladenie, teda dlhší nátrubok. Basy boli u 226 výraznejšie preto, lebo mala ozvučnica vyššie Q (vďaka bassreflexu a Qts reproduktora), teda v charakteristike vznikol väčší hrb, teda to viac hučalo.
Len si akosi neviem vysvetliť to "drnkanie", ani neviem čo si pod tým mám predstaviť, mohlo by ísť o narážanie cievky o pólový nástavec, to sa mi ale zdá nepravdepodobné, neexistuje možnosť že vnútri ozvučnice je niečo, o čo naráža membrána? Alebo že o membránu narážajú prívodné drôty k cievke?
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa cuculka »

tej 226ke dal preto bassreflex lebo kopiroval tie bedne a vyslo mu to hraju naozaj dobre za 6000sk v miestnosti 5mx4m...tou 230 chcel dosiahnut iba to ze by mal citlivejsiu zostavu cize z 86dB na 91dB ale dopadlo to inak samozrejme...teda keby sa vymenil bassreflex by to mohlo pomoct?(ale myslimesi ze skor celu bednu)..tym drnaknim mysli tak ze to robi take trrrt trrrt trrrt podla rytmu basov a 226ka to nerobi...to porovnaval nie v bedni ale volne v ruke..tiez ho napadlo s tou cievkou ale ta nanic nenaraza ale v bedni ten reprak menej drnka lepsie povedane menej to pocut...
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa STENLY »

a robia to obe 230tky? lebo to by bola fakt smola, aby natrafil na dva vadné kusi...

repráky TVM sú viacmenej vhodnejšie do uzavretej bedne a bassreflex tam môže dať fakt iba výrobca, pretože výpočty na bassreflex sú strašne zložité...

ak hrajú čudne tie 230tky aj mimo bedne, tak nech ich reklamuje...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa cuculka »

ano robia to oba :x a stare v poho hraju...da sa dat nejako na net viedo? by ste mohli aspon videt oco ide...no s tym bassrefexom ako citam sa musel vazne nahodou trafit :) ...
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa KocuR »

Video daj na youtube, repráky pri vysokom výkone voľne v ruke neskúšaj, reproduktor nie je tlmený objemom vzduchu v ozvučnici, preto ľahko poškodíš zavesenie alebo cievku.
Výpočty na bassreflex nie sú až tak tragické, skôr ide o to že napr. TVM nepoužíva vo svojich bedniach vždy tie reproduktory, ktoré aj predáva, používajú sa špeciálne, upravené modely.
Ak sa tebe zdá že to dobre hrá, nemusí to tak fakt byť, môže byť že má niekde v charakteristike brutálny hrb (čo s najvyššou pravdepodobnosťou aj má), schválne skúsim odsimulovať tie 226 v tej bedni že čo vyjde.

EDIT: ako som predpokladal, na 60Hz (čo sú tie mäkšie basy) navýšenie 7,5dB (teda ak dobre rátam tak to hrá 60Hz 5,6x hlasnejšie ako všetko od 300Hz hore.
Obrázok
Inak, zaujímalo akú tam má výhybku...
Naposledy upravil/-a KocuR v Po 08. Jún, 2009, 10:05, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa cuculka »

No dnes ide do tej predajne sa popitat tak uvidime...a vyhybku si kupil tuto: http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=1016" onclick="window.open(this.href);return false;
a mylsite ze by pomohlo celkovo tej zostave a dal tam tuto? http://www.bsacoustic.sk/index.php?page=6&itm=1017" onclick="window.open(this.href);return false;
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa KocuR »

Fujha, takže tam dal univerzál výhybku, na ktorej nevidím iný kondenzátor ako bipolár (fuj fuj fuj a ešte 10x FUJ), aspoň utlmil výšky a stredy? Lebo ak nie a má tam ARV a ARP tiež od TVM, tak na výškach a stredoch máš citlivosť 90dB ale na basoch tých 86 či koľko (teda na 60Hz je tá citlivosť samozrejme vďaka ozvučnici ešte vyššia ako 90dB :D).
Univerzálne výhybky sú na hovno, obzvlášť ešte tieto od BS acoustic s bipolárnymi elektrolytmi (schválne, vieš ako sa správa elektrolytický kondenzátor pri frekvenciách v rádoch kHz?).
Tá druhá výhybka má len iné deliace frekvencie, má nižšiu deliacu frekvenciu pre basák, preto tam má cievku s jadrom a preto je drahšia, nie je drahšia preto, že je kvalitnejšia.
Najlepšie by bolo si spraviť vlastnú výhybku, navrhnúť, objednať súčiastky a zospájkovať, len takto využiješ potenciál tých reproduktorov (ktorý nie žeby bol nejaký extra fantastický, ale TVM potrebujú výhybku robenú priamo pre nich, inak hrajú dosť zle).
To "drnkanie" ale pre mňa ostáva záhadou.

Inak nedá mi to nenapísať... Prečo sa do stavby reprosústavy púšťa bez pomoci znalého niekto kto sa nerozumie do problematiky? Spraviť trojpásmovú sústavu nie je jednoduché ani pre skúseného človeka, nieto ešte pre niekoho kto s tým nerobil a kto nemá šajnu o problematike.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: ARN226 vs ARN230

Príspevok od používateľa cuculka »

http://www.youtube.com/watch?v=rF_xW5bLdcQ" onclick="window.open(this.href);return false;
tu je video teda...no a kde sa daju kupit kvaltnejsie vyhybky?lebo jemu sa nehcce skladat vlastna...a na tej vyhybke su tie tlmiace odpory cize malo to 86dB len co tej sustave chyba su stredy...a on ich nerobil sam dal sa poradit v tej predajni a este s kamaratmi co uz zopar bedni posatavili...
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .

Návrat na "Zvuk a PC"