Qcomp.sk

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

loleqboleq napísal:Dnes som taktiež narazil na túto informáciu a pobavilo aj šokovalo ma to zároveň.

S pánom Hrabánkom som sám v období Apríl-Jún mal dohodu, keďže som ponúkol svoje služby a ako jediný reagoval, čo som si cenil, začali sme veľmi dobrú spoluprácu, dosť aj počúvali moje rady ako prerobiť web a ako neutralizovať škodu, čo im tam starý dobrý Štefan Bizoň narobil a oni si ani neuvedomili, akého fušera tam platili; bolo to za 200€/mes. v hrubom a viacmenej som robil editácie nových produktov, korekciu starých a k tomu som začal opravovať škody na webe...

Neskôr sa to začalo "rozširovať", spravil som počas toho obdobia aj dvojicu článkov a bola to celkom dobrá skúsenosť, napríklad som dostal na recenziu aj Asus GR8, čo sa mi páčilo, avšak som v takom len začiatočník, takže som to zobral jednoduchou formou

Potom som už nemal nervy sledovať tie sračky predzoskladané zostavy, čo produkovali, na čom sa zaslúžil aj starý skladač/servisný technik a spomínaný Štefan, pretože mi bolo zle z tých aerocool skriniek, oničom zdrojov, nekvalitných výberov, absolútne sa nehodiacich súčiastok a podobne...Takže niekedy v Júni sme začali o tom hovoriť, začal som premýšľať nad návrhmi, okrem toho som mu dal svoje odporúčanie vybaviť SilentiumPC produkty, čím by sme si pomohli a bludy...okrem toho som mal aj milión roboty s tými ostatnými vecami, ťahal som cez víkendy dvanástky, keď som sa staral o ten bordel na webe v produktoch, napríklad som začal systematicky eliminovať nekvalitné zdroje - značky ako aerocool, akasa, airen, aimaxx, whitepower, modecom, in win,... som úplne dal preč (ale len dočasným riešením, pracovalo sa na tom, aby sa doslova odstránili z databáz a už nestrašili vôbec), potom som začal to isté aj so skrinkami...a hádajte čo - stále za 200€/mes. v hrubom; za celé fungovanie nikdy nemali tak rozrobenú cestu za kvalitou, avšak to sa nestretlo s uznaním v podobe navýšenia na 300€/mes.;

síce teraz je to jednoduché povedať, no vedel som, že čoskoro skončia, šéf mal potenciál, avšak som nemal pocit, že mal okolo seba správnych ľudí a mal zabehnuté podľa mňa nesprávne "rotácie", každopádne ma to mrzí, mohla to byť prospešná spolupráca..

ale tieto správy s prepísaním na firmu, ktorá tiež skončila v septembri, tak to je neuveriteľné a dúfam, že aspoň vyplatí zamestnancov, i keď proste za to, že ľudia teraz práve majú produkty v záruke, ktorá im môže byť aj nanič, keď to nie je výrobca, čo nemá autorizovaný servis, tak sú buď odkázaní na bohvie aké zasielanie do zahraničia za obrovské peniaze alebo na to, že si to môžu dať na poličku...
moze niekto uviest link na produkty daneho vyrobcu/danej serie?

celkom ma zaujima ako sa vibec nieto taketo moze predavat v nasej multi-kulti europe
...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

je to úplne bežná prax, tovar ide od dodávateľov a tu je úplne normálne, že sú tam produkty, o ktorých mnoho ľudí v živote nepočulo

podobne to má napríklad datacomp, tak som párkrát našiel ešte väčšie stoky
http://datacomp.sk/pc-komponenty-pc-skr ... _c170.html
tak si asi viete predstaviť ako jedna z prvých vecí bolo práve to celoplošné mazanie tých splaškov, nehovoriac o ex známom qcompákovi Štefanovi, ktorý je náhodou teraz manažéris nejakej časti produktov v datacompe ... kruh sa uzatvára
človek, ktorý ešte na také produkty zadelí žumpu tipu "Špičkový zdroj do zostavy pre začínajúceho hráča" mi spôsobili minimálne 50% úbytok mozgovej kapacity :facepalm: a týmito žumpami boli poznačené stovky produktov v celých pc komponentoch

a btw...pomýlil som sa, to bolo whitenergy :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
FREE555
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 501
Dátum registrácie: So 06. Dec, 2008, 10:54
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa FREE555 »

