LAN

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Luu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2006, 02:00

LAN

Príspevok od používateľa Luu »

Potrebujem poradit .. Potrebujem zistit vsetkych uzivatelov ktory su na LANKE .. V routri mi ukaze DHCP serverom pridelene IP adresy.. Ale ty co maju manualne niektorych mi najde cez program lanview ale nie vsetkych .. Podadte daco kde mi najde vsetkych aj tych co maju napr. nejaky firewall ..Ja na syslogu vidim ip a porty ale chcem vediet aj nazvy pocitacov .. DAKUJEM VELMI PEKNE !!!
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: LAN

Príspevok od používateľa galen »

Luu napísal:Potrebujem poradit .. Potrebujem zistit vsetkych uzivatelov ktory su na LANKE .. V routri mi ukaze DHCP serverom pridelene IP adresy.. Ale ty co maju manualne niektorych mi najde cez program lanview ale nie vsetkych .. Podadte daco kde mi najde vsetkych aj tych co maju napr. nejaky firewall ..Ja na syslogu vidim ip a porty ale chcem vediet aj nazvy pocitacov .. DAKUJEM VELMI PEKNE !!!
1) vsetkych aktivnych zistis napriklad tak, ze budes sledovat pakety ktore ti tam lietaju, a z nich vyberat MAC adresy (pripadne IP, ako chces)

2) z IP/MAC adresy neviem jednoznacne ziskat meno pocitaca, pokial ma vhodne nakonfigurovany firewall (ale rad sa priucim)

3) namiesto netView skus pouzit IPScan
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

bud ten ipscan alebo tcpview, ale ani jeden ti jednoznacne meno neda, ale aspon nieco na teba vypluje. hlavne ked si das podrobnejsie info o kompe
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Frenki
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 19. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné

Príspevok od používateľa Frenki »

Mam problem mam internet cez mikrovlnku a antenu mam asi 1,5 m od televiznej anteny a rusi televizny signal. Neda sa kupit nejaka rusicka alebo nejaky iny sposob?

EDIT by Jerry: Zaloz si svoje nove vlakno a daj tomu aj vystizny nazov. Toto vlakno je o niecom inom .. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

skus klasiku vo windowse
prikazovy riadok a napis net view

Návrat na "Siete"