[Case Mod] TUF S

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa kOsTi »

pekna praca, to sa moze moj projekt schovat :)
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa Marek125 »

kOsTi: Toto môžme dobehnúť uz len lepším HW :D

L4mka: Ďakujem za ten nakres veľmi pomohol i keď som sa ešte k tomu nedostal :D a za mňa fakt pekná praca nečakal som takúto brutálnu vec na vrchu skrinky už sa teším na napustanie systému :D
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

Díky za pochvaly :) Měl jsem teď trochu méně času, protože jsem musel dokončit toto:

Obrázok

Ale teď už můžu naplno makat jen na tomto, takže brzy přidám další postup :)
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

Obrázok

Horní část expanzky je už také vyfrézována :)

Obrázok

Ještě před fotkami složené expy mě napadlo, že se s vámi podělím o úplný začátek tohoto projektu :D A to o to, jak jsem si připravoval rozložení vodního chlazení na jedné starší desce s nevyužitými bloky.

Obrázok

Trochu vrtání, pár šroubkků a bylo to :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Složená nádoba. Šroubky se ještě budou barvit na zlatou barvu, aby více ladily k vodnímu chlazení :)

Obrázok

Obrázok

Těsnění je 3 mm průměr NBR.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Jako další část je airbrush a lakování, které si udělá sám budoucí majitel této sestavy Richter Design. Plechy budou ve stylu digital camo, jako je základní deska. na přední části bude ještě airbrush TUF loga.

Obrázok

Airbrush bude v tomto stylu a barvách :)

Obrázok
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

Obrázok

Trochu prodleva od posledního updatu :D Musel jsem během dubna udělat počítač do projektu Boost My PC od ASUSu, takže na toto nebyl čas :(
Každopádně airbrush a lakování je hotové, zítra se bude leštit a hned po víkendu bude další update

Aktuálně jsem namontoval do skříně základní desku, ramky a grafiku.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

RAM jsou TridentZ DDR4 od G.Skill. 16 GB o frekvenci 3000 MHz.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Kompletní vodní chlazení je Bitspower. CPU block, který ale asi nakonec nevyužiji, protože se mi víc líbí ten "klasický" se zlatou základnou :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Z bloku grafické karty jsem sundal kryt, bez kterého se mi blok líbí víc.

Obrázok

Následně jsem pak sundal i tento černý terminál a nahradil průhledným.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Nejširší karta jakou jsem kdy měl :D Je opravdu obrovská a s blokem i celkem těžká. Plexisklo bloku ještě budu leštit abych odstranil tento "freeze" vzhled.

Obrázok

Backplate přestříkána na bílo a také kovový rámeček kolem jádra, který byl původně červený.

Obrázok

Obrázok

Zadní 140 mm ventilátor jsem z černého vyměnil na bílý, vypadá to snad lépe.

Obrázok

Zadní strana skříně nabízí dvě pozice pro 2,5" disky. Osazeno jedno 512 GB SSD.

Obrázok

Pro 3,5" disk jsem ale musel vymyslet nové umístění, protože originální - ve spodku skříně - bude zaplněno pumpu.

Obrázok

Obrázok

Sem poté přijde 2TB Seagate Barracuda.

Obrázok

Obrázok

Pro kabely jsem otvory nenechával pálit - nebyl jsem si 100% jistý :D Vymyšlené to mám tak, že vyříznu otvor, který se pak zaplní kabely a přikryje tímto 3D výtiskem.

Obrázok

Obrázok

Tiskárnu mám teprve pár týdnů, nemám tam ještě vše odladěné a hlavně není to tiskárna za desítky tisíc, ale i tak kvalita už celkem obstojná :) Pokračování příště!

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa kOsTi »

Pekna praca, na tie kable a routing cez 3D print som velmi zvedavy :)
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

Díky! Kabely už jsem tím 3D print dílem protáhnul, ale ještě jsem to nezkoušel dát do skříně, ale vypadá to, že to bude dobré :D
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa GABO »

:) ja si myslím, že to dopadne dobre :).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa pipo137 »

Ked vidim (a aj poznam) uroven tvojej roboty, tak mi je jasne ze inak ako dobre (a lepsie) to dopadnut nemoze ;) :good:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

Díky moc :) Právě sepisuji další update, zítra to sem hodím :good:
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

Obrázok

Airbrush na skříni je hotový. Airbrush si dělal sám budoucí majitel :D Také čirý lak a následné leštění.

Obrázok

Na přední straně dominuje TUF logo.

Obrázok

Obrázok

Konečně jsem si srovnal v hlavě, jak bude celý okruh vypadat a můžu se pohnout dát. Do expanzní nádoby nakonec povedou 2 trubky (in a out samozřejmě). Protože montáž i demontáž by byla složitá za použití průchodek, tak v této horní části to bude bez nich.
Hodně času zabralo naměřování obou děr, protože jakákoliv nepřesnost nebo chyba by byla obrovsky vidět.

Obrázok

Ale povedlo se :D

Obrázok

Další krok bylo naměřit stejné dva otvory ve spodní části skříně.

Obrázok

Abych nezapomněl, tak tady ještě pár fotek fitinek od Bitspower. Všechny jsou v barvě True Brass a za mě vypadají úplně nádherně a jedinečně. O kvalitě se ani zmiňovat nemusím :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Mezikrokem při vrtání dvou otvorů ve spodní části bylo i vyříznutí otvoru pro PCIE kabely a můj super 3D printed cable organizer :D

Obrázok

Zde už vše vyřezáno a vyvrtáno.

