Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

Zacne to padat troska vyraznejsie a vsetci to zacnu hufne predavat ...Zvysok si kazdy domysli sam. Mozno by sa to oplatilo nejako v rodine poriesit, ze kazdy bude mat sluzbu 6 hodin denne a sledovat to povinne kazdych 15 minut :D
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa LordKJ »

cudoval by si sa, poznam este ludi co maju nakupene z cias ked to prvykrat stalo 1k
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

Ja netvrdim, ze to tak nie je, moja intuicia mi ale vravi, ze z tych, co to zacali kupovat hufne pred par tyzdnami sa toho vacsina bude chciet zbavit akonahle to spadne. To je moj nazor ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa quicky »

@turbo ja ked som naposledy chcel riesit akcie v usa, cez fio ako priameho brokera tak ma zabil ich interny konverzny kurz... pri 5K to bolo ale 350e rozdiel, magorina. inak je to asi "najlepsi" direct broker z dlhodobeho hladiska
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6664
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa molnart »

fio sa mi nezda dobre vobec, ako pises drahe kurzy, obmedzene trhy. dobre referencie su na lynx/interactive brokers, ale musis tam drzat pomerne vela prachov (nejakych 10k radovo tusim), pre neskuseneho cloveka ktory sa chce hrat s malymi sumami je najlepsie degiro
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa quicky »

no hlavne som mal v plane to riesit dlhodobo rozumej horizont do dochodku :) a preto by som nerad peniaze drzat v nejakej "institucii" ktora zvesi tabulu z dveri a bye bye (nevravim,ze sa to stat nemoze...ale)

uz som mal aj prachy nachystane vsetko ale ked som nakoniec pozrel ten ich kurz tak hovorim,ze to nehrozi... proste tie kurzvy...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Chris »

molnart: trejdich/ obchodujes ?
quick: naco si menil, ked si chcel trejdis us akcie ? ved broker ti sam vysporiada


Fio je fajn, ked chces nakupit raz za par rokov dake ETF napr. SPY alebo svetovy iShares MSCI World ETF. Poplatky vysoke

Lynx: je o 2000USD/EUR, poplatky nizsie ako fio, k dispozicii aj opcie, ziadne poplatky za ne-aktivitu

IB: ucet od 10k USD/EUR, nizke poplatky, (lynx je jeho pod-broker pre mensi retail), ale poplatky za ne-aktivitu, data atd su na mesacne baze...

na inom fore chalan IT, neznaly remesla nakupil AMD za 4.02 za 20k, cize 5109 akcii, v maximach toho roku malo hodnotu 77.7k, teraz je na 10,89 a ma 55,6k hodnotu a nic nepredal , stale drzi :)

Otazka ci sa len velkiii chlapci nehraju, aby nalakali vela malych hracov, aby mohli vybrat svoj objem v zisku. Vela traderov preslo na bitcoinove burzy, kvoli tomu, ze tam este neni taka konkurencia a efektivita ako na burzach....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa dendroid »

To su take hop alebo trop investicie. Chlapec mal stastie, spokojne ale mohol miesto zarobku prist o polovicu uspor ... Ale ked sa na to pozeram, je to riadne lakave ... Len to riziko ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6664
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa molnart »

@Chris: nie, ale chodim na susedne forum kde chalan nakupil to AMD ;) aj som rozmyslal ci tamten chris nie je tunajsi chris :D
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Vzdy je to hop alebo trop
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Chris »

dendroid: praveze chalan si spravil celkom dobru analyzu a dost pozorne to checkoval, holt len nepredal ako mal. Lb su prognozy, ze to polezie k 20. Pockam kym to padne pod 10 a nakupim tiez nieco :)

Molnart: mas ss
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

inak na AMD sa dalo vyborne zarobit aj posledne dni... 10, potom 12, potom 10, potom 13, teraz zase 10, maju vybehnut tie supervelke cipy, lenze o tom vsetci vedia takze uz je to zahrnute v dnesnej cenovke. Ked to bude mat dobry vykon teda skalovanie, akcie dole nepojdu lebo od intelu 16jadro prilis nemas za taku cenu aby si sa na to mohol pozerat - ach ano iste, nikto nevie kolko budu stat AMD 16jadra.

Potom maju prist grafiky, o tom tiez vsetci vedia... joooj keby som mal tu krystalovu gulu, teda aj mam ale su v nej vybite baterky :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak ale to sa dalo aj na bitcoine, stale to ide hore dole, kamarat uz ani nespi :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa quicky »

ano fio ti to zameni ich kurzom...

ked vlozis na obchodny ucet euri a chces nakupovat us,vopred musis najskor cez nich zamenit tie financie na dolariky, a tam je prave ten ich "super top" kurz... preto som sa nakoniec na to vykaslal a dobre som spravil,kedze prisla korekcia trhu (amd) jak svina
Používateľov profilový obrázok
drastyk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 424
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2011, 14:41
Bydlisko: Bratislava (32)

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa drastyk »

Pozeram, ze to tu celkom ozilo :)

Dnes rano som bol v supermarkete a pocul par ludi ako sa bavia o bitcoine, pre mna su toto znamenia, ze splasnutie/korekcia je blizko.

Inak k brokerom, Mam ucet u Degira (dokonca viac kusov). Nakupujem tam prevazne take tie masovke ETF aka SPY, pripadne naposledy som prikupil MSCI world zahedzovany do eura.

Chcel som este kupovat akcie googlu (boli za 840 a potom zrazu skok na 950) som sa nejak nerozhybal.

Rozmyslam, ze by som prikupil na investiciu nejake crypto (ETH ma celkom zaujal). Co je momentalne nejaka taka overena burza, kde v poho prevediem peniaze z EU ?

Tazit sa mi asi uz nechce, je s tym vela roboty, a nemam to kam dat...a treba sa o to stale starat.
Spoiler: ukázať
MB: Asus Z170 Pro Gaming CPU: i7 6700K@4,5Ghz VGA: Gainward GTX 1070 PSU: Seasonic s12 520 W RAM: Corsair 16GB@3000 Mhz CASE: Define R3 Black Pearl Monitor: Benq 2411z 144Hz" Repro: Focal Alpha 65 DAC: Audient iD14 & nuForce uDac 2 Sluchádlá: Sennheiser HD 598

Návrat na "Kryptomeny"