PC sa mi reštartuje pri downloadingu.

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Loooser
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: So 30. Máj, 2009, 21:16
Bydlisko: Slovensko

PC sa mi reštartuje pri downloadingu.

Príspevok od používateľa Loooser »

:bye:

Dúfam,že táto téma je v správnej sekcii, ak nie tak sa ospravedlňujem :?

V poslednej dobe sa mi stáva, že keď niečo sťahujem z internetu (obvykle keď súbor(y) majú viac GB) mi nabehne BSOD a PC sa reštartuje. Inak ide všetko normálne. Myslel som, že to bude opotrebovaným HDD, spravil som viacero testov ale žiadne defekty či vadné sektory mi to neukázalo. Stiahol som si BlueScreenview a toto je výsledok posledného BSOD (staršie mi neukazuje, ale ak si dobre pamätám, tak bug check code bol vždy rovnaký).

Dump File : 112116-14102-01.dmp
Crash Time : 21. 11. 2016 16:45:38
Bug Check String : KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR
Bug Check Code : 0x0000007a
Parameter 1 : fffff6fc`40009ba8
Parameter 2 : ffffffff`c000000e
Parameter 3 : 00000001`1dc16860
Parameter 4 : fffff880`013759a0
Caused By Driver : Ntfs.sys
Caused By Address : Ntfs.sys+1499a0
File Description : NT File System Driver
Product Name : Microsoft® Windows® Operating System
Company : Microsoft Corporation
File Version : 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+7efc0
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\112116-14102-01.dmp
Processors Count : 4
Major Version : 15
Minor Version : 7601
Dump File Size : 412 608
Dump File Time : 21. 11. 2016 16:47:16


:help: Viete mi nejak poradiť čo s tým (okrem nesťahovať veľa GB).??????????????????
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: PC sa mi reštartuje pri downloadingu.

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vyzera to tak ze ti niekto kradne harddisk pocas prace :


0xC000000E, or STATUS_NO_SUCH_DEVICE, indicates a hardware failure or an incorrect drive configuration. Check your cables and check the drive with the diagnostic utility available from your drive manufacturer. If you are using older PATA (IDE) drives, this status code can indicate an incorrect master/subordinate drive configuration.

These status codes are the most common ones that have specific causes. For more information about other possible status codes that can be returned, see the Ntstatus.h file in the Microsoft Windows Driver Kit (WDK).

Another common cause of this error message is defective hardware or failing RAM.




KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR blue screen errors can be caused by a variety of hardware, firmware, driver, or software issues.

takze, aktualizovat bios na doske, ovladace pre SATA pripadne RAID co tam mas, uplne idealne aj chipset ovladace od Intelu. Skontrolovat HDD co si uz urobil, skusit pozriet SmartData na pritomnost nejakych cudnych ukazovatelov (hod kludne sem), vymenit SATA kabel za akykolvek iny (byvaju okom neviditelne zalomene). Na vyskusanie vypnut swap kompletne, pripadne mu nenechat automaticke nastavenie a natvrdo nastavit na nejaku rozumnu hodnotu (mas 4GB RAM tak by som skusil 2GB swap, pri 8GB RAM by som dal 500MB swap ale to silno zavisi od aplikacii ktore pouzivas). Titulok "DATA INPAGE ERROR" znamena ze masina nemohla naladovat stranku pamate - malo by sa jednat o chybu pri citani z disku a/alebo trieskani do pamate. Pozriet aky mas antivirak a aktualizovat na poslednu moznu verziu (chutovky typu Norton Antivirus alebo McAffee zvyknu semtam potrapit).

Prebehnut pamat pomocou MEMTESTu, ale celu noc a poctivo. Pricin moze byt niekolko.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Loooser
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: So 30. Máj, 2009, 21:16
Bydlisko: Slovensko

Re: PC sa mi reštartuje pri downloadingu.

