Desktop na pracu s videom do 2000€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8087
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa ericc64 »

Kupovat 1800x je nezmysel ... Sak 1700 ide taktovat +- tak isto :D mozno rozdiel tych 150mhz ... 1700 da bez problemov 3,9-4 ghz, este som nevidel horsi kusok.

Kupit 1700 a 5 klikmi v biose ma z toho clovek 3,9ghz ...

a kupovat na rendering 7700K , to je dobry joke :hysterical:
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ivko napísal: Však to, že ono to bude pracovať úplne rovnako aj v menšej skrinke a menšia sa lepšie "uskladnuje" = menej zavadzia.
Kolké herné výkonné PC su postavené do Define Nano S...
Tu ide len o to že by som tam dal určite zvukovicu a potom je to otázka počtu HDD
herne PC nie je workstation.
hore mas len tak z brucha ake rozdiely robi skrinka a jej velkost na teplotu. a ziadne padnejsie argumenty tu nemusia padat lebo kazdy kto sa zamysli na viac ako par sekund (alebo si jednoducho spomenie zo svojich skusenosti) vie, kto nevie moze radit matx to workstation miesto trochy googlenia.

Napis Gabovi sa opytaj preco robi workstations do 900D a podobnych oblud, nie do matx, ja ta zbytocne budem presviedcat :)
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa Klaboor »

Dakujem vam velmi pekne za mnozstvo rad. Cely vecer som stravil nad vasimi tipmi a hladal tu spravnu kombinaciu tak sa to pokusim nejako zosumarizovat. Zo zaciatku som poskuloval aj po Intel Xeon no ta cenovka za skladacku je uz tak vysoko ze pri tejto volbe by vysiel lacnejsie dovezeny Mac Pro.
Zacnem najprv skrinou. Neplanujem velky storage a mnozstvo diskov. Finalny vysledok po strihu vela nezabera, najviac miesta zerie material pocas prace, takze volil by som Fractal Design Define S. Paci sa mi umiestnenie diskov za plech len ci tam bude dostatocne chladenie pre ne. Ich pocet bude max 2 do raidu. Urcite nie skrinu s moznostou len mATX ci mITX, to sa skor hodi podla mna do HTPC.
Zdroj suhlasim ten co hodil mino od EVGA.
Ok vyberiem sa teda cestou Ryzen, dame 1700ku no ktoru dosku? Pride mi moc dat za dosku 260e, to radsej tu 100ku prihodit za procak. Otazka je ktory cipset ci x370 alebo b350. Na toto som sa snazil najst vcera odpoved no kazdy si svojho boha chvali. Vo vysledku su dosky s x370 cipsetom drahsie a vraj lepsie sa na nich taktuje ale vieme ze to zavisi nie od cipsetu ale od napajacej sustavy ako prvej a az tak su zvysne komponenty. Neviem preco ale inklinujem k znacke ASROCK. Vsetky dosky su cca totozne na oko, niektore z nich ponukaju vyssiu frekvenciu pre pamate (ma to vyznam alebo nie?). Vybral som taketo kusky z oboch cipsetov. Co vy na to?
https://www.alza.sk/asrock-ab350-pro4-d ... d=18861242
https://www.alza.sk/asrock-x370-killer- ... d=18861242
https://www.alza.sk/msi-b350-tomahawk-a ... d=18861242
https://www.alza.sk/msi-x370-gaming-pro ... d=18861242
Ramky Crucial Ballistix 32GB mozu byt, ale poobzeral som sa aj po ECC pmatiach. Neboli by vhodnejsie do takejto zosave napriklad tieto https://www.alza.sk/crucial-32gb-kit-dd ... d=18842853 . M.2 SSD tam asi ani nie je co vymyslat. Co sa tyka disku tak ma zaujal turbov tip na hitachi, tie disky sa skoro vsade pouzivaju v enterprise nasadeni, asi je tam na to dovod. KAzdopadne bude tento Deskstar alebo WD red 2 kusky o velkosti 3TB co je luxus.
Chladenie moze byt NH-D15, vyzera dost mohutne ale na vysku by mal vojst takmer vsade + nejake dalsie minimalne 4kusky 12cm popripade 14cm vetraky tiez noctua.
Grafika co som pozeral tak ta 1060ka GTX 3GB Windforce od Gigabyte si myslim ze bohate postaci.

