Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
uNfEiL
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi 21. Mar, 2014, 01:05

Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Zdravím, potreboval by som pomôcť s mojim problémom.

Asi pred 8 mesiacmi som cez e-shop EDISCOMP kúpoval grafickú kartu GIGABYTE VGA ATI Radeon R9 280X 3GB DDR5 (Overclock). Vtedy k tomu bol ešte Battlefield 4 kód zdarma a kupoval som posledný akciový kus za 238 €, potom ešte v ten večer cena stúpla na 299 €.

Zo začiatku všetko v poriadku, ale potom nastali problémy. Ako keby bolo vadné renderovanie, zlievali sa farby alebo čo, moc sa do toho nevyznám (viac vo videách a fotkách). Dialo sa to aj v prehliadači a vo všetkých možných hrách ALE dialo sa to náhodne, to znamená, že jeden deň nič, potom to blbo, potom len občas, atď.

Kontaktoval som emailom e-shop, kde som im poslal fotky a oni mi poradili nainštalovanie aktualizácii windowsu, no nezabralo ani to, ani iná verzia ovládača. Nakoniec mi napísali nech im odošlem grafiku a oni ju vraj aj s tými fotkami pošlú do servisu.

Tak dnes po skoro mesiaci mi priniesol kuriér grafiku a v reklamačnom protokole je uvedené: "Riešenie: diagnostika v servise u vyrobcu - test OK". Takže s ňou nič nerobili.

Tak hneď som ju vyskúšal a problémy boli opäť viditeľné. Písal som EDISCOMPU zase email a odpísali mi len že by začali s preinštaláciou celého systému.

Mesiac som fungoval na integrovanej grafike z procesoru Intel i5 4440, pričom som nemal vôbec žiadny problém a táto mi po 10min zapojenia hneď hapruje.

Spomínané videá dnes nahrané:

http://youtu.be/DtkXDxpphoc

http://youtu.be/78-SMlv6h8A

http://youtu.be/6y_3FGJO9V0

Album fotiek, ktoré som im odoslal: http://imgur.com/a/XFZRS

Myslíte, že preinštalovanie systému pomôže? Čo robiť ak nie?

(Nemám možnosť vyskúšať grafiku v inom PC a grafiku som neskúšal taktovať.)

Vopred ďakujem za pomoc.
CPU: INTEL Core i5-4440 3.1GHz | MB: GIGABYTE B85M-D3H | RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX CL9 | GPU: MSI GTX 970 4GD5T OC | SSD: Crucial MX200 250GB | HDD: Seagate 1TB HDD Barracuda 7200RPM | DVD: Asus DRW-24F1ST |
PSU: SEASONIC zdroj 550W SSP-550RT | CASE: Corsair Carbide 200R | Monitor #1: AOC I2369VM | Monitor #2: Acer AL1916 | KEYBOARD: Microsoft Sidewinder X4 | MOUSE: Zowie FK1

Smartphone: Main: Honor 9 Blue, Secondary: Sony Xperia Z3 Compact White
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Príspevok od používateľa yesper »

vadna karta, ziadne preinstalovanie nepomoze.
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2776
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Príspevok od používateľa Mumaq »

klasicke artefakty... ja by som to este testol v nejakom inom pc. skus nejaku moznost najst, popripade zapojit na doske do druheho pcie slotu, no neverim tomu, zeby to problem vyriesilo
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Príspevok od používateľa Asnod »

Cauves, je to na tom ako sa k tomu postavi vyrobca. Mal som rovnaky problem, dolozil som videa na CD, odoslal som kartu na druhy krat na RMA a kartu aj napriek neprejaveni zavady v Asuse a neuznani reklamacky vymenili a nova - nejaka servisovana a opravena ide fajn.

