PC po vypnutí nejde zapnúť

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Steeve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Ne 06. Okt, 2013, 00:15

PC po vypnutí nejde zapnúť

Príspevok od používateľa Steeve »

Nazdar,
zakladám túto tému lebo som nikde nenašiel problém ktorý mi nastal.. Bol som na svojom PC keď sa mi len tak zrazu vypol akoby sa vypojil z elektriny . Nebola ani búrka ani iný výpadok elektriny, ktorý by to mohol spôsobiť lebo všetko ostatné išlo normálne. Najhoršie je na tom to, že vôbec nejde zapnúť, akoby odišiel zdroj (alebo doska?). Nechce sa mi veriť žeby niečo odišlo veď sme ho skladali pred 10timi mesiacmi, komponenty nie sú lacné ani nekvalitné.. povytahoval som zo zdroja 4 pin, 8 pin, aj z grafickej, ten 24 mi nešiel vytiahnuť, som sa bál že to zlomim, vytiahol som ramky dal som ich späť, gombík na zdroji som viac krát resetol, aj som menil zastrcku aj zdrojový kábel som menil a nič... som fakt zúfalý... :-( ale keď zapojim myšku do PC tak svieti, aj tá ledka na gpu svieti, tak neviem... :wallbash:
Prijímam rady a návrhy, dúfam že mi neodišiel hw..
Ďakujem

P. S. Moje komponenty:
Zdroj: Seasonic M12II 520
Chladič: Zalman CNPSX 14x
CPU: Intel core i5 - 4670k
GPU: Asus GTX760-DC2OC-ZGD5
MTB: GIGABYTE Z87
RAM: Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: PC po vypnutí nejde zapnúť

Príspevok od používateľa filuS »

Sice ziadnu konkretnu radu Ti dat nemozem, ale tiez sa mi stalo nieco podobne - kedysi davnejsie sa mi tiez raz nepodarilo zapnut PC. Sice bol trochu starsi ako 10 mesiacov (vacsina komponentov prave presiahla 2-rocnu zaruku), ale symptomy boli rovnake - vecer mi isiel bez problemov, rano sa uz nenastartoval. Nejake ledky svietili, zdroj isiel v inom PC v pohode, takze z toho vyplynulo, ze odisla doska. Tomu ale predchadzalo aj to, ze asi mesiac vypadavali USB porty na doske. Predcasnu "smrt" maticnej som nakoniec pripisal tomu, ze takmer cele 2 roky bol PC pretaktovany.

Ja by som to zhrnul tak - ze pokial ti PC vobec nenabehne, tak bud je chyba v maticnej alebo v zdroji (pokial sa nemylim, tak PC by ti malo nabehnut aj bez ram, disku a grafiky - daleko sa nedostane, ale nabehnut by malo). Ak mas moznost, vyskusaj zdroj pichnut do ineho PC - ak pojde, tak daj vyreklamovat dosku.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
Steeve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Ne 06. Okt, 2013, 00:15

Re: PC po vypnutí nejde zapnúť

Príspevok od používateľa Steeve »

filuS napísal:Sice ziadnu konkretnu radu Ti dat nemozem, ale tiez sa mi stalo nieco podobne - kedysi davnejsie sa mi tiez raz nepodarilo zapnut PC. Sice bol trochu starsi ako 10 mesiacov (vacsina komponentov prave presiahla 2-rocnu zaruku), ale symptomy boli rovnake - vecer mi isiel bez problemov, rano sa uz nenastartoval. Nejake ledky svietili, zdroj isiel v inom PC v pohode, takze z toho vyplynulo, ze odisla doska. Tomu ale predchadzalo aj to, ze asi mesiac vypadavali USB porty na doske. Predcasnu "smrt" maticnej som nakoniec pripisal tomu, ze takmer cele 2 roky bol PC pretaktovany.

Ja by som to zhrnul tak - ze pokial ti PC vobec nenabehne, tak bud je chyba v maticnej alebo v zdroji (pokial sa nemylim, tak PC by ti malo nabehnut aj bez ram, disku a grafiky - daleko sa nedostane, ale nabehnut by malo). Ak mas moznost, vyskusaj zdroj pichnut do ineho PC - ak pojde, tak daj vyreklamovat dosku.

A z coho to moze byt? Nechapem ako len tak moze odist relativne nova doska, ani som este netaktoval..
mmichalll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 30. Nov, 2006, 02:00

Re: PC po vypnutí nejde zapnúť

Príspevok od používateľa mmichalll »

Jednoducho,je to robene na 100vky kusov denne ak nie aj viac. Aj ked su komponenty testovane ale len kratkodobo. Tak sa mozhlo stat ze mas vadu od vyroby.
Ja som mal podobny problem. Raz odisla doska a PC robilo presne to co tvoje. Svietilo len par diodiek a nic viac.
Kamosovi skapal zdroj to neslo obsolutne nic ani ziadna reakcia od pc ani nic nesvietilo
A ano ked je dobra doska pc nabehne aj bez ram hdd aj bez GK ale len po prvu chybu detekcie HW z BIOSu
Vyskusaj iny zdroj ak mas moznost.
Deus Velox Nex
Som čoraz múdrejší alebo ľudia hlúpejší?
*Asus Gryphone Z87 * Core i5 4670K * Geforce GTX 770OC 4GB * 32GB DDR3 * Samsung SSD 840 Pro 256GB * Seagate 7200.12 3TB * WD Red 3TB * DVD-RW SH-224DB * Enermax Revolution87+ ERV550AWT-G * Win 8.1 64bit*Monitor Dell UltraSharp U2412M*
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: PC po vypnutí nejde zapnúť

Príspevok od používateľa spencer »

pokiaľ sa nerozbehnu ani vetraky tak si myslím tiež že doska ale pre istotu by som zdroj vyskúšal aj v inom pc najprv .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4464
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: PC po vypnutí nejde zapnúť

Príspevok od používateľa scream »

Normalne premeraj vsetky konektory zdroja ci davaju 5V a hlavne 12V ako maju. AK ano, s velkou pravdepodobnostou to bude doska.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Hardware všeobecne"