Zazneli otazky na soft a zvukovku. Prevazne pouzivam Vegas Pro, sporadicky Premiere a Audition. Zvukovku mam externu od steinberg takze nie je potrebna dalsia.
Este ostava otvorena skrinka kedze tiez mam pocit ze diskom bude lepsie priamo v airflowe, nie za plechom v uzkom priestore, ale vyjadrite sa. Tym padom by to bolo asi Define R5 aj ked velmi ma prekvapila Jonsbo skrina no cena trosku hore ale tunel dole super no uz vidim casom to doskriabane plexi :-D , ale vyzera fakt luxusne.
Otvorena je aj doska lebo tam fakt neviem na co sa pozerat, jedine si o nich do detailu precitat rozbory a recenzie a nejako zvolit.
Ked to tak zratam tie najvyssie sumy aj s tymi vetrakmi co cini zhruba do 100e tak sme na cene 1990e. Svajciarska presnost :D
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa mino_85 »

Len narýchlo... doska čo som linkol je za 215 €, nie 260, ale o to nejde, samozrejme dá sa lacnejšie, bol to len nástrel. Ja by som zas nepriplácal 100 € za procák, lebo z 1700 spravíš 1800X fakt za 5 minút v biose. OK, 100 MHz hore-dole podľa kusu, ale to je fakt jedno. Tie čo si linkol solídny výber. Hlavne to neťahať do extrému a nepodceniť napájanie, lebo ak chceš aj potaktiť, tak Ryzen ide vtedy slušne hore so spotrebou, čiže nenechať sa oklamať nízkym TDP. Aby neboli na doske 4 fázy pre CPU bez chladenia a podobne výstrelky.

Inak tá Jonsbo má bočnice z tvrdeného skla, takže škrabance nehrozia, maximálne tak odtlačky keď ju budeš hladkať. :-D Jediné čo mi trochu nevoonia je len jedna outtake pozícia, niečo aj na strop by bodlo...

Aj ja som skôr za disky do prievanu, vo Fractal S sú ozaj trochu udusené a už +10°C na platňovom disku vie spraviť šarapatu z pohľadu dlhodobej spoľahlivosti.

Ohľadom ECC a HDD určite turbo čosi poradí, prenechám to jemu. Zvážil by som aj 1 TB M.2 SSD namiesto 512-ky /záleží ako to nakoniec vyjde do erozpočtu/, nie je nič lepšie než dosť miesta na rýchlom disku pre surové dáta. S tým možno tiež turbo niečo poradí.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Napis Gabovi sa opytaj preco robi workstations do 900D a podobnych oblud, nie do matx, ja ta zbytocne budem presviedcat :)

tak tak. Hlavne pri renderingu kde pecu CPUcka na plne pecky. Alebo grafiky.

ECC neber, to ti v doske nemusi chodit (ano, je to perfektna vec, okrem notebooka mam ECC vsade lebo som serverovy chlapec takze zrovna mne to netreba vysvetlovat). HDD DeskStary rozhodne ano, ale akykolvek disk/y zoberies, MUSIS pred ne polozit 12cm ventilator v akejkolvek skrinke. Proste nad tym nerozmyslaj, to musis lebo svoje data mas rad.

Ano, jednoznacne sa da suhlasit s vacsim SSD na surove data, avsak tam uz cena leti hore ako sibnuta. 256GB versus 512GB nie je az taky hrozny rozdiel, ale 512GB versus 1024GB SSD uz trosku citit v penazenke. Isteze ma technicky vyznam, bez debaty.

Ja si nemozem pomoct, mne sa ta 210tka NZXT proste lubi. Diskov tam nasekas jak slaniny, ano vidim ze nepotrebujes ale pride mi to lepsie nez Fraktál co si si vybral. Chybicky ma ta bedna v tom ze nema prachove filtre - vyriesis za par eur pripadne zoberies starej doma stare roztrhane pancuchace a obalis vstupy, funguje, vyskusane. A je lacnejsia o 60eur co ta asi primarne netrapi ale 60eur tu a 60eur tam a 50eur na nekupeni komponent odkial som ti napisal a 40eur tu ti zrazu naskace na 350eur rozdiel na takejto zostave.

Pre niekoho to moze byt dolezity rozdiel, pre ineho nemusi. Seriozna napoveda : toto su mohutne prachy za zostavu, hladaj niekoho kto je platca DPH. Tam usetris takmer 500eur len tak zahuci a to ta nenavadzam na ziadny trestny cin.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa Ivko »

Jednoduska napísal:
Ivko napísal: Však to, že ono to bude pracovať úplne rovnako aj v menšej skrinke a menšia sa lepšie "uskladnuje" = menej zavadzia.
Kolké herné výkonné PC su postavené do Define Nano S...
Tu ide len o to že by som tam dal určite zvukovicu a potom je to otázka počtu HDD
herne PC nie je workstation.
hore mas len tak z brucha ake rozdiely robi skrinka a jej velkost na teplotu. a ziadne padnejsie argumenty tu nemusia padat lebo kazdy kto sa zamysli na viac ako par sekund (alebo si jednoducho spomenie zo svojich skusenosti) vie, kto nevie moze radit matx to workstation miesto trochy googlenia.

