GearBest.com

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> niekto spomínal, že DHLko nechce posielať veci pod 30$.

zase blbost, DHL ti doruci aj tri gombiky ; ide o colnu deklaraciu... na taketo lacne polozky sa nerobi a im sa nechce s tym srat ale ci vyplnaju papiere pre $500.000.000 vrtulnik alebo pre $500 limited ediciu hry Starvórz, je to furt ta ista robota.




Este poznamka : ked sa colnikom zda ciastka prilis mala - oni tam maju nejake svoje ohodnocovacie sracky - tak ta budu zvrtat jak cigansku sirotu.

Vypis z bankovych uctov kde si dotoval paypal [coze? co vas do toho? no vieme co...], vypisy z paypalu [aby videli ze si nerobil tomu istemu predajcovi desat platieb za sebou], taketo veci... sme doviezli nejake fakt drahe veci napr. FSO, free space optics a kvanta inej computer techniky ktore radovo stoja statisice korun, za par stoviek dolarov a nebolo toho boha aby nam to pustili, ze to proste nejde tak lacno, ze je to nemozne, tak sme im normalne museli doniest VSETKY vypisy z firemneho uctu za posledne tri mesiace [!!!], ze prihlaste sa na ebay a ukazte historiu reku chlapci my do vaseho kokotinca nenapiseme nase hesla ani ked vytiahnete zbran - maximalne sa mozeme otocit domov na firmu a doniest nase notebooky kde vam to ukazeme [aspon toto im stacilo], fakt nas zvrtali jak trtkov.

A nie raz... co zavazilo v takychto momentoch je ukazat im ze aha taketo produkty su na ebayi este aj teraz, mozete si ich kupit aj vy ked mate zaujem o problemy na colnej deklaracii aby vas natahovali jak pipika v gatoch, potom nejake historie ze pozrite tutok sme kupili vec za tisic eur co stoji pol miliona v korunach, proste im ukazat ze na ebayi su veci v cenovke ktora NEZODPOVEDA beznym standardom a tabulkam ktorymi sa oni riadia. Typicky im ukazujeme nejake fiber channel alebo 40/56GBit ethernet switche, porovname si model na ebayi (500 dolare), na cennikoch v Europe (30.000 eur bez licencii software), a uz ked si tam tridsiatykrat tak uz tie tety a ujov poznas podla priezviska a oni poznaju teba :)

Len na ebayi mame viac ako pol tisica nakupov takze kur tomu ze na colnici som bol viac ako vo fitku.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa Famous »

No veď mne to hneď prišla ako blbosť, deklarovať cenu môžu akú chcú. Zas predajcovia len špekulujú alebo čo.

Z gearbestu som nedávno objednával powerbank a prišla do 2 týždňov a z česka, čakal som prebal v Maďarsku, ale očividne asi aj v CZ majú niečo.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sorry za vylev hore, ulavilo sa mi :)

Dlhodobo mam Sony Ultra Z teda 6.4" displej = som zvyknuty na normalnu velkost telefonu a nie medzi dva prsty. Mam zamer kaufnut totok :
http://www.gearbest.com/mobile-phones/pp_360561.html

nejaky dovod preco by som to nemal robit ? Aj telefon samotny ale nech sa to tu nezvrhne na HW recenziu lebo tato tema o tom nie je, daleko viac mi ide o ten Gearbest : sposob nakupu, sposob platby (dufam ze dokazu pouzit paypal), nejake neocakavane blbosti s tym spojene, logistika atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa HellAngel »

zakladne otazky a odpovede na ne:
https://www.miuios.cz/viewtopic.php?f=318&t=15529

k zakladnemu obrazu stacia akopec info dalsieho tam najdes. Celkom zuajmava kupa, zamrzi chybajuce LTE nasho najrozsirenejsieho pasma, ale tak v blave by si nemal mat problem.

