Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa Xeigen »

Páni,

Chystám sa predávať kartu GF670, takže ju potrebujem vybrať z PC a teda fungovať na iGPU z 3570k. Kartu vyberiem, zapnem PC, nahrám default bios a nevie mi nabehnúť do Windowsu (zmenila sa konfigurácia ze by preto?) . Skúšal som aj v biose nastaviť prioritu na iGPU (defaultne nástavene na automatickú detekciu) , ale stále dokola sa reštartuje. Keď dám kartu (GF) naspať s default nahraním biosu, normálne nabehne. Treba odinstalovat drivery pre GF ? Alebo je pošahaná iGPU ? tomu sa mi nechce veriť. Nejaký postup ako na to ?

Ak kúpim novú kartu, nahodím ju tam, aká je šanca že to nepôjde ? respektive teda ze to nepôjde s tou novou kartou.

edit: ak povolím funkciu lucidPro (či ako sa to volá, súbeh tej iGPU a externej pre počítanie vert. synchronizácie ) tak nainštaluje ovládače pre tu iGPU bezproblémov. (GF je v bedni normal zapojená, lebo inak sa do winu nedostanem.)

ešte skúsim nabootovat inštalačné CD od Windowsu iba s tou iGPU ci to pôjde... ak by bola chyba len v tom, tak ma asi klepne.

Dík
Naposledy upravil/-a Xeigen v Pi 21. Nov, 2014, 12:49, upravené celkom 1 krát.
Juri700
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2012, 22:15
Bydlisko: Žitavany

Re: Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa Juri700 »

Xeigen a Windows je kúpený? Toto robieva vopred cracknutý Win :-) Do inštalácie sa zrejme dostaneš ale do winu už nie
Spoiler: ukázať
PC: ASUS Strix X570-E Gaming | AMD Ryzen 9 3900X | Noctua NH-D15 chromax.black | G.Skill AEGIS 32GB(4x8GB) 3200MHz CL16 | SAMSUNG 980 PRO 1TB + 850 PRO 1TB | - | EVGA 750 G2 | Be Quiet! Dark Base 900 Pro + 4x SW3 140mm | LG OLED55C9 | Stell SHO3610 mkII | ADAM Audio F5 | Cherry MX Board 3.0 | Logitech G403 | Xbox One ELITE Series 2 controller | MS W10 Pro |
NB: HP Elitebook 8460p | i5-2520M | 8GB | Hitachi 320GB | HD3000 | 14" 1366x768
Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 12/256GB Snapdragon
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa j4ro »

nemyslím, že odtiaľ vietor fúka
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa GABO »

Juri700 napísal:Xeigen a Windows je kúpený? Toto robieva vopred cracknutý Win :-) Do inštalácie sa zrejme dostaneš ale do winu už nie
Potvrdzujem, takto sa správajú na iGPU Intel niektoré "black" verzie Win7. A to je jedno, že inde na XX PC šli bez problémov.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa Xeigen »

Ano, je to ten Windows "na takéto domáce žuvanie" a teraz pozerám že je to samoaktivacny OEM (aspoň tak sa to tvári) takže asi je problém rozlusknutý. Nacitanie inštalácie som neskúšal, čiže mi ostáva dúfať to pôjde nabootovať normálne do inštalačky, nejako ma ten systém neserie, dáta mam mimo neho.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22002
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa dexterav »

GABO napísal:
Juri700 napísal:Xeigen a Windows je kúpený? Toto robieva vopred cracknutý Win :-) Do inštalácie sa zrejme dostaneš ale do winu už nie
Potvrdzujem, takto sa správajú na iGPU Intel niektoré "black" verzie Win7. A to je jedno, že inde na XX PC šli bez problémov.
Chovajú sa tak aj origo win :-D
Mne to robi na htpc presne to iste...
Po nahodeni externej grafiky je interna stratena a pomoze iba čistá instalacia
A nerobi to iba tam :-(
Isty cas som hodne pogooglil a riesil biosy ale nakoniec som to vzdal...
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa Xeigen »

