Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa mino_85 »

Čaute,
jak niektorí z tunajších stálic vedia, už dlhší čas mám rozrobený pasív na napájaciu kaskádu grafiky.
Dnes sa to konečne dostalo do finále, tak som si povedal, že sa podelím o info ako to vznikalo a o výsledky.
V prvom rade poďakovane ide pre Jurij757 a pipo137, u ktorých som sa inšpiroval a inak by som sa k tomu asi nedokopal, viď ich vlastné vlákna...
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 5&t=100394
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 35&t=80826

Začal som sa s tou myšlienkou pohrávať po tom, čo som na kartu osadil aftermarket chladič Prolimatech MK-26 a vznikol tak medzi PCB a pasívom priestor navyše. Tiež si to pýtali teploty, keďže s novým chladičom sa výrazne znížil ofuk karty a teploty VRM poskočili o viac než 10°C.

Základom bolo nájsť vhodné rebrovanie, s čím pomohol Jurij757 linkom na katalóg hliníkových rebrovaní http://www.gamaaluminium.sk/download/ka ... _small.pdf
Moja voľba padla na 15mm vysoké rebrovanie KK200, podobne si v tom čase objednával pipo, čo následne vyústilo v zámenu zásielok zo strany shopu. Good job! :cool:

Každopádne kvalitný kus hliníka dorazil...
Obrázok

...a mohol som začať rozmýšľať ako na to. Určite som chcel využiť voľné miesto pod pasívom a zaplniť ho rebrovaním. Základ bol kopírovať tvar pôvodného pasívu a v hornej časti ho rozšíriť do priestoru tak, aby vytvoril čo najväčšiu plochu na ofuk. Najlepšie roztiahnuť ho do oboch strán smerom od základne, aby bol rozptyl tepla rovnomerný. Keďže okolo pôvodného pasívu sú z oboch strán na karte vyššie súčiastky, bolo mi jasné, že bude treba nejakým spôsobom urezať základňu rebrovania. Začal som mať teda jasno ako to asi bude vyzerať, viď foto s názorným nákresom...
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Už len vymyslieť ako to urezať. Po prvotnom nadšení som zavrhol plán robiť to celé ručne, jednak to chcelo presné rezy po dosť veľkej ploche, čo by sa určite nepodarilo a tiež som chcel zachovať aj nejakú vizuálnu kvalitu. Rozhodil som siete a podarilo sa mi vybaviť cez známeho frézovanie v jednej miestnej firme /nebudem menovať, keďže to bola taká "podpultovka"/ :-D S menšími problémami sa podarilo, základný tvar vyšiel, hoci na pokusné rezy padol za obeť zvyšok pasívu. Našťastie ostrý pokus sa vydaril...
Obrázok Obrázok Obrázok

Zvyšok už bol na mne... urezať krajné rebrá od základne, aby vznikol priestor na diery pre skrutky /využijem tie zo stock pasívu/.
Obrázok Obrázok Obrázok

Tiež som sa rozhodol zbrúsiť spodnú stranu tých "úší" asi o 1 mm, čím vlastne celá základňa pasívu klesne o ten 1 mm nižšie. Zámer bol použiť pod pasív tenšiu teplovodivú podložku než u toho pôvodného a zlepšiť tak prenos tepla /aspoň môj sedliacky rozum si to myslí/ :laugh:
Sú to drobnosti, ale bolo treba na to ísť trpezlivo a hlavne presne merať, na chyby nebol priestor. Vyvŕtať diery pre skrutky presne podľa rozteče na karte - tu som zvolil radšej hrubší vrták, skrutky majú dosť široké hlavičky, takže s väčšími dierami sa dali prežiť aj malé nepresnosti pri vŕtaní. Ďalej tri krajné rebrá bolo treba skrátiť kvôli konektoru pre napájanie karty. Tiež na jednej strane bolo treba skrátiť výšku jedného rebra o pár mm po celej dĺžke /čo bolo dosť o nervy pílenie/, aby sa zabránilo kolízii s hlavným pasívom. Dupľom keď tam som sa o rebro sekol, takže prvé osadenie priamo na kartu a otestovanie nevyšlo a bolo potrebné repete. :facepalm: Každopádne slimačím tempom som sa blížil do finále...
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Nasledoval teda druhý pokus a skrátenie toho správneho rebra :-) , poistil som to ešte skrátením ďalšieho a konečne finálny nástrek matnou čiernou. Základňu som samozrejme nestriekal. Celé zakončené za posledné dni už rutinnou demontážou chladiča, finálnym zmontovaním a zostalo už len zisťiť či to celé malo zmysel. :D
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Nakoniec teda to najzaujímavejšie. Oplatí sa do toho dávať pot, krv, čas a peniaze? :laugh:
Záleží od uhla pohľadu, výsledky sú ale pozitívne...