Obrázok

3D díl jsem zbrousil 400 papírem a pak nasprejoval do černé barvy, aby se tam trochu ztratil, přeci jen ta šedá by byla dost výrazná.

Obrázok

PCIE kabely jsem protahal skrz a také jsem přidal ještě 4 cable combs pro lepší organizaci a vzhled

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Custom kabely a ještě další materiál (sleeving, cable combs, klipy, konektory...) mám jako vždy od Icemodz. Doporučuji podívat na jejich eshop http://www.icemodz.eu, mají super ceny a pošta do vychází jen 5$.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

V příští části, kterou už připravuji, přijde na řadu montáž pumpy. Jedna z věcí, které jsem se trochu bál, protože to místo dole vychází akorát. Ale vyšlo to :D

Obrázok

Obrázok

Zde alespoň pár fotek Bitspower topu a zlatého Mod Kitu pro D5 pumpy.

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa mino_85 »

Toto bude vyzerať brutálne, som si musel podložiť vedro na sliny. :-D

Airbrush remeselne super, ale ja som tomu nikdy neprišiel na chuť /myslím maľované prvky na skriniach celkovo/. Ale 100 ľudí, 100 chutí.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

Diiik :D Taky verim, ze to bude super. Nicmene asi u 24 pin ten zlaty sleeve dam pryc a nahradim bilym, je to uplne jiny odstin nez fitinky a asi by to tam nesedelo.
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

Obrázok

Namontovat pumpu do spodní části byl celkem oříšek :D Ale nakonec se to povedlo.

Obrázok

Místa dole bylo opravdu tak akorát. Z horní části se mi podařilo vyvrtat pouze dva otvory. Druhé dva jsem dělal ze spodní části skříně.

Obrázok

Obrázok

Protože přístup k matkám s již namontovanou pumpou a vším byl obtížný, tak jsem se rozhodl matky přilepit k držáku lepidlem :D Aby byly 100% ve středech, použil jsem zápustné šrouby, které matky krásně vystředily.

Obrázok

Zde to nevypadá úplně krásně, ale černý sprej to vyřeší :D

Obrázok

Obrázok

Po nabarvení sprejem. Ono je to i celkem jedno, protože tato část nebude vidět, ale tak pro ten pocit jsem to nastříkal.

Obrázok

Abych mohl vše zapojit jak potřebuji bylo nutné vyříznout tento kousek do kterého se montují ventilátory.

Obrázok

Zde je připravená celá pumpa k montáži do skříně. Je to klasická D5 s PWM regulací.

Obrázok

Obrázok

Poté jsem do přední části už namontoval radiátor a ventilátory Phanteks.

Obrázok

Kolem ventilátorů je místo, kam jsem nacpal kabely od světel, ventilátoru a tak podobně

Obrázok

Vše to krásně překryje a začistí prachový filtr.

Obrázok

Kohoutky od Bitspower pro vypouštění jsou prostě něco, co musí mít každý můj projekt. Užitečné a krásné zároveň.

Obrázok

Trochu té zlaté ve spodní části. I zadní strana skříně je prosklená, takže to musí nějak vypadat :)

Obrázok

Hrozně se mi líbí zpracování zadního IO shieldu, škoda že už si ho skoro nikdo nikdy nevšimne :D Základní deska už je teď namontována do skříně "na pořád"

Obrázok

Obrázok

Před namontováním grafiky jsem ještě vyleštil plexi části. Ten matný vzhled plexi se mi prostě nelíbí.

Obrázok

Obrázok

Hrozně se mi líbí tyhle flow indicatory od Bitspower. Jsou i varianty, které měří průtok, ale jen v černé.

Obrázok

Už se to začíná rýsovat :D trochu.

Obrázok

Obrázok

Teď musí být grafika podepřena. Poté jí bude držet trubka na 45 stupňů směrem dolů.

Obrázok
L4mka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ut 07. Feb, 2017, 21:34

Re: [Case Mod] TUF S

Príspevok od používateľa L4mka »

Obrázok

Poslední update je tu! Příště už budou finální fotky hotového compu :)

Vyměřování s trubkami bylo celkem dost, ale vyplatilo se a vše sedlo přesně a nemusel jsem to např. nějak složitě předělávat nebo tak něco :D

Obrázok

Obrázok

Bitspower průchodky - fitinky, bez kterých si asi nedokážu už žádný můj projekt představit :D

Obrázok

Obrázok

Pro grafiku bylo potřeba už při měření první průchodky, tak nějak myslet i na tu druhou

Obrázok

Propojení v horní části skříně, které pak zakryje expa

Obrázok

Grafika včetně všech fitinek připravena na stole, pro snažší montáž do skříně

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Jako další bylo potřeba dokončit tento úsek, taky docela dost měření a některé trubky jsem vícekrát zkracoval vždy tak o 1 mm aby byl výsledek rovný a pěkný

Obrázok

Jedna z věcí ze kterých mám největší radost. PCIE kabely pro grafiku jsou perfektně zorganizované a působí to opravdu velmi čistě

Obrázok

Obrázok

Ještě bych chtěl poděkovat Cooler Masteru za zdroj V850, klávesnici MasterKeys PRO L a myš MasterMouse LITE S :) Klávesnice i myš svítí bíle, takže ideální k tomuto

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Zapojení poslední trubky a je hotovo

Obrázok

Obrázok

Už se to plní!!! :D

Obrázok

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"