1 ) Akože stratená ? :laugh: Čiže nepomôže ani čistá inštalácia windowsu na tej iGPU ? Teda takto. Povedzme že sa ja, ako užívateľ, rozhodnem PC chcem používať len na tej iGPU namiesto tej externej ktorú napr.predám. To mám chápať, že nepôjde ani nahodiť čistá inštalácia ? to som snáď len zle pochopil lebo ma tu ozaj klepne :D

2) Napr teraz, keď príde nová ext. grafika, zapojím ju tam, tak by mal teoreticky nabehnúť aj so starým systémom, nie ? (aspoň teda do safemodu, normálne do winu to bude asi blbosť, nakoľko som samozrejeme zabudol odinštalovať drivery pre tu GF670. Zaujímavé, je som prehadzoval asi 2-krát disk z notebooku s origo/neorigo windowsom do stolného PC (novo poskladaný) a win nabehol bezproblémov. Ale zas je pravda že v notebooku aj v notom PC boli len integrované grafiky a tuším tiež intel...

3) Nainstlalujem windows na iGPU ako čistú inštaláciu, a neskôr len zapojím ext. grafickú, to by malo isť bezproblémovo, či sa mýlim ?
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22002
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa dexterav »

nie ona ide ale len po čistej inštalácii, inak sa to vôbec nedá rozchodiť :)
samozrjeme do biosu sa dostanem ale do winu už nie, zaujímavé že nepomahá ani total uninstal ovládačov grafiky proste win nenabehne ani v núdzovom režime
pri čistej inštalácii to pri tom funguje ale akonáhle sa tam dá externá a nainštalujú sa ovládače igpu je po vybraní externej v keli resp win :D
ale ked sa dá externá späť ide to :rolleyes: :facepalm:

ak dám externú ide to na 110% :)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa Xeigen »

Tak aspoň že tak, ale aj tak, nedá mi to... nejako sa to musí dať oblbnúť.

via Microsoft:
The system partition contains the hardware-related files and the Boot folder that tell a computer where to look to start Windows. By default, Windows 7 creates a separate system partition when it's installed from scratch (as opposed to upgraded from a previous version of Windows) on an unpartitioned hard drive. This partition is 100 MB in size.
Z tohoto mi vyplýva, že HW config/test musí byť v tej bootpartícii. Teraz otázka, neskúšal niekto túto 100 MB System reserved partíciu odstrániť cez inštaláciu a nejako ju znova vytvoriť ?

Alebo.... Hodiť do pc hocijaký disk, nahrať na neho čistú inštaláciu, následne z neho tú funkčnú 100MB partíciu (s configom pre iGPU) nakopírovať cez diskpart do starej 100MB partície na tom startom wine ? Pretože z vlastnej skúsenosti viem, že do tej partície ide bezproblémovo kopírovať (kopíroval som bootmng z instal DVD). Prídem domov tak to vyskúšam :-D. Prinajhoršom spravím tú čistú inštaláciu.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa Xeigen »

Tak podarilo sa, riešenie je nasledovné :)

1) V biose nastaviť disk s inštaláciou ako prvý (na väčšine nových dosiek asi už netreba, ja to nastavujem stále)
2) Nabootovať Hirens Boot CD/USB - zvoliť hneď prvú možnosť - Boot from Hard drive
3) Hodí Vás to do Windowsu (starého) a treba aktivovať opätovne Windows.
4) Reštart a hop čip, hore vrkoče, bootujeme bezproblémovo do starého Windowsu.
Naposledy upravil/-a Xeigen v So 22. Nov, 2014, 19:02, upravené celkom 1 krát.
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1966
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa Gumkac »

myslim si ze toto je na LOCK :!: warez sa na fore neriesi, a toto je evidentne navod na warez...
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa Xeigen »

nedbám, keď aj komplet zmazať.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Prileti had a zmaze rovno aj teba :D
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa Xeigen »

:red: nuž tak trošku som upravil riešenie a myslím, že už nenavádza na nič nelegálne a ak áno, tak to prosím vymazať tému kompletne.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22002
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Ext. vs iGPU problém pri vybratí Externej karty .

Príspevok od používateľa dexterav »

otázka je prečo môžem meniť NV a AMD medzi sebou bez všelijakých hlúpostí a ide to :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Hardware všeobecne"