Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a prečo?

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
ANONYM_a7

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a preč

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

loleqboleq napísal:rovnako 910tka...je to neuveriteľný kolotočársky humus

o poriadnom palm rest môže hovoriť ako moja, tak steelseries 7G :laugh:

pridám aj skúsenosť s "macro" klávesami...jediné využiteľné sú pod medzerníkom, kde je jednoduché s palcom zájsť, jediná pekná vec na tej roccat (za 184€ :laugh: ), pričom ja to mám na hermeske v podobe plnohodnotných kláves a nie tých malých prdítok

každopádne mi to príde extrémne predražené ;)
Absolútne nesúhlasím a používame klávesnice úplne inak.

Čo sa týka palm restu tento je neodelitelny a extrémne durable. K tomu palm restu - to že je veľký absolútne neznamená že je "poriadny" bolo to myslené v tom že je poriadne spracovaný, ergonomicky vyladený a hlavne nie hranatý ako býva zvykom to je katastrofa :D

Tá klávesnica je tank :D Očividne si s tou klavkou nemal dočinenia teda nevieš, kláves pod space barom sa používa na prehadzovanie profilov ktoré reálne používam (mám 3 - gaming, písanie, silent/night) bez štartu ovládača. Macro keys mi vyhovujú tam kde sú (aktivujem malíčkom palce mi slúžia ako kladivo na space bar )

Ako môžem si to dovoliť cena mi je ukradnutá momentálne, za klávku by som pokojne dal aj 500€ ak by to stálo za to ;) je to vec za ktorou strávim min 10h denne tak prečo nie. Navyše je to primárny pracovný nástroj. Neberem ti tvoju ani 7G ani nič podobné ale súdiť niečo bez osobnej skúsenosti je také, :) nechcem to napísať radšej samozrejme nič v zlom ale je to moderný zvyk internetových diskutérov :D

Ako vieš že 910tka je kolotocarsky humus? ved sa to neda u nas este ani kúpiť. Veď to sa nedá určiť z videí na YT predsa. Nahodou je podsvietenie veľmi príjemné a vôbec nie je násilné. Ja som bol pri tejto klavke veľmi spokojný s vyhotovením podsvietenia.

Prvú mechaniku som mal asi skôr ako to bolo v móde a za membránu by som už jednoducho nemenil. je to zvyk a vďaka mech spínačom mam prstíky v poriadku

Dexter: Áno sú hlučne nakoľko je to mechanický spínač. O tom to však celé je čiže tam sa nejak moc nedá špekulovať.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a preč

Príspevok od používateľa loleqboleq »

910tka, teda ten produkt je zlý...nesympatický, dizajnovo neuveriteľná gíčovina, ktorú vidieť pri klávesniciach za 20€

vieš, ja to beriem z hľadiska ceny a nehovorím len o tom, že moja stála necelú polovicu z tvojej a to je šialené, má skvelé spracovanie, MX Blue, podsvietenie, ktoré aj tak mám vypnuté, lebo to ruší, keď je tma; opierka je riešená cez magnety a je skvelo odolná a upevnenie je bezchybné a dokonca sa môže premeniť aj na krytku na klávesnici, čo je už len príjemný bonus

preto som písal, že mi to príde extrémne predražené, ak by stála 130€, tak je to už ok, zase corsair som spomenul ale taktiež nesúhlasím s cenami ich "RGB" hlúpostí, je to do neba volajúca drzosť nastavovať také ceny

ináč, neraz som sa stretol, že aj obyčajné membránovky majú niekedy tak vymyslenú konštrukciu, že aj tie sú hlučné, ovšem, keď človek do nich aj trošku ťuká :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
ANONYM_a7

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a preč

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

:facepalm: nema zmysel diskutovať s tebou na túto tému očividne. Ako beriem že máš svoj pohľad ale ten sa nezakladá na osobnej skúsenosti tak nerozumiem ako sa môžeš tak odvážne vyjadrovať. Ale tak tvoja vec :) Samozrejme nič v zlom.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a preč

Príspevok od používateľa LordKJ »

podsvietenie v tme rusi? :OO=
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a preč

Príspevok od používateľa loleqboleq »

jo, mňa jo, ruší ma to pri pozeraní na monitor, keď mi z dola svieti - i keď na nízkom jase :-)
a je mi to zbytočné, ja nepozerám na klávesy