Az na fany, ktore zacnu medzi 40-50% rpm robit strasny rachot asi koli loziskam, nieco ako keby tam vibrovalo na nizsich a vyssich sa to nedeje. Takze ked bude chut a cas poleti tam znovu a uz ich dokopem na vratenie prachov :)

https://www.youtube.com/watch?v=1oPmFuy ... eg&index=2

Predpokladam ze to je na 95% nasledok zlyhania vrm, problem nastal kratkom case po zredukovani FAN rpm na minimum, jadro na karte to uchladilo pod 70C vo full loade ale nema karta senzory na VRM.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
uNfEiL
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi 21. Mar, 2014, 01:05

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Príspevok od používateľa uNfEiL »

No a čo mám robiť? Evidentne je karta zlá, ale v servise to nezistili, ako je to možné? Kde mám istotu, že keď to pošlem znova tak problém nájdu? Nie je tu nejaká ochrana spotrebiteľa v tomto smere? Nemôžem sa niekde sťažovať alebo niečo? Veď to nie je normálne, že ja problémy mám ale v servise nič nezistili....
CPU: INTEL Core i5-4440 3.1GHz | MB: GIGABYTE B85M-D3H | RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX CL9 | GPU: MSI GTX 970 4GD5T OC | SSD: Crucial MX200 250GB | HDD: Seagate 1TB HDD Barracuda 7200RPM | DVD: Asus DRW-24F1ST |
PSU: SEASONIC zdroj 550W SSP-550RT | CASE: Corsair Carbide 200R | Monitor #1: AOC I2369VM | Monitor #2: Acer AL1916 | KEYBOARD: Microsoft Sidewinder X4 | MOUSE: Zowie FK1

Smartphone: Main: Honor 9 Blue, Secondary: Sony Xperia Z3 Compact White
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Príspevok od používateľa Asnod »

Vypal nejake videa ako ja na cd/dvd a posli im kartu s tym. Na treti krat by si mal dostat prachy z5 asi. Aj mne sa prvy krat vratila s tym ze jej nic nieje. Vsetko to je o tom ze bud ide alebo nejde. Viac asi nikto neriesi. Pustia tam nejaky benchmark ktory sa loopuje a tym to konci.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
uNfEiL
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi 21. Mar, 2014, 01:05

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Príspevok od používateľa uNfEiL »

A nemôžem sa nejako priamo kontaktovať na daný servis a vydiskutovať si to s nimi? Pretože ja keď som ju testoval na FurMarku tak tam sa problémy neobjavili, až pri danej hre...

Tak mám vypáliť tie CD s tými videami a poslať to priamo do daného servisu alebo cez ten eshop?
CPU: INTEL Core i5-4440 3.1GHz | MB: GIGABYTE B85M-D3H | RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX CL9 | GPU: MSI GTX 970 4GD5T OC | SSD: Crucial MX200 250GB | HDD: Seagate 1TB HDD Barracuda 7200RPM | DVD: Asus DRW-24F1ST |
PSU: SEASONIC zdroj 550W SSP-550RT | CASE: Corsair Carbide 200R | Monitor #1: AOC I2369VM | Monitor #2: Acer AL1916 | KEYBOARD: Microsoft Sidewinder X4 | MOUSE: Zowie FK1

Smartphone: Main: Honor 9 Blue, Secondary: Sony Xperia Z3 Compact White
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Príspevok od používateľa Asnod »

Dodavatelia to riesia s vyrobcami, takze priamo vyrobcovi to asi neposles.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
uNfEiL
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi 21. Mar, 2014, 01:05

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Tak čo mám teda robiť? Grafická je na 100% vadná ale u výrobcu sa problém neobjaví pretože to testuje na nejakých programoch kde sa problém nevyskytuje. Vyskytuje sa iba v "teréne" čiže v hrách..
CPU: INTEL Core i5-4440 3.1GHz | MB: GIGABYTE B85M-D3H | RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX CL9 | GPU: MSI GTX 970 4GD5T OC | SSD: Crucial MX200 250GB | HDD: Seagate 1TB HDD Barracuda 7200RPM | DVD: Asus DRW-24F1ST |
PSU: SEASONIC zdroj 550W SSP-550RT | CASE: Corsair Carbide 200R | Monitor #1: AOC I2369VM | Monitor #2: Acer AL1916 | KEYBOARD: Microsoft Sidewinder X4 | MOUSE: Zowie FK1

Smartphone: Main: Honor 9 Blue, Secondary: Sony Xperia Z3 Compact White
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Príspevok od používateľa Asnod »

Posli zase s tym DVD, nahraj toho co najviac a v co najviac hrach, aplikaciach. Nic ine ti neostava.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
uNfEiL
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi 21. Mar, 2014, 01:05

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Takže zdravím, windows som kompletne preinštaloval a problém aj naďalej NEČAKANE pretrváva...

