Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa LordKJ »

bitstamp
W4RN1NG
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ut 31. Máj, 2011, 18:59

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa W4RN1NG »

Ja som kupoval cez coinbase, a neodporucam. V poslednej dobe im stale pada web. Bitstamp bude pravdepodobne lepsia alternativa...
A ak chces potom z BTC do altcoinov ako napr. ETH tak Poloniex.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Chris »

drastyk napísal:Pozeram, ze to tu celkom ozilo :)

Dnes rano som bol v supermarkete a pocul par ludi ako sa bavia o bitcoine, pre mna su toto znamenia, ze splasnutie/korekcia je blizko.

Inak k brokerom, Mam ucet u Degira (dokonca viac kusov). Nakupujem tam prevazne take tie masovke ETF aka SPY, pripadne naposledy som prikupil MSCI world zahedzovany do eura.

Chcel som este kupovat akcie googlu (boli za 840 a potom zrazu skok na 950) som sa nejak nerozhybal.

Rozmyslam, ze by som prikupil na investiciu nejake crypto (ETH ma celkom zaujal). Co je momentalne nejaka taka overena burza, kde v poho prevediem peniaze z EU ?

Tazit sa mi asi uz nechce, je s tym vela roboty, a nemam to kam dat...a treba sa o to stale starat.
k comu je dobre viacero pod uctov ? cez uk alebo at pobocku ?
ake mas poplatky za nakup spy, msci world a pod ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

Chris, dobru analyzu si urobit mohol, ak nema kristalovu gulu ako to tu bolo spomenute, tak nikdy nemoze vediet, ako sa to vyvinie. Spokojne by stacilo, keby v nejakej novej produktovej rade bola vaznejsia chyba. Toto je ako hazard, vsadis vsetko na jednu kartu, aj ked riziko nie je az take velke, ale stale je. Taketo nieco by som robil, keby som mal aspon30 000 na ucte , tak potom tych 10 000 povedzme pouzijem na podobne investicie, lebo viem, ze ma to nepolozi, ak to nahodou aj spadne ...

Hellangel, nie je to vzdy uplne hop alebo trop, o tom su tie investicne plany, aby si nevsadil na jedinu kartu ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa molnart »

myslim ze chalan mal ucte nejakych 50.000, ale aj tak sa kazdy chytal za hlavu ze co robi, ale isiel si po svojom aj ked ho vsetci drbali. musim ale povedat ze fakt mal dost dobry prehlad a uvedomil si suvislosti, umocneje este aj silnymi emociami, bol to proste fanATIk :D
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa quicky »

tak zas nerobme z toho modlu... ked bude aj nadalej investovat s uspechom tak klobuk dole v opacnom pripade to neni nic ine len stastie :)
Používateľov profilový obrázok
drastyk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 424
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2011, 14:41
Bydlisko: Bratislava (32)

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa drastyk »

Chris napísal:
drastyk napísal:Pozeram, ze to tu celkom ozilo :)

Dnes rano som bol v supermarkete a pocul par ludi ako sa bavia o bitcoine, pre mna su toto znamenia, ze splasnutie/korekcia je blizko.

Inak k brokerom, Mam ucet u Degira (dokonca viac kusov). Nakupujem tam prevazne take tie masovke ETF aka SPY, pripadne naposledy som prikupil MSCI world zahedzovany do eura.

Chcel som este kupovat akcie googlu (boli za 840 a potom zrazu skok na 950) som sa nejak nerozhybal.

Rozmyslam, ze by som prikupil na investiciu nejake crypto (ETH ma celkom zaujal). Co je momentalne nejaka taka overena burza, kde v poho prevediem peniaze z EU ?

Tazit sa mi asi uz nechce, je s tym vela roboty, a nemam to kam dat...a treba sa o to stale starat.
k comu je dobre viacero pod uctov ? cez uk alebo at pobocku ?
ake mas poplatky za nakup spy, msci world a pod ?

Mam to cez Irsku pobocku. Rozdiely v uctoch (CUSTODY,BASIC,TRADER) su v poplatckoch (spracovanie dividend atd.) a podmienkach pouzivania.
Platis iba rocny poplatok za vstup na burzu - za kazdu burzu, kde mas otvorenu poziciu platis 2,5 eur.

Vybrane ETF su bez poplatkov - ale pozor iba na vybranych burzach, treba pozerat presne podmienky. Napr MSCI world som kupoval na Euronext Amsterdam zadarminko, poplatok 0.

Ked nakupujes SPY, tak tam mas poplatok za FX a nejaky drobny poplatok - neviem presne kolko ale urcite to bolo do 10 eur (kupoval som za 3000)
Spoiler: ukázať
MB: Asus Z170 Pro Gaming CPU: i7 6700K@4,5Ghz VGA: Gainward GTX 1070 PSU: Seasonic s12 520 W RAM: Corsair 16GB@3000 Mhz CASE: Define R3 Black Pearl Monitor: Benq 2411z 144Hz" Repro: Focal Alpha 65 DAC: Audient iD14 & nuForce uDac 2 Sluchádlá: Sennheiser HD 598
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa yesper »

vratte sa k teme, pre zvysok si vytvorte novu. dik
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa obcanx »