Teploty VRM / Asus GTX780 DC2 @ stock clocks / Prolimatech MK-26 + 2x NB Multiframe @ 800 rpm:

Valley Benchmark, 1080p, max. nastavenia (30 min.):
- stock pasív 90°C, custom pasív 72°C

Metro Last Light benchmark, 1080p, max. nastavenia (5x loop, cca 15 min.):
- stock pasív 93°C, custom pasív 74°C

Furmark 1080p Burn-in benchmark (15 min.):
- stock pasív 102°C, custom pasív 80°C


Teda rozdiel v teplotách medzi 16-20°C. :dance: Zaujímavé je, že rozdiel sa zvyšuje s tým ako rastie záťaž, čo je len dobre. Potenciál custom pasívu sa prejavuje najviac tam, kde tomu pôvodnému už dochádzal dych. Každopádne všetky tie benchmarky to vypekajú o dosť vyššie než bežná herná záťaž, takže bežne pri hraní očakávam teploty VRM okolo 65°C, čo sú presne cifry kam som sa chcel dostať /predtým okolo 80°C/.

P.S.: komu sa nechce rozklikávať fotky, kompletná galéria je tu... http://imgur.com/a/pk3EG#0
Naposledy upravil/-a mino_85 v So 28. Jún, 2014, 09:45, upravené celkom 3 krát.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

fenomenalne !!! Nehram sa vobec ale tych vyrobcov by som dakedy pichol hrdzavym nozikom do oka, pretoze taketo krasne veci stoja pri masovej vyrobe maximalne dve eura navrch oproti tym srackam co tam davaju standartne, a pri tej cenovke to uz rozdiel nehra.

Zato technicke riesenie je uplne inde.

Mino, obrovska pochvala.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jurij757
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 754
Dátum registrácie: Ut 31. Máj, 2011, 18:18
Bydlisko: Fačkov

Re: Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa Jurij757 »

Klobúk dole mino, je to dokonalosť sama :good:
Spoiler: ukázať
Case: DIY Aluminium case + custom water [intake: 2x Arctic P14 RGB, exhaust: 2x Arctic P14 RGB] PSU: Corsair SF600 MB: MSI B550M Mortar CPU: AMD Ryzen 9 5950X CPU-Z GPU: Sapphire RX 5700 XT RAM: Kingston Fury Renegade 32GB 3600 MHz (16-19-21-36 CR1) SSD: WD SN850 1TB + Samsung 970 EVO Plus 2TB LCD: 27" Iiyama G-Master GB2783QSU-B1 Silver Crow Keyboard: Cherry Stream Mouse: Niceboy ORYX M600
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa Zubesuch »

aj ja chcem také :D okrem toho že to očividne funguje, ešte to aj vyzerá super pretože si dal na tom záležať. :good: palec hore
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa mino_85 »

@ mp3turbo... tiež tomu veľmi nerozumiem, hlavne keď EK vedia spraviť full cover vodný blok aj na nereferenčné karty a zrejme sa im to oplatí, tak neviem prečo výrobcovia aftermarket chladičov na to dlabú. Pribalia pár symbolických ježkov, čo sú často na tom horšie než stock pasívy a nestarajú sa. Neviem síce aký veľký je trh s vodnými blokmi v porovnaní s high-end chladičmi, ale neverím, že by na tom boli v strate. Kľudne by sa také veci mohli predávať ako doplnkové príslušenstvo. Príklad kúpiš si MK-26 a k tomu si dokúpiš za 5-6 € pasív na VRM podľa toho akú máš kartu. Minimálne pre high-end karty by to malo zmysel, predávať pasívy pre referenčné plošáky + povedzme najpopulárnejšie nereferenčné /DC2, MSI Lightning a pod./ Ak si niekto kúpi chladič za 60-70 €, tak ani nerozmýšľa nad tým či prihodí ďalších pár drobných za toto.

