Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa wingo »

Ale hej, kopec ľudí ich volilo a hrdo sa k tomu hlásia, často sa stačí iba spýtať a človek občas zostáva prekvapený lebo by to fakt netipoval. A ak aj nie, stačí vyjsť mimo okruh svojich priateľov - kolegovia, susedia atď. Len sa o týchto veciach človek bežne nerozpráva s každým, a druhá vec je ak sa v skupine vytvorí jedna mienka (je jedno či pre alebo proti nejakej strane), členovia nezvyknú mať potrebu vytrubovať že majú inú mienku ak cítia že by na nich mohol byť následne vyvíjaný tlak alebo rovno boli vylúčení zo skupiny.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

netreba zabudat ,ze to je iba jeden nazor advokata (to co si postol).

ako prinajmensom z mojho pohladu je velmi usmevne aka uzasne velka bublina vznikla z niecoho momentalne nepodstatneho.
fico to hodi na ustavak,tam povedia ,ze nie .. fico bude hrdina lebo to chcel riesit ale nemoze ist proti "rozhodnutiu" ustavneho sudu.
na druhej strane ked sa to povoli, lebo sak panko povedal,ze v zaujme "satisfakcie vlastne zakony nemaju pravnu silu", cize tu vytvoria akurat stav, ze parlament si bude rozhodovat co je spravne a co spravne neni :) fakt super...

keby sa uz na to radsej vykaslali a riesili podstatnejsie veci.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

no pockaj, ved parlament ma ustavodarnu moc, nie? ktokolvek ma ustavnu vacsinu si moze zmenit ustavu. tak je to u nas vymyslene a je to v poriadku. zase netreba robit zo zmeny ustavy nejaku ilegalnu vec. ciste v teorii by to malo fungovat ako moc ludu prenesena do parlamentu na svojich volenych zastupcov. kto iny ma rozhodovat o ustave, ak nie lud? :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

lsns bude hlasovat s koaliciou takze uz sme >90
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

killswitch ja nevravim,ze parlament nemoze menit ustavu, ja vravim,ze taketo praktiky by sa nemali pouzivat vtedy ked sa to "hodi" a uz absolutne to neodovodnovat stylom "ze aktualna potreba je nad zakon a pod"...tym padom absolutne popries podstatu pravneho statu, zakon tu neni na to aby pouzival/nepouzival kedy sa hodi, tym padom tu nemas absolutne pravnu istotu, vznika ti legislativna lubovola atd, proste chaos (proste takto to fungovat nema)...

ci boli amnestie spravne alebo nie, mi je srdecne u prdele,nikdy som to nesledoval neriesil a je mi to jedno, ozaj sa nebudem zapodievat 20 rokov starou vecou.

osobne viac suhlasim s nazorom harabina (nech je aky chce; rozhodne to po pravnej stranke ma v hlave v poriadku viac ako vacsina "ustavnych pravnikov"..... milerad sledujem ako ho stale niekto "pravne" nahana a "vzdy" to dopadne rovnako)
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

povedz to remiasovej matke
tu nejde o to, kolko to ma rokov, ale o to ze sme ludia a je to jediny sposob ako sa vysporiadat s vlastnymi srackami minulosti.
clovek by mal mat gule postavit sa svojej minulosti pevnymi nohami.
lebo ak to nespravi, bude to jedna velka skrvna v jeho historii, a potom sa velmi lahko stane, ze sa tvoje/nase deti, alebo vnucata budu ucit o tej historii. O tom, aky bol boxerista nas vyborny politik a clovek! a to sa nesmie stat! nikdy!