este ohladne gearbestu: kupoval som 2 smart band naramkov, jeden xiaomi mi band, druhy taky no name, ale za 15e to malo pekny vhlad a funkcie, apka k tomu bola celkom kladne hodnotena. Po 2 tyzdnoch prestal fungovat, napisane 2 maily si cinanom, vratili mi cash a kupil so hned na to dalsi.
ohladne platby cez paypal by nemal byt problem, ja som platil cez PP a bez problemov
NB: Asus ROG Zephyrus G14
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa CageJ »

Famous napísal:Ked je to zaplatene, tak by bola blbost im to nechat, nech to poslu naspat. Ak to je novinka pod NDA, tak by som chcel vediet, podla coho to chcu preclit alebo podla akej sumy sa bude pocitat DPH. Zatial mi takto stopli tablet. Celkom zaujimava informacia alebo finta je, ze DPH sa pocita z ceny produktu na fakture. Ak sa nejak s shopom dohodnete, ze povedzme mobil stoji 200€ a postovne 20€, tak nech daju FA na 100€ mobil a 120€ postovne. DPH sa bude platit len z tej stovky. (neviem do akej miery hladaju produkt po nete, ze kolko stoji alebo ci len slepo veria FA)
S tym NDA je to problem, naposledy sme riesili cez 3 strany - ja, AMD a Sapphire..

Okrem toho sa mi nepaci, preco by som sa mal zaregistrovat do nejakého danoveho systemu, nevidim dovod.

A ako pise Papek vyssie, dnes to uz neplati a do ceny sa pocita aj preprava.

Jednoducho skusit vybavit "proforma invoice" na 20€.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa HellAngel »

sa boja tej ciny ako cert kriza, ludia sa naucili kupovat z ciny ako z klasickeho eshopu, lebo je to celkom rychle, spolahlive, lacne. internetove platby su v pohode, banky tiez zvysili bezpecnost platenim kartou. tak potom vymyslaju v eu ako to ludom stazit, ale vzdy sa najde nejaka cesta, len to chcem cas

a pri tej dhlke to neplati tak, ze to z ciny pride do eng a tam to nalozia do lietadla, tak je to preprava v ramci eu takze ziadne colne plnenie?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa Sky »

U mňa to išlo do Nemecka a potom hneď do BA kde to zatiaľ stojí na preclenie.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa HellAngel »

takze preclievaju aj zasielky ktore su dorucovane v ramci eu a povod je cina? to su spiny
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa Sky »

Nie z nemeckého skladu (ak maju), ale z Číny do Nemecka a následne BA.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa Famous »

mp3turbo napísal:sorry za vylev hore, ulavilo sa mi :)
nejaky dovod preco by som to nemal robit ? Aj telefon samotny ale nech sa to tu nezvrhne na HW recenziu lebo tato tema o tom nie je, daleko viac mi ide o ten Gearbest : sposob nakupu, sposob platby (dufam ze dokazu pouzit paypal), nejake neocakavane blbosti s tym spojene, logistika atd.
Mne osobne sa vzhladovo paci, vykon bude dostatocny, plus baterka so slusnou kapacitou. Z gearbestu ak budes objednavat z EU skladu (malo poloziek tam maju a ak, tak su drahsie nez z CN) tak by ti to nemali preclit, ale pokial to bude priamo z ciny, tak sa tomu asi nevyhnes. Mozno len proste nahoda, ze by to necheckli. Inak platit cez PP sa tam v pohode da.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa mp3turbo »

okej a ako si mozem zabezpecit aby to bolo z EU skladu, teda ked vidim cenovku 223eur aby to bolo 223eur a nie desat colnic k tomu s vyslednou sumou 387,- eur ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa hawkeye »

iba ak maju uvedeny EU sklad... ak tam je China warehouse tak smola
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa HellAngel »

maju ho len v cine, nemas pri nom na vyber EU sklad, takze len cina
NB: Asus ROG Zephyrus G14
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ste mi potvrdili - nevidel som nikde EU sklad. Este mozno pozrem ine obchody a'la ibuygou ci tieto srandy... dokelu
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: GearBest.com

Príspevok od používateľa HellAngel »

este aj ali ponuka dovoz z EU skladov, ale tam som mi max nevidel na predaj
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"