Formát disku cez príkaz Ubuntu

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
necrofibre
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: St 27. Sep, 2006, 02:00

Formát disku cez príkaz Ubuntu

Príspevok od používateľa necrofibre »

Potrebujem súrne radu. Je možné nejak na tejto obrazovke( foto č.2) cez príkaz sformátovať HDD? Niekde v tých optionoch je príkazový riadok. Jedná sa o to,že mám jeden starší ntbk,a pri pokuse o inštaláciu Win mi vyhadzuje stále modrú obrazovku (tipujem už na odchádzajúci HDD,nemám však momentálne iný na vyskúšanie) a keď chcem znova nabootovat Ubuntu,vyhadzuje mi to,čo je vidno na foto č.1. Inštaloval som tam Ubuntu pôvodne, ale po jeho dokončení mi vyhadzuje už len obrazovku na prvej foto a potom nejaké čísla a somariny
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Formát disku cez príkaz Ubuntu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

z command lajny to prepises nulami pomocou dd if=/dev/zero of=/dev/sdX bs=1M akurat samozrejme musis nabootovat kernel z CDcka


alebo si natiahni http://www.killdisk.com/downloadfree.htm mas tam aj bootable iso, tym harddisk cely zmazes (prepises nulami). Ak ti to prejde, HDD je v pohode a chybu hladaj inde. Inak doporucujem nabootovat hociaky linux a kuknut smart data z harddisku, budes lepsie vediet na com si.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Formát disku cez príkaz Ubuntu

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

Spoiler: ukázať
::: ...
necrofibre
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: St 27. Sep, 2006, 02:00

Re: Formát disku cez príkaz Ubuntu

Príspevok od používateľa necrofibre »

Ohľadom tých iso, viem ich použiť bez napálenia či iného spracovania? Asi nie, lebo sa do notebooku vôbec nedostanem,aby som to napálil a iný počítac tu nemám k dispozícii
necrofibre
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: St 27. Sep, 2006, 02:00

Re: Formát disku cez príkaz Ubuntu

Príspevok od používateľa necrofibre »

Nič, žiadna reakcia
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Formát disku cez príkaz Ubuntu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no lebo hento mas GRUB, loader operacneho systemu a nie operacny system samotny.
Zaroven vsak nesmies pouzit sdX v tom prikaze - potrebujes sda, sdb alebo cokolvek bude tvoj disk

zasadny problem je ze ked tam nemas druhy computer, tak si nemozes vytvorit bootovacie CD alebo USB kluc. Nejako vsak bootujes sucasny system, takze treba spustit linux z toho media ktore mas a potom pouzit DD

Inak neviem kde si ze tam mas len tento jeden jediny stroj a navyse nefunkcny a navyse zrejme s HW zavadou, ale to musi byt tazke...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
necrofibre
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: St 27. Sep, 2006, 02:00

Re: Formát disku cez príkaz Ubuntu

Príspevok od používateľa necrofibre »

Lenže neviem sa dostať do boot menu,ani nič iné nabootovat, lebo keď pustím disk Ubuntu, vyhadzuje mi tie štvorce a keď dám Win,tak modrá obrazovka. Som momentálne pracovne mimo SK,a potrebujem tu sfunkcnit tento ntbk,ale vidím že s tým nezmozem nič takto, jedine ak zohnam iny HDD na skúšku...
:( :facepalm:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Formát disku cez príkaz Ubuntu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zohnaj, zohnaj. Bars dumam ze toten notebook treba polamac...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Formát disku cez príkaz Ubuntu

Príspevok od používateľa 4040 »

Čo je to za NTB ? Spusť si Memory test , ako prebehne.Skús to iba s jednou Ram , ak sú tam dve.
necrofibre
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: St 27. Sep, 2006, 02:00

Re: Formát disku cez príkaz Ubuntu

Príspevok od používateľa necrofibre »

Asus X58L. Vybral som jednu RAM, spustilo mi inštalačku Windowsu,ale na HDD neviem odstrániť staré oddiely,na ktoré som inštaloval Ubuntu. Díky za rady
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Formát disku cez príkaz Ubuntu

Príspevok od používateľa 4040 »

Tak zrejme Ram je chybná.
Tak sem daj screen , akú chybu ukazuje.Spusť si pri inštalácií Win, príkazový riadok, DiskPart a skús odstrániť.

Návrat na "Hardware všeobecne"