Je to rovnaky cancer, ako ked nackovski "hrdinovia", ktori zdrhli po vojne vsade do sveta a teraz sa tam schovavaju ako take krysy. Doteraz ich nenasli (mnohi uz tu ani nejsu, a mnohi dozivaju a uzivaju si dostojnu starobu) pre akykolvek dovod, a je to nefer voci tym ludom, ktory kvoli nim umreli (zbytocne).
taktiez by si zasluzili si zit dostojny zivot, a dozit ho. Nie?
A v takom pripade, pre pribuznych aspon taka (mala) satisfakcia, aj ked zniceny zivot nevrati a neopravi.

tak nejak nechapem, preco by mal byt boxerista a zvysok mafianov vynimka? ja viem, ze je naivne si mysliet ze bude spravodlivost zadost ucinena, a nikdy sa k nej nedostane. Avsak, vsetkych ktorych sa to tyka by mali poriesit a zhabat im nadobudnuty majetok a poslat ich sadnut si nie do tv, ale do ilavy. aspon k ucte tej zubozenej zeny, ktora caka uz vyse 20r. na pokoj ktory si zasluzi. A v neposlednom rade, i cele Slovensko.
je to na grc, vidiet, ako sa beztrestne premavaju, lebo vedia, ze sa im nic nestane. a ked sa hranolovy vydari tento krok, tak si zabezpeci pravnu nedoknutelnost do 2030 afaik (kedy sa budu menit jeho sudcovia, ktorych ziada teraz vymenuvat za zrusenie amnestii) a potom, vsetko to co co sa tu okolo neho stalo a za co je zodpovedny, bude uz premlcane, rovnako ako teraz su b0xeristove, imho. Treba ale uznat, v tomto hranol, je brilantny politik. A v pripade, ze sa amnestie nezrusia, jeho sudcov tam nedostane. Bude staviat na tom, ako je opozicia neschopna, a svoju popularitu (mozno este dlhsie ako do 2030) tiez. Nedokazem si predstavit, co je vacsi sajz.

paranoidny sudca je z rovnakej cvargy ako vsetci vyssie spomenuti, a mal by ist sediet rovnako.

ps: naivne a tajne, dufam, ze sa este najde nejaky sikovny zhluk pravnikov, ktory pridu a povedia, ze sa to bude dat, tak aby nikto "nezdrhol"

Jediny problem je, ze sa to uz riesi prilis dlho. Slovensko ma ine existencne problemy, ktore treba primarne riesit. Co ale neznamena, ze toto sa ma nechat bokom.
Naposledy upravil/-a paranoid.asian v Po 20. Mar, 2017, 16:23, upravené celkom 2 krát.
Spoiler: ukázať
::: ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

na UK maju diskusiu o amnestiach aj s Cuperom :D

tam sa neboji ale do markizy hej
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

kto je remias? je skutocne obet toho co sa pise?Aby nahodou jeho matka nebola zrazu prekvapena do coho jej syn bol namoceny a v com vsetkom isiel.

Podla mna menit ustavu koli minulosti nema vyznam, realne vysetrenie celej tejto veci aj tak nevidim pozitivne, akurat sa to mozno viacej zamota. Ci si myslite ze meciar pojde sediet?
SKor by som bral, aby sa ustava upravovala s vyhladom do buducnosti, aby podobne veci sa nemohli diat. Velmi mi pride usmevne ako rozkradaci tohto statu, co mozno toho spachali uz viacej ako meciar, sa teraz biju do prs a hlasaju ako tuto kauzu treba riesit. Asi zrejme nie je nic podstatnejsie na riesenie.

AK chcu kauzu vyriesit, tak nech sa dohodnu mimo parlamentu co treba urobit, nech si to schvalia a hotovo, teraz z toho akurat mlatia politicky kapital. Zas je to koalicia vs opozicia, takze sa neporiesi nic, akurat sa pozere cas.

Meciar uz niekolko krat zopakoval, ze skutocnu pravdu napise vo svojich pametiach. CI uz to bude skutocna, alebo ta jeho fantazia, uvidime, ale som na ne zvedavy.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale ved vysetrovanie bolo tusim ukoncene ale nemohli sa riesit zaloby

myslim, ze tu to bolo
https://dennikn.sk/221696/prokurator-mi ... -rozhovor/
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

