PREINŠTALOVANIE WIN 7 HOME PREMIUM

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Andrewking
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 10. Júl, 2014, 01:00

PREINŠTALOVANIE WIN 7 HOME PREMIUM

Príspevok od používateľa Andrewking »

AKO PREINšTALUJEM WIN,BEZ CD ,LEBO SOM HO KUPIL S NAINSTALOVANýM A BEZ CD.....MAM HO DVa roky a treba preinstalovat win.,no nejak mi to nejde.prosím poraďte.
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: PREINŠTALOVANIE WIN 7 HOME PREMIUM

Príspevok od používateľa j4ro »

ja mam skusenost s hp-ckom, cez nainstalovanu utilitu sa malo vytvorit instalacne dvd zo suborov zo skrytej particie, v mojom pripade sa to nedalo, po dalsom patrani som nasiel prepojenie priamo v biose, ktorym sa dala spustit obnova zo skrytej backup particie

skratka pomocou utility vyrobcu alebo v biose najdi system recovery a podobne, predtym si este vsetko potrebne zalohuj, kedze obnova nezahrnie iba systemovu paticiu
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Andrewking
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 10. Júl, 2014, 01:00

Re: PREINŠTALOVANIE WIN 7 HOME PREMIUM

Príspevok od používateľa Andrewking »

j4ro napísal:ja mam skusenost s hp-ckom, cez nainstalovanu utilitu sa malo vytvorit instalacne dvd zo suborov zo skrytej particie, v mojom pripade sa to nedalo, po dalsom patrani som nasiel prepojenie priamo v biose, ktorym sa dala spustit obnova zo skrytej backup particie

skratka pomocou utility vyrobcu alebo v biose najdi system recovery a podobne, predtym si este vsetko potrebne zalohuj, kedze obnova nezahrnie iba systemovu paticiu
zálohované mám aj recovery som mal spustene ale za toho boha mi to nešlo-nevedel som v recovery čo zvoliť.
michalkoo10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 13:28

Re: PREINŠTALOVANIE WIN 7 HOME PREMIUM

Príspevok od používateľa michalkoo10 »

caute hosi, potrebujem helpnut
kamoska mi donieska komp aby som jej preinstaloval win, v kompe su 2 disky v raid zapojeni, nova instalacia prebieha rovnako ako keby tam bol jeden disk ? po preinstalovani potom treba nejak nastavit disky aby boli v raid ?
chcem sa najpr poradit nez budem konat, s takymto pripadom som doposial nemam skusenost :)
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: PREINŠTALOVANIE WIN 7 HOME PREMIUM

Príspevok od používateľa j4ro »

nova instalacia prebieha rovnako ako keby tam bol jeden disk
áno, pri inštalácii uvidíš iba jeden disk
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
michalkoo10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 13:28

Re: PREINŠTALOVANIE WIN 7 HOME PREMIUM

Príspevok od používateľa michalkoo10 »

a ak su v kompe 2 disky medzi ktorymi je vekovy rozidel cca 5 rokov a chcel by som nainstalovat win na rychlejsi z dvojice diskov, ako mam teda nainstalovat win na rychlejsi, ked si vravel ze disky budem vidiet spolu ako jeden velky ? ak by som mal pri instalacii pripojeny iba jeden disk a po nainstalovani pripojil druhy, malo by to ist nie ?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: PREINŠTALOVANIE WIN 7 HOME PREMIUM

Príspevok od používateľa shiro »

ak chces riesit raid, zabudni na taketo vymysly ze odpajanie diskov ako sa ti zapaci.
Raid pole musis vytvorit naraz normalnym postupom, v instalatore to uvidis ako jeden disk a instalujes. Je tvoj problem, ze mas jeden disk o 5 rokov starsi a pomalsi, bude ta brzdit. Na radi mas mat rovnake disky, aby nikde nevznikalo uzke hrdlo.

Alebo sa na cely raid vybodni, usetris si kopu problemov. Nevymyslaj blbosti, normalne si preinstaluj system a pouzivaj svoj pc.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
michalkoo10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 13:28

Re: PREINŠTALOVANIE WIN 7 HOME PREMIUM

Príspevok od používateľa michalkoo10 »

toto ale nieje moj komp, ako som pisal vyssie, kamoska mi ho priniesla aby som jej preinstaloval win
ale na okraj, ak by som chcel do svojho kompu dokupit SSD disk ako systemovy disk, co mam v plane, ako sa to potom riesi ? aby ssd nebolo brzdene ako si popisoval vyssie
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: PREINŠTALOVANIE WIN 7 HOME PREMIUM

Príspevok od používateľa bassgenerator »

normalne na SSD nainstalujes win7 ako na klasicky disk,predtym v BIOS povol AHCI ak je moznost tot vsjo. bavime sa o cistej instalacii.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
michalkoo10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 13:28

Re: PREINŠTALOVANIE WIN 7 HOME PREMIUM

Príspevok od používateľa michalkoo10 »

ak takto nainstalujem win na SSD, mozem potom pripojit druhy klasicky disk s tym ze SSD nebude brzdeny ?
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: PREINŠTALOVANIE WIN 7 HOME PREMIUM

Príspevok od používateľa bassgenerator »

a cim by mal byt ten SSD brzdeny...nerozumiem :facepalm: Brzdeny by bol ak by bol zle zapojeny alebo poskodeny alebo by bol nejaky poskodeny radic disku.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB

Návrat na "Operačné Systémy"