Broslowski napísal::facepalm: nema zmysel diskutovať s tebou na túto tému očividne. Ako beriem že máš svoj pohľad ale ten sa nezakladá na osobnej skúsenosti tak nerozumiem ako sa môžeš tak odvážne vyjadrovať. Ale tak tvoja vec :) Samozrejme nič v zlom.
môžem povedať to isté aj ja z opačného pohľadu, ani jeden z nás nemal 20-30 mechaník v rukách
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a preč

Príspevok od používateľa LordKJ »

ani ja nepozeram, ale vsimol som si, ze mi to chyba ked som podsvietenie vypol

Ale ked pisem po slovensky s diaktritikou tak veru pozeram na klavesnicu, ale marne, EN layout :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a preč

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ja mám to isté, keď prepnem na EN :laugh: hlavne, keď sa programuje a potrebujem znaky ako #,%,(,),...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
ANONYM_a7

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a preč

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

loleqboleq napísal:jo, mňa jo, ruší ma to pri pozeraní na monitor, keď mi z dola svieti - i keď na nízkom jase :-)
a je mi to zbytočné, ja nepozerám na klávesy

Broslowski napísal::facepalm: nema zmysel diskutovať s tebou na túto tému očividne. Ako beriem že máš svoj pohľad ale ten sa nezakladá na osobnej skúsenosti tak nerozumiem ako sa môžeš tak odvážne vyjadrovať. Ale tak tvoja vec :) Samozrejme nič v zlom.
môžem povedať to isté aj ja z opačného pohľadu, ani jeden z nás nemal 20-30 mechaník v rukách
20-30 nie ale 5-7 som mal :) Ved ako ja sa nepúšťam do hádky ale ty hodnotíš produkt ktorý si nikdy nepoužíval a ani len nevidel čo je divné a osobne by som si to nikdy nedovolil.

Za mňa podsvietenie musí byť - ale len mierne - regulácia je obrovské plus.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a preč

Príspevok od používateľa loleqboleq »

teraz hovoríme o čom ? o roccatka, či 910tke ? :?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a preč

Príspevok od používateľa stiv »

Ja pouzivam doma Blackwidow Ultimate tu prvu verziu bez synapse a inych "vylepseni". Ale nepisem na nej ziadne romany. Uz toho co to prezila. Ale po cca 3 rokoch mi prestala fungovat hviezdicka. :rolleyes:

A podsvietenie ma nijak nerusi mam to vzdy na max, ale coskoro snad bude nieco nove len neviem ako to bude s tymi klavesami, a najradsej by som tenkeyless klavesy.. :D
Naposledy upravil/-a stiv v Ut 17. Okt, 2017, 19:23, upravené celkom 1 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a prečo?

Príspevok od používateľa Leon »

... nie celkom k téme ale tak ...

Corsair Launches Premium Gaming PBT Double-Shot Keycaps Kit

http://www.guru3d.com/news-story/corsai ... s-kit.html
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a prečo?

Príspevok od používateľa stiv »

Vyzeraju ako tie najlacnejsie PBT co existuju. Ze premium gaming... :D
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a prečo?

Príspevok od používateľa Leon »

Tipujem že je to asi len render.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a prečo?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ale čoby, je to viac, než len k téme, klávesy môžu spraviť rovnaký rozdiel ako samotné spínače.

Stiv, prečo? Mne prídu úplne normálne, ako každé PBT. Mal si niečo konkrétne na mysli?

Inak, ofi web
http://www.corsair.com/en-us/corsair-ga ... caps-white
http://www.corsair.com/en-us/corsair-ga ... caps-black
49,99$ .
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Klávesnice: Mechanické spínače, ktoré preferujete a prečo?

Príspevok od používateľa stiv »

Klasicke ako tie za 15-30 eur z ebayu / massdropu a pod. Akurat s corsair fugly fontom a 60€ cenovkou, ale aj tak podla mna povinna jazda oproti tym plastic :shit: co su ako default.

Ja odkedy mam thick pbt a mxblue (masterkeys s rgb) tak som celkom spokojny s mojim pisacim strojom (bez gumy pod klavesami). O par mesiacov ale dojde Vortex s DSA PBT a MX Silver tak som zvedavy. Inac uz asi 6 rokov pisem na MX BLUE (alebo odroda od Razer). :laugh:
.

Návrat na "Hardware všeobecne"