ukoncene bolo s verdiktom, skutok sa nestal. Toto rad opakuje aj meciar. Bol aj rozhovor s vysetrovatelom aj otazka bola ci si mysli ze zrusenim amnesti sa nieco vyriesi, odpoved bola skor nie, pretoze povedal, ze vela dokazov bolo znicenych, vela ludi uz nezije a dokazovanie po tolkych rokoch by bolo obtiazne. Ale co sa chce vlasne dosiahnut? Odsudenie Meciara? Lexu? Kolko je dnes neobjasnenych vrazd a unosov deti, obchodovanie s bielym masom? Toto ma viacej trapi.
Mna z osobneho hladiska viacej zaujma ta doba, ako co bolo prepojene, kto za cim stal. Nie len Meciar, to bola tvar pre babky. Ale toto sa asi tak skoro nedozvieme.
Je zaujamave ze chceme riesit minulost, ale zlodejov v pritomnosti neriesime. Dalsi problem su utecenci, ci ako to uz mam nazvat, problemy s Tureckom a ich vyhrazky ze sem pustia utecencov. Atd, problemy dneska a zajtrajska.
Chcu riesit amnestie? Nech sa zhodne koalicia s opoziciou ako a nech poveria vysetrovaci tim ludi, aby sa tomu venovali, uz ani nie koli obvineniam, ale koli objasneniu minulosti.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ficovi ide o to aby dosadil svojich ludi na ustavny sud.

S tym Jankom Cupkom je to co za samovybuch ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

Cupkovi na poslednu chvíľu zatrhli orešanské, tak sa radšej nadrbal na fakulte.
V podstate to sám celkom dobre vystihol, v telke by bol za fackovacieho panáka
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

Hell, pokial sa nevyrovname s minulostou nemozeme riesit buducnost. pri tvojej logike by sme nemuseli riesit ani veci ako basternak/kalinak a potom na veky vekov to bude zakorenene vo vsetkych ze kazdy si moze robit co len chce, beztrestne. toto ma ovela vacsi vyznam pre buducnost. to co na slovensku najviac chyba je kultura a sebareflexia. nikto nie je potrestany, takze v kazdom je zakorenene ze moze vsetko. ked ti hore mozu tak mozem aj ja (kradnut vo firme, v urade, nepriznam dane apod.). v nemecku prezident odstupil lebo prijal pozicku od svojho kamarata, v lotyssku odstupil minister lebo sa snazil vybavit prednostne vysetrenie u lekara. u nas nic. zrusenie meciarovych amnestii mozno nic realne neriesi ale je to krok spravnym smerom aby sme sa raz mozno stali normalnou krajinou. nie je to zial postacujucou podmienkou, ale urcite nutnou.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

kalinak/basternak/fico to su kauzy dnesnej doby, aj gorila. Stale je tu velka sanca to vysetrit, ludia co mozu vypovedt stale ziju, dokazy sa daju zbierat. ALe amnestie, toky 90te, toje 20 rokov dozadu, kopec ludi/svetkov nezije, znicene dokazy, tazko nieco podlozit faktom. Nafukuje sa tu unos prezidentovho syna a spaja sa to s vrazdou cloveka, ktory mal blizko k mafii.
Cele ako sa to medializuje a tie diskusne relacie a proste vsetko okolo toho teraz mi pride ze za tym je viacej ako len zrusenie amnestii. Hlavne ak vidim ficov navrch, ktory je aj tak skonci na sude a ten ho neodklepne.
Vravis ze sa musime vyrovnat s minulostou, urcite ano, ale nie vsetkos a proste da vysetrit na 100%, dokazom je historia ako taka, kopec veci su len dohady a mystifikacia.
Podla mna je minulost to z coho sa mame ucit do buducnosti. Nezopakovat a vyvarovat sa chybam, ktore sme uz spravili. Verim tomu ze raz sa o tej dobe dozvieme viacej, ale nie teraz. Teraz sa to len nafukuje a politici sa hraju na pravnikov. A meciar, Lexa, Harabin sa len smeju a verim ze sa smeju lebo vedia svoje

a nakoniec, ludia dnes riesia existencne problemy a nemyslim zi ze nejake amnestie nam pomozu v tejto dobe. Zil som bez zrusenia amnestii doteraz a zit budem aj dalej, chleba lacnejsi nebude
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Debata o všetkom"