Alza a pokazený chladič

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
LuckyLukas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 07. Júl, 2010, 22:00

Alza a pokazený chladič

Príspevok od používateľa LuckyLukas »

Ahojte ... mám jednu kuriozitku ...

pokazil sa mi chladič CoolerMaster iceberg 120l ktorý som kupoval z druhej ruky na čom by nič nebolo divné , až kým som neprišiel do alzy a chcel som ho reklamovať ... Avšak .. tento chladič bol skladaný pomocou služby ALZA INDIVIDUAL ako súčasť PC predošlého majitela ktorý celý pc rozpredal krížom krážom .. ale v záručáku sú všetky komponenty vypísane oddelene a sú v záruke.. AVŠAK ! Alza mi to odmieta prebrať nakoľko by som im musel dodať pôvodný počítač komplet v pôvodnom vyhotovení čo je skrátka nemožné... preto sa pýtam vás.. čo sa dá ak sa dá robiť ?

Ďakujem .
Procesor INTEL Core i7-4770k Quad-Core - 3.50GHz takt na 4Ghz Doska : MSI Z97 GAMING 5
Grafická karta : GIGABYTE N78TOC-3GD Operační paměť : 4x4GB, PC3-12800, CL9-9-9-27, napětí 1.65V, XMP Monitor :27" BenQ GW2750HM operacny system Win 8.1 64bit pro pack SSD : Adata 120gb HDD 1tb WD caviar blue
Zdroj seasonic 750W
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1966
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Alza a pokazený chladič

Príspevok od používateľa Gumkac »

hadat sa s nimi. Alza individual je len sluzba, a komponenty si kupujes oddelene. Keby si mal na fakture pocitac, a vypisane komponenty, je to o inom. ale su to komponenty + sluzba poskladanie. asi by som sa s nimi chvilku hadal,a argumentoval tymto.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza a pokazený chladič

Príspevok od používateľa felipe25 »

http://www.alza.sk/alza-individual-poci ... tm#recenze

-zapečatia vám skrinku a potom ju nemozte otvoriť inač stratíte záruku


druhy v hodnoteni zasa pise:

+Porušením pečeti se neztrácí záruka na jednotlivé komponenty
-Technik zapomněl zajistit grafickou kartu šroubem, takže hned při prvním přenášení počítače karta vypadla ze slotu


:D
Takze... asi tak...

Zapecatia, lebo ju testuju.... a potom je asi jasne, ze po odpecateni zaruka pada.
Otazka ale, co viac mi da alza, ked mi to posklada ona? Zaplatim a nemozem ani otvorit PC?
Ludom vypadavaju karty, chybaju jumpre, nefunguje HDD :D Bombova sluzba...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
SMM210
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 13. Sep, 2014, 13:35

Re: Alza a pokazený chladič

Príspevok od používateľa SMM210 »

To je kravina... To nemozu spravit, je to doplnkova sluzba a nanu je tiez zaruka no to neznamena ze porušením zaruky zo strany uzivatela (odstranenie plomby) na tuto sluzbu pada aj zaruka na komponenty... To by neobstalo...
Používateľov profilový obrázok
Dr.Stevko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Št 29. Aug, 2013, 08:56
Bydlisko: Nitra

Re: Alza a pokazený chladič

Príspevok od používateľa Dr.Stevko »

obchodná inšepkcia a ideš, kedže máš doklad o kúpe daného komponentu musia ti to zreklamovať...
ANONYM_a7

Re: Alza a pokazený chladič

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Vypytaj si pisomne odmietnutie reklamacie - zasli ho na SOI.

To je všetko čo môžes spraviť ale IMO ak mi normálne dopredu povieš že toto ideš spraviť hneď zavolá chlapec na reklamačnom šéfovi a on mu povie že to ma prevziať. ;)

Hlavne chladnu hlavu netreba sa vyhrazat ani nic normalne im to takto povedz a uvidis co bude.

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"