Ako na preclenie zasielky?

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa faugusztin »

To je poplatok za to, ze si nemusel behat sam na colnicu. Prakticky je to o tom, ze oni za teba zaplatili colny dlh, nasledne od teba pri doruceni pytali colny dlh + poplatok za to, ze za teba zaplatili colny dlh. Mal si si precitat co podpisujes, urcite ti to clovek z Fedexu vysvetloval aj pri telefonickom hovore.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

okrem toho ze zaplatis vyrubene clo, zaplatis este aj tej slovenskej pobocke cca 10e za zastupovanie v colnom konani

a ked sa ich opytas ze za co, tak ti povedia ze mas byt rad ze to vobec vyriesili tym najlacnejsim sposobom,

ak by si sa chcel zastupovat sam, tak by si musel zlozit zabezpeku a po vybaveni papierov ti vratia len CAST zabezpeky, lebo nieco si nauctuju za vystavenie papieru, ktory potrebujes aby si sa mohol zastupovat sam v colnom konani
...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa molnart »

nevysvetlovali mi to, ale poslali cennik, kde sice ten poplatok bol napisany, ale vobec z toho nebolo zrejme ze sa tam aplikuje "rucenie za volny obeh", kedze je tam zaroven napisane ze "V prípade importnej zásielky, kde sú prepravné náklady hradené príjemcom sa odmena za colné služby pri režime voľný obeh neúčtuje."
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa Papek »

To je aj trochu chyba odosielatela, ze ti nedal vediet, ktore ukony su v cene postovneho. Ked sme este davnejsie dovazali nejake veci z Ciny, tak DHL mala v cene postovneho zapocitane aj clenie.
Ak si kupoval cez Ebay, tak tam existuje Global Shipping Program, kde ti uz vopred vyrataju DPH a clo a zasielka sa uz u nas nemusi preclievat. Cosi podobne ma aj Amazon. Zase na druhej strane, uz sa neda carovat s fakturou ako kedysi.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa molnart »

kupoval som to normalne z obchodu complyfoam.com, predpokladam ze zo zasielanim do europy nemaju velke skusenosti, kedze tie nastavce stoja viac ako sluchadla...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Natty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2014, 19:17
Bydlisko: Košice

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa Natty »

Ahojte,tak presiel nejaky cas a mam opat podobny "problem" :)
Tento raz sa vas chcem opytat len jednu otazku.. : Zasielka z DHL stoji na colnici,je objednana z Aliexpressu,chcem sa opytat ci im moze poslat iny,5 mesiacov stary vypis z Aliexpressu s uveritelnou sumou ,lebo kedze je to DHL tak je to dlha doba,lebo oni dorucuju vacsinou max do 3 tyzdnov..cinania na ALI maju max dodaciu dobu vyznacenu 60 dni,mozno niekde trochu viac ,tak neviem,ci si to mozu nejako preverit, co vy na to?

(na vypise z uctu je napisany datum platby a kedy bola platba priata)

Diky vopred za rady!!
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa Papek »

Mozes im skusit vysvetlit, ze dva mesiace bola dodacia doba na tovar, do toho Vianoce, nas Novy rok, cinsky Novy Rok ... alebo mozes zmenit datum na tom starsom vypise na nejaky sucasny, hm? :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
mifo1122
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 19. Dec, 2007, 08:00

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa mifo1122 »

Ahojte objednal som si telefón za 250€. Prišli mi papiere z pošty že mám poslať faktúru,vpýpis z účtu a nejaké údaje. Poslal som teda všetko potrebné a ako faktúru som použil faktúru vystavenú čínskym obchodom (gearbest.com) na 22USD v pdf. Odpísali mi (colný úrad BB) doslova
K colnému konaniu je potrebné doložiť doklad o úhrade – výpis z účtu, príp. konkrétnu transakciu, výpis z paypal.com a pod.
bol som sa poradiť so známou a povedala že vytvárať fake výpis z paypalu na 22USD určite neodporúča nakoľko rozbalia každý balík a nie sú hlúpi aby nevedeli že ten telefón nemá takú hodnotu. Viem ,že telefóny sú od cla oslobodené ale aj tak za DPH+ ostatné poplatky mi to vyrátala na približne 70-80€ čo teda nie je malá čiastka. Písal som aj do shopu čo mi poradia lebo ak mám za to zaplatiť ďalších 80€ tak sa to vôbec neoplatí. Čo by ste mi poradili? máte nejaké skúsenosti,rady? :smutny:
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa filuS »

