Pumpa na vodnom chladeni CPU sa nespusti

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
chat-man
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 12. Okt, 2010, 13:06

Pumpa na vodnom chladeni CPU sa nespusti

Príspevok od používateľa chat-man »

ahojte, chcem sa spytat, ci by mi vedel niekto poradit ohladne problemu s vodnym chladenim na procesore.

aktualne mam dosku GIGABYTE Z170X-UD5 TH a mam tam vodne chladenie Cooler Master Nepton 240M .

V biose som si nadstavil alarm na kontrolu prehriatia procesoru a aj keby nefunguje pumpa, alebo teda keby vypadne.

Ked zapnem pocitac, tak mi doska hned hlasi chybu ze pumpa nejde co nasledne vidim aj na teplote procesora, samozrejme spravi mi to asi tak kazde 5 ci 7 zapnutie pocitaca, cize nie vzdy. Ono vrtule na chladici idu, ale pumpa ostane proste death. Pozeral som to aj pri otvorenej bedni, proste ked doska zapne alarm tak pumpa netlaci. Myslel som si ze pomoze update na biose, asi tyzden mi to nespravilo po update, ale dnes mi to zas zacalo hlasit chybu a zas nesla pumpa. Neviem teraz ci je to chyba v pumpe, alebo v doske, alebo to jednoducho nieje kompatibilne.
Za kazdu radu vopred dakujem :-)
MB: GIGABYTE Z170X-UD5 TH CPU: Intel Core i7-6700K RAM: Kingston 16 GB KIT DDR4 3333 MHz CL16 HyperX Predator Series GPU: SAPPHIRE HD 7950 OC FLEX BOOST PSU: ENERMAX NAXN 82+ 750W

Návrat na "Hardware všeobecne"