Napis Gabovi sa opytaj preco robi workstations do 900D a podobnych oblud, nie do matx, ja ta zbytocne budem presviedcat :)
A prečo by som mu mal písať? On je nejaký vzor podla ktorého to musia robiť všetci?
Tie rozdiely teploty kludne 10°C = kludne možno iba 5°C

Ked sa teda ohánaš niekým kto to vie...
U týchto potom robia nejaký babráci https://www.lenovo-shop.sk/lenovo-think ... 30b3001mmc
Skrinka minitower, osadený 6 jadrový Xeon E5-1650V3 ktorý má TDP 140W a uchladí sa im to a to tam nemajú ani žiaden špeci cooler, tak isto Dell robí do minitowerov

A tu sa rieši obyčajný RYZEN 7 1700 ktorý má TDP 65W, respektíve RYZEN 7 1700X ktorý má TDP 95W

Niekto má miditower ako železnú košelu, bude do neho stavať aj za X rokov kedy sa budú PC chladiť pasivné lebo TDP bude 15W
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Whatever man :) ocividne mas iny nazor ako zbytok fora aje to v poriadku. Samozrejme ze to zvladne aj menasia skrinka, ja sa pytam preco?

k tvojej otazke, ano, Gabo je modla custom buildov na Slovensku, najdi niekoho kto si dovoli oponovat ;)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja len vravím že v tom nevidím problém a nevidím ho hlavne preto lebo TDP ide stále dole, pričom výkon sa navyšuje
Mne to príde že sa robí BUBUBU, pretože treba chladiť výkonný 8-jadrový PC na prácu, ale akokeby niektorým unikalo to TDP CPU a keby teda chcem ticho tak to ozaj riešim vodníkom
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa mino_85 »

Po OC je tých 65W TDP fakt iba na papieri... https://www.bit-tech.net/hardware/2017/ ... 0-review/6
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... a hromadenie tepla v skrinke dokaze narobit bordel aj keby to bolo len 35W z procesoru, dalsich 60W z grafiky a 5W z harddisku. Zanedbal som teplo generovane VRMkami a to su teda pekne palety.

Teraz si zoberieme leto, vnutri 35 stupnov, tie komponenty pojdu k osemdesiatim len tak fikne. Male dosky (matx), male bedne, vsetko koncentrovane, nemdobre... kazdy je strojcom svojho stastia, kupte si co chcete, ano funguje to, len sa potom necudujte ze sa vam dosky/disky kazia pretoze spravne pouzivane dosky = predovsetkym chladene maju predpoklady tahat 10 rokov bez zavahania. Ja viem ze to nikto nepotrebuje.

V testoch bedni som polahky videl 20 stupnove [!!!!] rozdiely v teplote cpu alebo grafiky. Kupte si co len chcete, ja viem co je pre moje komponenty, peniaze do nich vlozene a hlavne produktivitu dobre. Sa ti pokazi doska lebo mas o 10cm mensiu bednu a prievan v nej, tak si ju mozes reklamovat ved mas zaruku a tri tyzdne budes co, labu olizovat. Take proste nikto nepotrebuje.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7117
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa gammaray »

Nie je ani tak podstatne aka skrinka sa kupi, tu je alfou a omegou len a len to ako sa poriesi airflow a ked sa poriesi nahovno, zle sa umiestna disky, fany (zle nastavia otacky), kable tak to moze byt pekne naprd. Viac ako na nejaku mega drahsiu skrinku by som sa orientoval ako poriesit airflow a ta skrinka nemusi byt vobec znackova a draha. Hlavne nie perforovane sito z kazdej strany.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa mino_85 »

Súhlas, že drahá neznamená lepšia a ani form-factor nie je rozhodujúci /aj keď niečo je na mATX už ozaj veľa/, hlavne ako sa to konštrukčne porieši. Preto tá Jonsbo je s výkričníkom, pod stropom sa bude slušne zbierať teplo a ten jeden outtake to nemusí utiahnuť, nie je to ideálne. Škoda, lebo inak krásna bedňa.

