Problem s parkovanim HDD

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
mirec10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 10. Okt, 2010, 20:14

Problem s parkovanim HDD

Príspevok od používateľa mirec10 »

Zdravim, mam pripojene 2 HDD k systemu s Win7 x64. Jeden stary Hitachi, druhy par mesiacov stary WD.
Problem je, ze jeden disk stihne zaparkovat a druhy uz nie, system sa po vyslani signalu na zaparkovanie az prilis rychlo vypina.
V S.M.A.R.T. vypise to eviduje ako "power off retract count", pricom HDD tychto nekorektnych vypnuti vydrzi mnohonasobne menej, ako korektnych. Prvy HDD parkoval Hitachi, druhy WD.
Ciastocne som to "vyriesil" tak, ze som navzajom vymenil SATA pozicie na zakl. doske (prestrcil SATA konektory).
Teraz prvy parkuje WD, ale dostava zabrat Hitachi.
Takze teraz staci zvacsit casovu medzeru medzi vyslanim signalu pre HDD a vypinanim PC, len zatial neviem ako.
Dakujem za odpovede.
EDIT: zbadal som to po vyse tyzdni (po vymene MB a preinastalovani OS) a stihol som "natocit" 29 retract-count. HDD nemaju ziadne evidovane chybne klastre.
mirec10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 10. Okt, 2010, 20:14

[VYRIESENE] Re: Problem s parkovanim HDD

Príspevok od používateľa mirec10 »

Uz som to vyriesil utilitou hddscan http://hddscan.com/
Daju sa tu vygenerovat skripty pre hardverove nastavenie spin-off casu a dokonca aj HDD okamzite zastavit (spustenim .bat suboru)
Takze si viem HDD zastavit este pred vypnutim PC (system bezi z SSD) :-)
Predtym mi nefungovalo ani zastavenie jedneho z tychto HDD nastavenim moznosti napajania vo Windowse (aj ked by malo).
Teraz mozem zastavit aj externy HDD, co mi predtym tiez neslo :-)

Návrat na "Operačné Systémy"