Príspevok od používateľa Loooser »

SATA kábel skúsim nejaký pohladať, vymeniť ho by nemal byť problém. Antivirus mám iba Eset, tie dva Northon a McAffee som nikdy nepoužíval. Čo je to swap netuším :-C musím si to najskôr vygúgliť. PC som prebehol HitmanPRO, Antimalware a Esetom, našlo to nejaké sračky, som to pomazal snád to niečo pomôže.

Toto my ukazuje crystaldiskinfo (to by malo byť to s.m.a.r.t data že?)

http://imgur.com/a/KTOv6
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: PC sa mi reštartuje pri downloadingu.

Príspevok od používateľa mp3turbo »

disk ti odchadza alebo je fakt na maderu zly kabel (vymen s CDROMkou ak mas).

Ukazovale ktore su zlte nie su v poriadku. Scenar by mal byt asi takyto : tvoja masina sa snazi nacitat do pamate udaje zo swapu (co to je si zistis sam) a nepodari sa jej to pretoze disk ma vadne sektory a ich pocet sa zvacsuje. Vyvali sa ako kurwa po šichte, ina moznost nie je, na harddisku sa vadny sektor zrejme premapuje (zistis individualne co to znamena a ako to prebieha) a po dalsom bootovani sa uz ten povodne diskutovany sektor nepouziva. Avsak... vyzera to tak ze nielen jeden sektor je dojetrtkazeny a cyklus sa opakuje.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: PC sa mi reštartuje pri downloadingu.

Príspevok od používateľa Xeigen »

3/3 ukazovateľov indikujú možné elekro-mechanické zlyhanie (podľa wiki), tak to imho káblom nebude. Skúsil by som ešte utilitu na smart-check priamo od Seagate (http://www.seagate.com/gb/en/support/do ... /seatools/) na potvrdenie stavu.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: PC sa mi reštartuje pri downloadingu.

Príspevok od používateľa mp3turbo »

elektro-mechanicke zlyhanie ?

Nemohol by to napriklad byt :
1) zniceny/zaruseny signal v dosledku poskodeneho SATA kabla
2) zly kontakt v dosledku poskodeneho kabla

myslim ze SMART data hovoria dost jasne - nieco sa deje, z nejakeho dovodu disk nepracuje so sektormi spravne. Vymenit kabel nezaberie dva dni a nestoji pol miliona, treba to spravit hned proste na skusku. Ak cirkus bude pokracovat, je disk na odchode - prave toto si myslim. Zmensenie velkosti swapu bolo doporucene, parametre ktore vidis hore hovoria absolutne gulove nic pretoze by si musel vediet co sa na tych adresach nachadzalo a to nikdy vediet nebudes lebo nemas kompletny memory dump (na vypise vidno iba MINIdump cize bez obsahu pamate).

Jediny relevantny parameter v tom debugu je dvojka. C000000e. Nic ine. Zlyhalo to na ntfs.sys cize drajvri suboroveho systemu - napriklad preto lebo nemohol nieco zapisat na alebo precitat z disku. A to nieco chcelo byt inpage-nute do pamate takze to takmer nabeton bolo citanie zo swapu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: PC sa mi reštartuje pri downloadingu.

Príspevok od používateľa Snake »

disk je v hajzli





.
Loooser
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: So 30. Máj, 2009, 21:16
Bydlisko: Slovensko

Re: PC sa mi reštartuje pri downloadingu.

Príspevok od používateľa Loooser »

Kúpil som sata kábel (ale neviem aký konkrétne :-C slečna predavačka mi to nevedela povedať) a vymenil som ho za starý. Zatiaľ nepozorujem nič. Zajtra skúsim stiahnuť a rozbaliť niečo väčšie, uvidím či to pomohlo.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: PC sa mi reštartuje pri downloadingu.

Príspevok od používateľa spencer »

ako si dopadol s touto hláškou ?
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Operačné Systémy"