Z1 Compact reklamácia

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Z1 Compact reklamácia

Príspevok od používateľa shiro »

ono nech je to hocijaky telefon, tak mysliet si, ze je vodeodolny moze len totalny blazon. Je fuk co hovori reklama alebo vyrobca...proste takto provokovat "tigra bosou nohou" uz len tym, ze telefon (alebo elektroniku obecne) beriem dakam k vode (este horsie, do vody) je blbost.

Obzvlast ked je vseobecne zname, ake curakoviny sa v tomto state deju s reklamaciami telefonov...ked debilny servis je schopny oznacit fon za zoxidovany, aj ked vodu v zivote nevidel...

Navyse co sa dokazovania tyka, kopa mobilov ma tie detekcne pasiky aj vo vnutri, takze ze tam bola voda, zistia aj po rozobrati. Niesu len na vonkajsich konektoroch a podobne.

V tomto pripade tazatelovi ostava len sa opierat o reklamu a modlit sa, ze tam nebolo daco 1 sekundu malymi pismenkami o tom, ze ponaranie fonu do vody je v reklame len "akoze".

Ked uz vodeodolny fon, riesil by som daco taketo, co aj na to vyzera, nie imidzovu somarinu od sony:
http://gadgetsin.com/caterpillar-cat-b1 ... ounced.htm
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Z1 Compact reklamácia

Príspevok od používateľa LordKJ »

taktiez tie evolveo odolne telefony, bratranec ma a umyva ho takym stylom, ze ho drbne do umyvadla a ide :D


V tomto pripade tazatelovi ostava len sa opierat o reklamu a modlit sa, ze tam nebolo daco 1 sekundu malymi pismenkami o tom, ze ponaranie fonu do vody je v reklame len "akoze".
preco o reklamu?
In compliance with IP55 and IP58 standards, the Xperia™ Z1 Compact is protected against the ingress of dust and water. Provided that all ports and covers are firmly closed, the phone is (i) protected against low pressure jets of water from all practicable directions in compliance with IP55; and/or (ii) can be kept under 1.50 metres of fresh water for up to 30 minutes in compliance with IP58. The phone is not designed to float or work submerged underwater outside the IP55 or IP58 classification range that may lead to your warranty being void.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Z1 Compact reklamácia

Príspevok od používateľa shiro »

ak ma o tomto nejaky papier od vyrobcu s potvrdenim, tak budiz. no pochybujem. inac skonci na tom, co sa tu uz vravelo: "vazeny zakaznik, nemali ste uzavrete krytky, reklamacia odmietnuta" ...a moze ist do prdele, alebo sa sudit. Pricom sud zhltne viac penazi ako telefon stal.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Z1 Compact reklamácia

Príspevok od používateľa LordKJ »

Toto by malo byt napisane v prirucke k telefonu, ale ako som aj ja povedal budu sa tocit okolo uzavretia krytiek no
Používateľov profilový obrázok
Jaccobinho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2010, 16:38
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Z1 Compact reklamácia

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

Čo sa týka telefónov Sony, ak sa pri vodeodolnom telefón reklamuje vytopenie telefónu, vždy sa robí waterproof test, taký je servisný postup v autorizovanom servise. Test odhalí, či cez zatvorené krytky alebo inú časť telefónu vniká dnu voda, ak áno - reklamácia uznaná. Ak nevniká, dôvod vytopenia - otvorená krytka - reklamácia neuznaná.
HP Pavilion dv6-2170ec
CPU: Intel Core i5-430M RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX VGA: nVidia GeForce GT 320M 1GB DDR3 HDD: WESTERN DIGITAL Scorpio Black 750GB 16MB cache @ 7200 rpm PAD: Logitech Cooling Pad N120 OS: Windows 7 Home Premium SK
Skinzone.sk customized skin

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"