Pár minúť dozadu som e-shopu opäť zaslal správu ohľadom problému, takže čakám na odpoveď..

V súčasnosti hrám iba World of Warcraft kde je problém v podstate dosť viditeľný a iritujúci, takže nechcem to nechať len tak.

Ešte predtým ako som im zaslal email mi oni odpísali že mám vyskúšať preinštalovať systém a ak by sa to opakovalo tak sa dohodneme na ďalšom postupe... Takže som veľmi zvedavý v akom zmysle ten postup bude. Žeby som zase musel poslať kartu, mesiac čakať a potom dostať odpoveď s predmetom "Test OK"? :)
CPU: INTEL Core i5-4440 3.1GHz | MB: GIGABYTE B85M-D3H | RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX CL9 | GPU: MSI GTX 970 4GD5T OC | SSD: Crucial MX200 250GB | HDD: Seagate 1TB HDD Barracuda 7200RPM | DVD: Asus DRW-24F1ST |
PSU: SEASONIC zdroj 550W SSP-550RT | CASE: Corsair Carbide 200R | Monitor #1: AOC I2369VM | Monitor #2: Acer AL1916 | KEYBOARD: Microsoft Sidewinder X4 | MOUSE: Zowie FK1

Smartphone: Main: Honor 9 Blue, Secondary: Sony Xperia Z3 Compact White
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5401
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

Toto je naťahovanie sa a neserióznosť predajcu jak sviňa.
Karta nemá čo artefaktovať.
A 280X tým doslova trpia, ako som si všimol na nete.
Určite s kartou nič nerob, hlavne nedávaj dolu chladič!
Skúšal si znížiť takty jadra v 3D a pamätí?

Ak neuspeješ, zostáva ti asi len SOI-ka, ale z vlastnej skúsenosti, hoci sú povinní každý podnet prešetriť, ja som pred 10 mesiacmi poslal podnet (jednalo sa o klímu), ktorú mi istá "firma" inštalovala do bytu, kde býva mama a SOI sa dodnes neobťažovala mi ani odpovedať...
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
uNfEiL
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi 21. Mar, 2014, 01:05

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Takže problém sa našťastie vyriešil. Už mi ju opäť šli poslať späť s tým, že sa problém neprejavuje, ale nejaký pracovník v EDISe ju vyskúšal osobne na spomínanej hre a problém sa po krátkom čase prejavil. Takže reklamáciu mi uznali a keďže už našťastie daný typ grafickej karty na sklade nemali tak mi ponúkli 2 možnosti. Buď si vezmem inú grafickú kartu do spomínanej sumy, alebo drahšiu s mojim doplatkom, alebo tretia voľba ktorú som si aj zvolil a to že mi vrátia peniaze.

Takže som veľmi spokojný a momentálne fičím na integrovanej a núdzu o novú kartu ani nemám.
CPU: INTEL Core i5-4440 3.1GHz | MB: GIGABYTE B85M-D3H | RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX CL9 | GPU: MSI GTX 970 4GD5T OC | SSD: Crucial MX200 250GB | HDD: Seagate 1TB HDD Barracuda 7200RPM | DVD: Asus DRW-24F1ST |
PSU: SEASONIC zdroj 550W SSP-550RT | CASE: Corsair Carbide 200R | Monitor #1: AOC I2369VM | Monitor #2: Acer AL1916 | KEYBOARD: Microsoft Sidewinder X4 | MOUSE: Zowie FK1

Smartphone: Main: Honor 9 Blue, Secondary: Sony Xperia Z3 Compact White

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"