Ale tak aspoň som mal čo robiť. :)

@ Jurij757... máš na tom veľký podiel, takže dík ešte raz!
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa Kknightley »

Pekne si sa s tým pohral, good job. Natesno, ale vošlo :)

(p.s.: sa dosť čudujem, že si nešiel do vodníka, za tie peniaze sa viac ľudí prikláňa do NZXT + H75)
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa mino_85 »

Nefandím vôbec tým AIO setom, plus posledné čo potrebujem v bedni je nejaká uvrčaná pumpa. Okrem toho vzduch ma baví. :-D
Naposledy upravil/-a mino_85 v So 28. Jún, 2014, 12:02, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa kramer »

pekná práca :good:
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8087
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa ericc64 »

Kknightley napísal: sa dosť čudujem, že si nešiel do vodníka, za tie peniaze sa viac ľudí prikláňa do NZXT + H75)
Sak ty budes este toho lutovat, ze ides do tej AIO hovadiny :D ;)


Mino perfektna pracicka :cool: :good:
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa GABO »

Perfektné :) ta galéria zostane dlhšie? Hodím link z FB na to. Inak teplotný rozdiel je fantastický 16-20C oproti stocku to je prekrásna hodnota. Cením si hlavne zmysel pre detail, čierna farba.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Tak to ma byt, nadhera :cool:
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa loleqboleq »

toto si hlavne žiada gigantickú dávku trpezlivosti :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
smoke2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 537
Dátum registrácie: Št 09. Máj, 2013, 09:42

Re: Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa smoke2 »

Tu krasne vidno, aka je ASUS uz onicom firma.
Aj ta nova karta Strix ma teploty VRM take, ze horia (cez 100 stupnov) a oni na to chladenie davaju malicky, ubohy pasiv.
Spravil si to krasne :good:
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa mino_85 »

Dík všetkým za pochvaly. :-)
GABO napísal:ta galéria zostane dlhšie?
Hej, ak imgur nekľakne alebo čosi, tak to tam nechám nahodené. No všetko mám vo farbe, takže by som neprežil keby tam hento malo svietiť na strieborno. Okrem toho farba pekne zahladí kazy na povrchu, drobné škrabance a tak.
Je to super určite, viac som ani nedúfal že to uberie, predsa len je to len hliníkový hrebeň, žiadna heatpipe atď... bol by som spokojný aj s rozdielom 10-12°C, ale tak nehádam sa ani za 20. :)
loleqboleq napísal:toto si hlavne žiada gigantickú dávku trpezlivosti :good:
Ani nie, veľmi pomohlo, že som to mal kde dať vyfrézovať, tie dva rezy robiť ručne by dalo zabrať a vyzeralo by to na grc, resp neviem si predstaviť to kvantum brúsenia keby som to mal potom zarovnať ručne. Teda predstaviť si to viem, ale radšej ani nechcem. :D Zvyšok bol v pohode, len bolo treba 2x merať a raz rezať. V podstate až na to skrátenie rebier som všetko trafil na prvý krát.
smoke2 napísal:Tu krasne vidno, aka je ASUS uz onicom firma.
Čo ja viem... na DC2 nebolo nič zlé, aj teploty VRM v norme, neviem akú recku si čítal, ale u mňa s pôvodným chladičom tak okolo 70°C pri bežnom hraní. Myslím, že DC2 a Strix majú identické pasívy, ale ruku do ohňa za to nedám, nesledoval som to podrobne. Ono sú to všetko 250W karty, takže tam sa nejaké ultranízke teploty pri bežnom 2-sloťáku nedajú čakať. Treba vziať do úvahy, že pri bežnom chladiči tam pod pasívom naozaj nie je veľa miesta. Čiže v rámci dizajnu pôvodného chladiča robili čo sa dalo. Pri tých cca 1800 rpm v burne čo točili pôvodné fany to bol celkom iný ofuk. Problém nastal keď tam zrazu fúkali 120-ky len na 800 rpm.

Skôr majú maslo na hlave v Prolimatech, lebo tie minipasívy na VRM čo k tomu balia sú akurát tak na ozdobu... http://www.pcaxe.com/slike/hardver/hlad ... _VRM_1.jpg To už pôvodný Asusácky bol na tom lepšie. Nehovoriac o tom, že tých od Prolimatechu boli len 2 kusy, takže 3 rady mosfetov by som na mojej karte nimi neprekryl a k tomu boli ešte aj krátke. :) Proste fail. To AC balili svojho času k pasívom nespočet všlijakých ježkov, človek si mohol vybrať čo sa mu najviac hodí a niektoré boli fakt solídne. Ale tí sa na to pre istotu už celkom vykašľali.
Každopádne plošák je u Asusky jak sa patrí, všetko má logiku. Nie jak keď som mal SOC Fermi od GB, že dva rady mosfetov z troch bez rozpakov nahádzali na zadnú stranu plošáku bez chladenia. :facepalm:
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Custom VRM pasív - Asus GTX780 DC2

Príspevok od používateľa GABO »

ASUS je aktuálne TOP sa dá povedať, či už dosky, alebo grafiky ... porovnávam to v rámci predaných ks. a reklamácií na to, tiež v prevedení napr. tiež v tom ako poctivo dávajú podložky pod VRM atď atď. Nehovorím, že sa u nich nenájdu chyby tj. že by boli úplne problems free.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"