Veľká škoda, že som o p. Bizoňovi nečítal skôr... nasľubuje hory doly a skutek utek... Týždeň mi tvrdil, že zdroj na druhý deň príde a prišiel o týždeň. Nehovoriac o tom, že mi povedal, že samozrejme zavolá, keď tam zdroj príde. Nezavolal a zdroj tam už dávno bol. Stále, keď som ho chcel k telefónu, tak bol buď na obede, niekde mimo alebo väčšinou na WC. Ešte aj keď som prišiel do predajne tak tú objednávku jeho kolegovia ani nevedeli nájsť v systéme(bola robená telefonicky), lebo ju tak "šikovne" urobil. A samozrejme, že keď mu volali, že kde je tá objednávka, tak povedali, že je na WC. :dance:

EDIT: hovorím o jeho pôsobení v datacome
Spoiler: ukázať
Desktop: CPU: Intel Core i7-12700K + Noctua NH-D15 Black MB: MSI MAG Z690 Tomahawk WIFI DDR4 HDD: WD Red Plus 4TB SSD1: Samsung 860 Evo 1TB SSD2: Samsung 980 PRO 1TB NVMe RAM: 2x16GB DDR4 Kingston 3600MHz GPU: MSI Suprim RTX3080 12G CASE: Fractal Design Meshify 2 Black Windowed PSU: Corsair RM1000x OS: Windows 10 Pro 64bit Display: 1x Asus PG279Q + 2x Asus MG279Q 144Hz IPS
NB: Lenovo Thinkpad T440s: 14" FullHD, Intel Core i7 4600 Haswell, 12GB DDRAM3, 256GB SSD, Windows 10 Pro
Phone1: Samsung Galaxy S22; Phone: Samsung Galaxy Note 9; Storage1: Synology DS220Plus + 2xWD Red Pro 16TB in RAID1; Storage2: Synology DS215j + 2xWD Red 6TB in RAID1;Keyboard: Corsair K95 RGB Mx Brown, Mouse: Logitech MX Vertical Wireless; Sound: Mackie CR4, RHA T20, Sony WH-1000XM3, Koss SB45
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Sledujte, dnes pri hľadaní, či nemá samsung servis aj pre samsung na SK mi vybehla táto stárnka

http://www.pckonfig.sk/

povedomý dizajn ? si píšte, Qcomp

nechápem, čo to je zač ale dokonca tam je môj článok ohľadom maxwellu a 9XX rady kariet

http://www.pckonfig.sk/art.php?doc_id=243

idem si na nich zmlsnúť :good:
Naposledy upravil/-a loleqboleq v Ne 08. Nov, 2015, 20:58, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa Leon »

Šéf Ťa vy-out-oval, a ešte si aj pobral články :D
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

kto kde ma vyoutoval ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa GABO »

http://foaf.sk/firmy/86477

AB COMPUTER s.r.o.
Tomášikova 37
KOŠICE 040 01

Qcompácky systém - asi ho predali, alebo niečo podobné.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa Matej.T »

Skôr by som povedal slovenský systém na pár výnimiek
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa Leon »

loleqboleq napísal:kto kde ma vyoutoval ?
ale,... raz si písal, že si pre Qcomp aj niečo robil a písal aj články atď,... tak sa smejem, že si im tam porobil systém, popísal články, starý šef zrušil Qcomp a spravil nový web aby ˇa nemusel platiť :D
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

budem predpokladať, že stevooooo1 nebude Štefan z Qcompu, lebo v tom prípade takú žumpu, že ja som trápny, resp. to, čo som pravdepodobne napísal a nie jeho práca, teda flákanie, a fušerina (bez štipky odbornosti), ktorú vykonával roky je naozaj úbohý pokus :good:

a ak, tak s takým človekom ja nemám záujem ani slovo prehodiť :bye:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
sebastian103
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St 11. Feb, 2015, 13:18

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa sebastian103 »

loleqboleq napísal:je to úplne bežná prax, tovar ide od dodávateľov a tu je úplne normálne, že sú tam produkty, o ktorých mnoho ľudí v živote nepočulo

podobne to má napríklad datacomp, tak som párkrát našiel ešte väčšie stoky
http://datacomp.sk/pc-komponenty-pc-skr ... _c170.html
tak si asi viete predstaviť ako jedna z prvých vecí bolo práve to celoplošné mazanie tých splaškov, nehovoriac o ex známom qcompákovi Štefanovi, ktorý je náhodou teraz manažéris nejakej časti produktov v datacompe ... kruh sa uzatvára
človek, ktorý ešte na také produkty zadelí žumpu tipu "Špičkový zdroj do zostavy pre začínajúceho hráča" mi spôsobili minimálne 50% úbytok mozgovej kapacity :facepalm: a týmito žumpami boli poznačené stovky produktov v celých pc komponentoch

