Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Leon »

.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak sa uz priznajte kto berie pivo a zabudil si jeden dva coiny v penazenke?

Som to inac tuto temu vytiahol ked sme rozoberlai s kamosmi ak osa oplatilo kupovat byty par rokov dozadu. tak som im dal priklad bitcoinu az valali oci, ani nevedeli co to je. ozaj som si myslel ze verejne povedomie tejto temy je vyssie. zaujimave.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa quicky »

ja tomu osobne tiez neverim... ved v podstate to je mena za ktorou je "bublina"... alebo sa mylim a je to niecim "kryte"? osobne to tiez nesledujem
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa molnart »

paradoxne je to viacej kryte ako USD a EUR za ktorymi fakt nie je nic a cetralne banky ich tlacia dalej. bitcoin je obmedzeny celokvym mnozstvom (preto uz dalsie kusy prakticky nevytazis) ale je vtipne ze trh to vlastne uplne obisiel a cez takyto raketovy narast hodnoty vlastne dochadza k tomu istemu ako by ich niekto dalej "tlacil".

nechapem vsak ako mi ta cela vec okolo bitcionu mohlo ujst, na nete travim dlhodobo 4-8 hodin denne a ked som bitcoin prvykrat zaregistroval bolo ked vsetci hufne kupovali radeonu 79xx na tazenie, uz vtedy sa mi zdalo ze je neskoro na to naskocit, teraz by z toho mohl byt 10x zisk.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa 643 »

ja som kupoval 2x 280x na to... pre mna zdarma elektrika a aj net... lenze uz to bolo dost v prdeli aj vtedy... horko tazko 1btc za 2mes, cena klesla dole ako prasa... tak som to zabalil, predal a mal 500e k dobru... skoda, ze pred tym tyzdnom ked som daval post ze cena je 1500e som nekupil aspon 2btc :) len otazka, ze ci by som to predal teraz pri 2k :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tiez vobec nechapem preco som len tak z uplnej prdele nepichol stovku alebo dve do tejto sprostosti... proste len tak, uplne z nicoho nic. Stokrat za zivot prerobim na kravine, jeden jedinykrat zarobim napriklad na akciach AMD - chcel som ich kupit minuly rok ked boli po dva dolare, ale bal som sa...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Leon »

A si vedel, že nejaké bitcointy vtedy vôbec existovali, keď sa ich viac oplatilo za stovku kupovať ? ja som sa o bitcoinoch dozvedel keď mali prvýkrát hodnotu cca 300 eur. A vtedy sa to už vzhľadom na riziko neoplatilo kupovať.
.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa molnart »

a pritom ma bitcoin uz takmer 10 rokov. ocividne sa vyskytujeme v nespravnych vodach internetu, mate nejaky tip kam chodit kde sa rozoberaju taketo undergroundove trendy? a spolu s bitcoinom by usli aj dalsie veci o ktorych by sa mi patrilo viacej vediet, napr. taky tor apod.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto ! zasrany andrgraund ktory ma nejako mina, hipici neumyti :)

jo, ano, vedel som ze bitcoiny existuju kedy som do toho mohol polozit stovku alebo dve. Nevravim ze by som dnes z toho mal miliardu, ale viac ako ta stovecka by sa zrejme pozbieralo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak je to momentalne na 2300 dolaroch. Za mesiac sa cena zdvojnasobila, ta krivka vyzera sialene. Som zvedavy, kedy to praskne. Ale je to lakave, clovek ma chut do toho co - to vrazit :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa stiv »

Ked ti schvalili hypo tak mozes co to nakupit. A mozno ti potom vyjde aj na 2 byty.

Alebo ziadny no. :laugh:
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

Ved to, clovek ide spat s dobrym pocitom a rano sa zobudi a pride na to, ze prisiel o polovicu uspor ... Pozeral som si nejaku stranku slovensku, kde sa s tym obchoduje a medzi poslednymi kupami bolo nejakych 14 ks, teda 28 000 eur. To je celkom odvaha kupit tolko toho sajrajtu :D , kedze ta krivka je absolutne sialena, ked sa clovek pozrie na 2 rocny graf ...

EDIT: To si vazne myslis, ze hypoteka funguje tak, ze ti banka prevedie peniaze na tvoj ucet ?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa LordKJ »

nakup za 28k nie je az tak vela, v zime som videl cez 100k.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa molnart »

ved toto bol dobry deal ked sa do toho dalo vrazit este 200 eur, co je peniaz ktory podaktory prechlastaju cez vikend a proste ta to nezruinuje. mozno aj dnes by som do toho vedel dat tych 3000, ale v najlepsom zarobim tisicku, co ma z biedy nevytiahne alebo prerobim tisicku-dve, co ma naserie, aj ked na ulici kvoli tomu neskoncim.
minule som sa vyslovene hladal nejake lacne akcie kde by mohol byt nejaky skryty potencial, ale nic zaujimave som nenasiel. kukal som imagination, ktoremu padli akcie na polovici ked apple ohlasil ze nebude od nich licencovat grafiky, boli predpoklady ze apple by ich mohol chciet kupit, co by akcie vyhnalo, ale asi nic z toho.

ten kto nakupil za 28k alebo 100k to podla mna za tyzden bude predavat. alebo je fakt tak pri peniazoch ze mu na nich nezalezi. s kryptomenami planuju prist niektore aj narodne banky, takze bitcion uz dlho nebude mat tu exkluzivitu
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa HellAngel »

islo to sialene moc rychlo hore, taky narast za mesiac je celkom brutalny. Je ale fakt otazka ci to o chvilu nesplasne.
O bitcoine sa hovori uz davnejsie, ale nikto v to moc neveril, nie je to jedina kryptomena. Ono keby bolo keby a vedeli sme co nakupit vpravy moement, to bz sa nam asi zilo inac :)
som zvedavy akosa to bude dalej hybat, nechce sa mi verit ze bankovy sektor to neha len tak
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Kryptomeny"