po pade pc nenabehne

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Pistuch
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 15. Okt, 2004, 14:00

po pade pc nenabehne

Príspevok od používateľa Pistuch »

caute
zostava:
msi970a-g46(soc. am3+)
phenom2 x4 965be
2x2gb kingston hyperX fury
hd6870
ocz ssd 64gb + 2x500gb hdd
500w enermax liberty dxx


vcera pri stahovani mi padol case asi z metrovej vysky a po backflipe z nakladacej rampy dodavku "dalsi meter a pol" na beton...case sa rozpadol....po kontrole a zapojeni som videl na tv len kazdy druhy riadok...po vypnuti a zapnuti mimo bedne uz nenabehol....v doske pri pamatiach bol pocut praskavy zvuk...miesto a pamate boli tak horuce ze ani sekundu sa nedalo....tak som to rozobral a vyskusal staru dobru msi k9a2 platinum s ddr2 pamatami...doska aj ram boli plne funkcne ale pc nenabehol ani na tv ani na monitore...doska ma 3 led a po zapojeni zdroja sa rozsvieti oranzova po zapnuti zelena a biela tak ako do teraz...

testy:
mb+zdroj=ticho
mb+cpu=3 long beep z repracika
mb+ram=ticho
mb+cpu+ram=ticho
mb+cpu+ram+gk=ticho
vetraky sa roztocia vsetky aj na gk ten po 2 sekundach spomali tak ako predtym
testoval som aj inu gk ale vysledok ten isty...skusal som ine sloty na ram aj ine pcie doska ma 4 a vysledok rovnaky. rozobral som zdroj vycistil viditelne poskodenia nema...aj disky zapojene sa normalne roztocia
kondenzatory su v poho jak na doske tak na zdroji aj oboch gk...ked odpojim kabel z gt640 tak sa dispelj rozosvieti ze je nepripojeny zahlasi no signal a vypne sa..to iste aj po pripojeni...hd6870 to nerobi aby to neslo koli tomu ze komponenty nie su v bedni sa mi zda hlupost...aj ked...tym padom nie su uzemnene cez bednu alebo koli tomu ze tam nemam zapojene tlacitka a led z bedni? tiez sprostost...este ostava skusit iny zdroj ten bohuzial nemam...nechal som to tak zapnute par minut...nb a sb sa zahriali na primeranu teplotu a cpu tiez len proste monitor sa nezapol
bios samozrejme po resete.....nejake napady alebo rady? bo mne uz dosli
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1889
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: po pade pc nenabehne

Príspevok od používateľa zodiaq »

Pri pade sa mohlo poskodit takmer cokolvek, zakladna doska mohla prasknut, nieco sa odtrhnut, chladic mohol poskodit socket grafika pcie slot, samotna grafika moe byt poskodena, hdd tak isto. idealne to vyskusat u niekoho s funkcnou zostavou na rovnakej platforme hw kus po kuse
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
Pistuch
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 15. Okt, 2004, 14:00

Re: po pade pc nenabehne

Príspevok od používateľa Pistuch »

zakladna doska je ina...tak isto grafika a pamate...cpu polamane piny nema ine mechanicke poskodenie mat nemoze pokial nenabehne POST, hdd ma nezaujmaju

najpr si prosim ta precitaj cely prispevok a nie len nazov threadu
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: po pade pc nenabehne

Príspevok od používateľa felipe25 »

a co akoze chces poradit?
zodiaq Ti dobre poradil..
rontgenove oci nema, aby ti preskenoval pc na dialku..

poradil Ti toto a toho sa drz: "idealne to vyskusat u niekoho s funkcnou zostavou na rovnakej platforme hw kus po kuse"
kus po kuse.. nic ine..

prip skus CLEAR CMOS, prip. prefukat to stlacenym vzduchom
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: po pade pc nenabehne

Príspevok od používateľa molnart »

ak dobre chapem tak pistuch do case vlozil inu dosku s inymi ramkami a s inou gpu a ta tiez nenabehla. tak je bud posahany zdroj alebo cpu. nic ine sa poradit neda. samozrejme ak vymenis zdroj alebo CPU a nabehne ti "nahradna" zostava tak je tiez dost velka (povedal by som 99%-na) pravdepodobnost ze po pade odisla aj povodna doska a grafika. inac CPU sa ti mohlo odpalit aj pri pokuse rozbehnut pc s praksnutou doskou, takze kludne uz tam mozes mat nejake elektronicke poskodenie a mechanicky sa vsetko moze javit ok.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Pistuch
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 15. Okt, 2004, 14:00

Re: po pade pc nenabehne

Príspevok od používateľa Pistuch »

molnart...cenim si ze si to niekto precital od zaciatku po koniec (a to nebol sarkazmus)
presne ako pises...ina doska ine pamate ina gpu...povodna doska zlomena nebola nemala ziadne viditelne poskodenia a ani ziadne ine komponenty...len v oblasti ramiek vydavala pukavy zvuk jak ked chrci reprak a bolo tam velmi velmi horuco a hned aj skoncila v smetiaku...do dosky bol pred chvilou zapojeny iny zdroj a tiez to nenabehlo...dotycny povedal ze doska je mrtva...lenze ta bola funkcna...keby nebola nemal by som ju odlozenu v skrini a este v krabici aj s ddr2kami...cpu bohuzial otestovat nemam ako jedine kupit niekde na ebay a tak
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: po pade pc nenabehne

Príspevok od používateľa molnart »

ta zostava je uz celkom stara, ja by som to neriesil. kludne sa ti mohlo stat ze zlomena doska (nemusi byt fyzicky vidno, su zname pripady ked dosky za pokazili z prilis utiahnutych skrutiek) ti odpalila inac funkcne cpu a po vlozeni cpu do inej dosky ti to odpalilo dalsiu dosku, a takto mozes pekne pokracovat donekonecna.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: po pade pc nenabehne

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

zacal by som doskou
Používateľov profilový obrázok
Pistuch
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 15. Okt, 2004, 14:00

Re: po pade pc nenabehne

Príspevok od používateľa Pistuch »

asi sa na to vyprdnem a postavim nieco nove pc pouzivam na net, filmy a diablo 3 :furious2:

rozmyslam nad niecim ako
amd a10 7890k
msi a88xm-e koli 4xddr3
8gb 1600 hyperX fury (doma mam uz 2x4gb)
120gb ssd od kingstonu idealka na tie 2-3 hry (64gb ocz na os
mam doma a k tomu 2x500gb samsungy s filmami)
600w zdroj od corzaru
a skrinu od tt
ten apu by mal zvladnut diablo vo fullhd nie?

co myslite? cele by to takto bolo okolo 350-370 libier
rozmyslam len ci ist do noveho socketu alebo ostat pri am3+

Návrat na "Hardware všeobecne"