a btw...pomýlil som sa, to bolo whitenergy :laugh:
Ak sa niekto chce stať členom PC-master race tak si určite dá poskladať PC napríklad od Tiche PC a nebude mu vadiť dat len za zdroj 150EUR. Nemôžeš porovnávať stránky ktoré sa venujú custom zostavám a filtrujú značky ktoré sa im importujú s obchodmi ako Datacomp alebo Alza ktoré predávajú všetko od pračiek až po zahradnu techniku. Pravdepodobne vôbec netušíš ako to funguje a že 80% zostav sú Low budget a zakaznik vôbec nerieši že tam ma zdroj od Whiteenergy za 60EUR ak mu to potiahne jeho vysnívané GTAčko.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

nie, je na každom uvážení, aký smerom chce ísť - ja som vybral smer kvality a reklamy o kvalite ;) osobitým prístupom, odbornosťou - ľudia sú navyknutí na nekvalitu ale naopak - vedia oceniť kvalitu, keď ju spoznajú a už to začína fungovať
...avšak na to treba spoluprácu s takým zamestnávateľom, ktorý je pripravený a chce byť niečím viac

a nezabúdaj, že v dnešnej dobe už neplatí, že kvalitné veci sú neporovnateľne drahšie, no sú tu sračky, ktoré neznámo ako prešli skúškami, ktorými musia prejsť a vkladanie takýchto zasratých sračiek len navyšujú šancu reklamácie, nespokojnosti a oplietačiek

takže si odpusť mne hovoriť, že neviem ako to funguje

a to "Whitenergy za 60€" :laugh: tvoj prehľad zdrojov je zaujímavý...teda tipujem, že to bolo len tak buchnuté do éteru, nič iné mi zmysel nedáva

nejako táto téma láka novo zaregistrovaných zbojníkov
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa dendroid »

Ja s nim plne suhlasim, dovolim si tvrdit, ze vacsina beznych zakaznikov absolutne netusi, co je a co nie je kvalitny zdroj. Pridu do eshopu, vyberu si podla wattov to najlacnejsie a je to. A sem sa radia aj ludia, co maju s PC celkom skusenosti, poznam viac takych. Co teda dosiahnes tym, ze to vyhodis z eshopu ? Okrem toho, ze clovek potom pojde do ineho, kde si kupi to, co chce ? To co pises ma zmysel vtedy, ked si budujes eshop od zaciatku pre skusenych ludi, co sa vyznaju, ako bolo pisane vyssie. A nie, ze zo dna na den vyhodim produkty, lebo ich povazujem za shit. Skuseny clovek nehodnoti eshop podla produktov, viem co kupujem a kupim to tam, kde to je najlacnejsie. Niekedy mam fakt pocit, ze mas trocha prehnane sebavedomie. Sa tvaris, ako keby si mal za sebou 15 rokov skusenosti a rozbehnuty biznis. Hlavne, ze si mu tam robil za 200 eur.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa Jednoduska »

To dobre pozeram ze obhajujete skrachovanu firmu co odrbavala zakaznikov? :D
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa GABO »

Nie tu skôr riešia tie odpad produkty s čím žiaľ súhlasím aj ja a všeobecne sa tým začínajú zaoberať aj spoločnosti čo sa snažia podnikať normálne. Ono dnes ak zainvestuješ si vieš prepojiť sortiment s akýmkoľvek VO dodávateľom (samozrejme to je opäť investícia, niektoré prepoje je dosť zložité nahodiť). Teda ak máš dobrý eshop, dobrý hosting môžeš tam nasypať aj na 200000 produktov. Avšak ide tu o to, že ak nie si hráč ako Alza padáš do priemeru kde je milión iných hráčov čo robia to isté, ponúkajú to isté a viac menej sa správajú rovnako. Trend je sa odlíšiť, ponúkať niečo hlavne v rámci služieb na čo iní nemajú ani mať nebudú. Už aj iné spoločnosti začínajú čistiť katalóg od odpadu pretože jednak tieto "odpad" produkty (veľa poľských značiek ma 80 perc. reklamovanosť odchádza to na páse takmer každý kus) sú problémové a jednak ponúkajú low end riešenia aj overení výrobcovia v XX krát lepšej kvalite ... a teraz ... AK TO VIEŠ ZÁKAZNIKOVI aj vysvetliť prečo je Seasonic retail S12II-350 o 5€ drahší ako Eurocase tak máš vyhrané...práve o to tu ide a to je kameň úrazu, že väčšina predajcov za pultom a veľmi veľa PM (produkt manažerov) je tak hlúpych a neschopných získavanie experience, že to ani nie je normálne.

Sami sme pred rokom vyhodili 1/3 odpadu a bordelu z ponuky nemá to význam predávať....je tu ešte aj jeden ďalší dôvod prečo nie, ale ten si už nechám pre seba. Nebudem tu naozaj hodnotiť Boleq-a kde robil, za koľko robil je naozaj jeho vec...ale v tomto ho musím podržať pretože má jednoducho pravdu (4World, IBOX, Take me a pod).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"