HW na virtualizaciu

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: HW na virtualizaciu

Príspevok od používateľa dendroid »

Zasa si nemyslim, ze by bol Haswell skutocne nutnost. Na tom kurze Microsoftackom to bezalo bez problemov na Core i7 870, co moze byt vykonovo prave ako ten Sandy Bridge na 2.4 Ghz ...Uvidim teda, ako to vyriesim, zatial totiz byvam v podnajme a miesta tam vela na desktop nemam ...

Inac co sa tyka tej virtualizacie, tak zatial nic svetoborne ani v plane nemam, vzhladom k tomu, ze to budem riesit popri praci a inych aktivitach ...Celkom by mi stacilo, keby som si ako pises postavil domenu, poskusal nejake group policy a ked toto zmaknem, uvidime, co dalej.

Co sa tyka ceny tych ntb, nie je to tak celkom pravda ...Starsi ntb repasovany zozeniem za 400 eur napr. http://www.repasovane-notebooky.sk/dell ... redaj.html

Stvorjadro do neho za 65 eur ...

http://www.ebay.com/itm/Intel-i7-2760QM ... SwImRYICmV

Ked si to cele zratam, tak to nevyjde omnoho drahsie ako desktop s podobnym vykonom ...A usetrim na zaciatok miesto.

Este by ma zaujimala jedna vec, predpokladam, ze ak budem mat spustene napr. 4 virtualne PC a kazdy bude mat pridelenych 1GB RAM, tak mi to z RAM fyzickeho stroja zozerie tych 4GB, bez ohladu na to, kolko tie jednotlive virtualky aktualne zeru pamate ?
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: HW na virtualizaciu

Príspevok od používateľa Chris »

nezabudaj ale ,ze laptopove zelezo ma tak 60% vykonu desktopoveho
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: HW na virtualizaciu

Príspevok od používateľa dendroid »

To mi je jasne, len ako pisem, pri tych 2,4 Ghz bude mat ten notas so Sandy Bridge vykon asi ako i7 870. A na tom to mam otestovane, ze to bezalo bez problemov.

A s tou pamatou je to teda ako ?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: HW na virtualizaciu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zabudol si na nejaky overhead, zabudol si na to ze VMka nezerie 1GB RAM ked ma pridelene 1GB, je tam aj nejaka kompresia v kritickych pripadoch a taketo veci, neda sa to lahko povedat. Zanedbali sme vplyv toho ze nebudes mat Tier1 hypervizor teda budes bezat nejaky Windows na tom notebooku a na nom nejaky VMware Workstation alebo take nieco, to zozerie vela RAMky...

je to komplikovane :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: HW na virtualizaciu

Príspevok od používateľa dendroid »

Moja otazka smerovala skor tym smerom, ci mozem napr. ocakavat aj to, ze mi to z fyzickej pamate zozerie nie tolko, kolko som virtualke pridelil (povedzme 1GB), ale kolko momentalne realne zerie pamate. Takze ak si napr.vytvorim virtualneho klienta, pridelim mu 1GB RAM a nebude tam nic bezat a vytazenie pamate bude 500 MB, ci si to z fyzickej pamate zoberie pridelenych 1GB, alebo tych 500 MB, ktore momentalne realne potrebuje. Viac-menej som sa len chcel uistit, skusenosti mi hovoria, ze by si to malo brat pridelenych 1GB(a vlastne aj logika).

Návrat na "Hardware všeobecne"