Netusim, kde si nabral, ze telefony su od cla oslobodene. Ak ten telefon stoji 150 €+, tak z neho treba platit aj clo - co je ale zanedbatelna polozka oproti dani (myslim, ze na elektroniku sa uplatnuje 2% clo). Mne na colnici zadrzali uz kopec balikov - na faktury tam oni kaslu (v takmer kazdom baliku z ciny budes mat nejaku komercnu fakturu na smiesnu sumu - nemaju ziadnu vahu pred colnymi uradmi), im ide prave o tie vypisy z uctov. Ja im vzdy posielam transakciu z PayPal / amazon a aj vypis z uctu v banke.

Co sa tyka falsovania vypisov a faktur - jednoducha zalezitost (navody davat nebudem, pravdepodobne by to bolo proti pravidlam fora), no treba si davat pozor, pretoze ak ti na to pridu, tak mas velky problem. Dolezite je to, aby to bola uveritelna suma - ako ti poradila tvoja znama, kazdy balik ti rozbalia, aby zistili, co v nom je - a na to, aby vedeli, ze mobil nestoji $22, nepotrebuju vysoku skolu. Na druhej strane, ak by dostali vypis, kde je $110, tak to by imo aj preslo, kopec low-end mobilov sa pohybuje okolo tejto sumy.

Ak by som to mal zhrnut - pokial nema predajca explicitne napisane, ze suma, ktoru platis je vratane cla a dane, tak vzdy treba ratat s tym, ze vacsie/drahsie baliky na colnici zastavia. Cize ak je clovek poctivy, tym padom nakup zdrazie o nejakych 20-23% (ak clovek nie je uplne poctivy, tak zalezi na jeho vlastnej sikovnosti a schopnosti vykecat si to). Ja osobne som vzdy priznaval plnu sumu, a to aj pri balikoch v hodnote nad $1000 (nastastie to bolo este v casoch, kedy kurz €/$ bol nad 1.30), nemam zaujem o problemy s colnymi uradmi.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa Leon »

Telefony sú naozaj od cla oslobodené.
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa filuS »

Moja chyba potom - nic to nemeni na veci, ze aj keby tam clo bolo, je to zanedbatelne voci dani. A takisto, ze ak uz treba odrbavat colnikov, tak to robit uveritelne :)
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
mifo1122
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 19. Dec, 2007, 08:00

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa mifo1122 »

ano telefony su od cla oslobodene. Napadla ma taka alternativa ze by som presvedcil eshop ze vystavia fiktivnu fakturu akoby mi dali zlavu 98% z ceny a tym padom by bolo normalne ze by som zaplatil 20€ nie? alebo to takto nemoze fungovat?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa Papek »

aj tak budú chcieť doklad o transakcii - paypal, výpis z účtu atp. Čiže potrebuješ práve tento doklad v "správnej" sume...
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
mifo1122
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 19. Dec, 2007, 08:00

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa mifo1122 »

ten si upravim teda uz som tak spravil...aj ked neviem ci si to nevedia overit lebo transaction ID zostane ale myslim ze to im je nanic
Používateľov profilový obrázok
mifo1122
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 19. Dec, 2007, 08:00

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa mifo1122 »

takže som tam nakoniec poslal pravý výpis (screenshot) z paypalu na tych 250€. Pani mi hneď zavolala že prečo mám čínsku faktúru na 22USD a pypal screenshot úplne iný :-) skrátim to.
Určite by som urobil zle keby som poslal screenshot falšovenej pypal transakcie. S tými 22USD by mi to určite neprešlo. Všetky balíky otvárajú. Keď objednávate nad 150€ je dobré sa slovenskej pošte vyhnúť a radšej to skúsiť cez trebárs DHL. Bolo treba ďalší screenshot z obchodu kde som kupoval aby tam bol aj presný názov tovaru spolu s cenou. Problémy pokračujú tak že mi dala kontakt na spedicnu spolocnost ktora mi vybaví preclenie. :facepalm:

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"