Hm, no neviem, ja som tu bitcoin maniu prepasol v 2010, vtedy som mohol kupit, lebo takmer som chcel, ale nevyslo to. haha, to si hovori teraz asi kazdy... :D

ale to co sa deje s tymi coin(s), tak to hadam nema obdobu a netrufam si predpokladat, aku kapitalizaciu mozu nabrat, mozno kludne 10 nasobnu. ved natalcenych penazi je dost, je kam ich davat.

skor by ma zaujimalo, co ked to splasne. nemam investovane nic, ale ked uz nie je normalne mozne kupit graficku kartu, lebo ludia kupuju desiatky na svoje farmy (extremisti, resp mineri na plny uvazok aj tri uvazky beru stovky kariet), tak to mi pride tak kapanek zvlastne. nechcem napisat ze CHORE, pretoze evidentne tam potencial je, lenze - nie je ten trh presyteny ?
vidi to toho niekto viac?
1. ked pride novy GPU, stare budu 3x menej vynosne, kam to predaju? komu ? ved to bude na bazosi a ebay stovky tisic kariet..
2. ked to bolo evidentne celkom vynosne pri ETH v okoli 10 USD, tak teraz pri 200 USD to musi byt MASAKER, pokial nestupla obtiaznost na 20 nasobok.
3. zda sa mi ze mnoho altcoinov je viazanych na BTC, ako keby v parite, neoficialnej, ale fakt len strielam ako laik, neviem ako to je realne.
4. neviem preco ale nepacia sa mi centarlizovane altcoiny, kde je majitel nejaky, tusim o minero som cital nieco, ze tam robil/i insideer trading

ked som predaval svoje pracovne PC na ine ucely, tak jeden miner to odo mna kupil, tusim 4PC, ale tam boli predovsetkym dobre CPU, sa mi zda i7, predal som to chlapikovy blizko polusu, nie si tu nahodou??? :D

Som raz ze aj tu mame zaujimave citanie / temu

EDIT:
inak citim, ze cim dalej sa venujem tejto teme, tym dalej mi blika kontrolka rizika gemblerstva..
ale fakt, niekto proste vyhra loteriu, lebo gembluje, a niekto zo srandy kupi 10 tisic BTC za 50 dolarov, lebo skusa, skuma, kombinuje a je to jeho hobby.. kupi za to 1 velku pizzu, v hodnote 40 dolarov, a tento tyzden by to predal za 27 milionov - co je pol milion nasobok. hm. ... ktovie kde skoncili tie bitcoiny, ale na druhu stranu, keby to robil kazdy, BTC ma dnes hodnou 1 cent, lebo by sa nepreslavil, keby nie je v obehu. aj dnes sa stava, tead skor pred rokom, ze stupaju hodnoty aj o 10x, niektore aj 100x (z 1c na 1dolar), co je sialene, kedze likvidita je obrovska, v milinoch. naozaj, stavit 100eur, a mat 1000, celkom OK, 10 tisic, to uz je wau. ale priznajme si, aka je sanca? no asi 1k10 az 1ku100 ak nie horsie.. fakt mam nutkanie kupit masinu za 2k a tazit hocico, len tak, potom mam gaming PC, ale nehram uz dekadu nic. a modlit sa kazdy vecer k bohu alt coin, aby prave to co drzim stuplo 100 nasobne :D sakra... citim sa ako pablb, ze som premeskal taketo nieco :D tu mali fakt sancu a stastie ti studenti mladici a fanatici, co veria kazdej blbine na internete, a boli na spravnej IP v spravny cas!!! ach jaj...
pet2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 760
Dátum registrácie: So 12. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava III

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa pet2 »

podla mojho skromneho nazoru sa uz dnes neoplati tazit nic v domacich alebo malych podmienkach. ked bol boom pred tromi rokmi este som uvazoval ze postavit nejaku masinu za 1000€ ale vykaslal som sa nato. potom som videl ako chlapik v cine ma obrovksu halu v nej 4 ludia ktory sa striedaju a pracuju tam nonstop. tak som asi pochopil ze ak to nevies rozbehnut vo vacsom tak asi zbytocne nieco vobec robit resp. ked nemas nieco "zadarmo" ci uz HW alebo elektrinu je to zbytocne sa do toho pustat uz pred 4 rokmi nieto teraz.

teraz mi uz skor pride ze ludia v tom vidia nejaky potencial a tlacia teraz do toho peniaze a preto to tak ide hore. kolega je tiez na krakene ktory mi o tom hovoril a uz si par stoviek zarobil. len na trejdovani roznych coinov. takze mozno toto je skor cesta. koniec skromneho nazoru.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Leon »

Inak tí chlapíci v tej hale zarábali v prepočte bitcoiny na doláre 1.5 miliona eur (vtedy 4000 bitcoinov) mesačne :P asi sa dnes tiež chytajú za hlavu ak to vtedy predávali ... nie žeby mali teda už vtedy zlý príjem :P

Tu video aj s českými titulkami

.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

tazite niketo nieco doma ? rozmyslam nad Ethereum

moja asi polhodinova skusenost:



za polhodinu mam vytazene 0.00048 ETH



cize na 1ETH (35€) potrebujem cca 2500hodin..



niekomu to musi **** :-)
dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 425
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dadik08 »

tak na jednej grafike sa to velmi neoplati
Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire Radeon 570 4 GB | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa stiv »

A este na 390tke. :-D
.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

390 je podla mojich info najvykonejsia na to..i ked papa viac ako 480,ktora je tym padom efektivnejsia

Návrat na "Kryptomeny"