Zdielanie TV na LAN sieti cez Synology NAS

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Zdielanie TV na LAN sieti cez Synology NAS

Príspevok od používateľa Googler1 »

Caute
Doma mam niekolko "hlupych" TV tiez mam aj Synology NAS server a chcem si kupit bud Skylink (pripadne iny satelitny provider) alebo Magio TV ale nechce sa mi ku kazdej TV kupovat drahy sat. prijimac alebo set-top-box + kartu + potreboval by som aj parbolu s viacerymi konvektormi.

Tak ma napadlo ci sa to da spravit tak ze by som kupil jeden set-top-box (alebo mozno ani jeden???) dalej by som kupil USB TV tuner do Synology NAS a nejako by som prepojil ten jeden box s tym Synology tunerom a potom by som na Synology spustil nejaku aplikaciu typu "TV server" (neviem ci existuje).

Posledny krok by potom uz len bol pripojit ku kazdej TV raspberry pi 3 + nainstalovat kodi alebo nieco ine cez co by som na kazdej TV prepinal kanaly samostatne. Idealne by bolo keby bolo mozne Synology vyuzit aj na na naplanovanie nahravania z kazdej TV (RPI) zvlast.

Viem ze to znie mozno zbytocne komplikovane ale ja by som sa s tym pohral to by mi nevadilo. Len by som chcel vediet ci to aspon teoreticky moze fungovat na podobnom principe a ked ano tak na akych aplikaciach alebo ci mi uslo nieco podstatne preco to fungovat nebude.

Diky za odpoved.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Zdielanie TV na LAN sieti cez Synology NAS

Príspevok od používateľa faugusztin »

Staci ti podporovany hardware :
https://www.synology.com/en-us/dsm/app_ ... LinkServer
Pripadne :
https://www.synology.com/en-global/know ... ion/stream

Ale ani jeden som neskusal, takze ti nedokazem povedat ako dobre to ide.
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Zdielanie TV na LAN sieti cez Synology NAS

Príspevok od používateľa Googler1 »

diky o tom DVBLinku som cital ale problem je v tom ze (aspon podla toho co som cital) okrem tej serverovej appky potrebujen od nich aj dalsiu DVBLink TVsources a ta je platena stoji vraj nieco okolo 60 € za jeden TV tuner

Ten druhy link co si postol mam dojem ze to je len nejaky zakladny doplnok ktory musim nainstalovat aby vobec nieco take mohlo fungovat ale ten doplnok pravdepodobne nefunguje samostatne bez DVBLinku alebo podobnej appky.

Zatial v kazdom pripade dik za snahu este sa na to pozriem.

/tak narychlo som precital cely clanok z druheho linku a asi som sa pomylil - malo by to ist aj samostatne bez DVBLinku tak to skusim a uvidime. Aj ked tam pisu ze odporucaju VLC skusim to najskor s kodi a uvidime :)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Zdielanie TV na LAN sieti cez Synology NAS

Príspevok od používateľa faugusztin »

Video station som skusil.
1) nainstaloval som balik Video station
2) v nastaveniach som odskrtol na zalozke DTV polozku "Disable DTV function" v sekcii Advanced.
3) vlozil USB DVB-T tuner
4) objavili sa mi v sekcii DTV USB tunery.
5) dal som vyhladat kanaly, nic mi nenaslo - ale to asi bude problem uz anteny/klucika. Edit: S inou antenou mi naslo 16 kanalov cez DVB-T.

Stale ale plati, ze ak aj to bude fungovat, tak budes potrebovat :
1) samostatny tuner pre kazdy kanal sledovany naraz, tj pre 2 prijimace potrebujes 2 tunery
2) dekodovaciu kartu pre kazdy prijimac
3) pravdepodobne aj konvertor.

S DVB-T vyzera vysledok takto :
http://imgur.com/a/tLKJO

Tiez existuje tvheadend balik pre synology :
http://syno.dierkse.nl/
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Zdielanie TV na LAN sieti cez Synology NAS

Príspevok od používateľa Googler1 »

hej pred chvilou som aj ja nasiel ten tvheadend mal som v plane sa nanho pozriet viac lebo je ospevovany vo viacerych clankoch - co sa tyka moznosti tak je asi najlepsi, ale teraz mi doslo aj to co si napisal ty takze sa na to asi vykaslem:

Ja som tym prave chcel minimalizovat tie dodatocne naklady ale to sa asi neda lebo ja som mal v plane kupit iba jeden box (ako pisem vyssie) ale doslo mi ze to asi nepojde pretoze set-top-box sa neda s tv tunerom prepojit tak aby tv tuner rozoznal ze ide o viacero programov - to prave softwarerovo riesi box, ktory dalej vysiela len surovy obraz bez moznosti aby ine zariadenie zistilo a dokazalo ovladat kanaly.

Nedoslo mi to predtym....

Návrat na "Hardware všeobecne"