Celkovo ale trvám na ATX kvôli externým kartám, naozaj načo sa obmedzovať a zarobiť si na slepú uličku do budúcnosti, ak nie je vyslovene požiadavka na malý rozmer, tak neriešiť.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa Klaboor »

Tak skrinku som si vybral nakoniec Fractal Design Define XL R2 Black Pearl. Nie je zbytocne derava, len tam kde je to potrebne, bohate moznosti chladenia akehokolvek komponentu v nej. Bojim sa ale ci v takejto priestrannej skrini budu kable zdroja dostatocne dlhe. Ohladom tohto asi kontaktujem Gaba nech nadimenzuje efektivne a tiche chladenie do nej. On to umi.
Po nocnom studiu dosak ostavam pri minovej volbe :) GIGABYTE AORUS AX370-GAMING 5
512GB SSD postaci, hlavne kvoli tej cene, dvojnasobna kapacita ale tiez dvojnasobna cena. Uz beztak to bude sialenstvo kedze momentalne fungujem s 512GB Samsung EVO v SATA2 :D
@turbo: Viem presne co mas na mysli, mam znameho v DE a budem to urcite riesit cez neho, aj nakup aj dan tak uvidim ci sa podari. Co sa tyka toho shopu mindfactory, to je tvoj nejake miestny overeny zdroj? A tie ECC pamate by kvoli comu nemuseli chodit na tych doskach? Je potrebna kvoli nim nejaka speci doska urcena na to aby to fachalo na 100pro?

Este by som predsa len zabrdol do monitora. Kedze sa jedna o pracu s videom tak jednoznacne asi IPS panel alebo su nejake ine novinky ktory stoja za povsimnutie? Velkost 27" a 4K rozlisenie. Viem ze davnejsie tu bol na telky a monitory manik menom zoom, radil mi aj pri kupe telky ktora funguje uz 6 rokov denno denne :-)
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Mindfactory je nieco ako nasa Alza, uz su na trhu 20 rokov, maju okolo 200 zamestnancov. Jasne ze mozu skrachovat, potom ta podrzi europska zaruka kazdeho vyrobcu osobitne.



>> ECC pamate by kvoli comu nemuseli chodit na tych doskach? Je potrebna kvoli nim nejaka speci doska urcena na to aby to fachalo na 100pro?

jasnacka. ECC pridava deviaty redundantny bit k osmym standartnym takze tie pamate veselo nechodia v doskach ktore ich priamo nepodporuju.




>> Velkost 27" a 4K rozlisenie.

podla mna uplne zle. Sialene sialene mala uhlopriecka na to rozlisenie. Ano, fotografiu na tom zobrazis ale ked potrebujes PRACOVAT s tou fotografiou alebo videom, bez skalovania (150%, 200%) budes mat sialene krpate pismenka, nevydrzatelne dlhodobo. Jasne, ked to naskalujes tak sa to zlepsi, ale dofrasa aky je vyznam mat 3840x2160 a potom zobrazovat vsetko v 150% skalovani teda efektivne znicit to rozlisenie ?

Na 4K je najmensia pouzitelna uhlopriecka 32". Si zober mobilne telefony : mas dnes displeje 5.5" v rozliseni 3000x2000 a je to naprd z hladiska vyuzitelnosti toho rozlisenia. Jasne, je to jemnucke atd, ale 5.5" telefon v takom rozliseni nezobrazi ani o gram viacej informacii nez moj velarocny 5.5" 1920x1080 pretoze tie pismenka proste nemozes zobrazovat v nativnej velkosti toho supervysokeho rozlisenia.

Dennodenne robim na 40" v 4K rozliseni. To je ROZUMNA uhlopriecka BEZ SKALOVANIA. Pod 32" so 4K ani neskusaj, zbytocne. Rovnako notebooky 12.5" 1920x1080 su nepouzitelne pre to rozlisenie, pretoze v nativnom 100% zobrazeni je vsetko sialene krpate.

PS: ze zo skalovanim su obcas problemy, ze nie vsetky aplikacie su na to pripravene je tiez znama vec.

Vedecky zaver : 27" rozhodne neber so zamerom pouzit v 4K/UHD.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa Klaboor »

Pozeram sa po tom shope, maju tam mozne aj nemozne. Pojdem touto cestou. Zratal som si cenove rozdiely, takmer 200e uspora a to este ked sa mi podari dan tak uff. Diky za tip.

Uz som v obraze. ECC ma vyznam inde.

Pochopil som. Akurat som si spomenul na kolegovu 27ku allin1 dekstop. Je to dost krpate na moj vkus, vhodne tak na pozeranie.
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver

Návrat na "Nákupná poradňa"