napalovaci program do firmy zadarmo

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
morgun
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

napalovaci program do firmy zadarmo

Príspevok od používateľa morgun »

Ahojte, neviem ako je to presne s pouzivanim softveru vo firmach. Je vela SW ktore su free na home use, no ak to chcem do firmy, tak za ne treba platit. Viete mi povedat kde najdem ze ci sa nejaky freeware moze/nemoze pouzivat na firemne ucely?

a teraz ku konkretnemu problemu: Potrebujem napalovaci program, ktory sa moze free pouzit aj na firemne ucely.

Vopred dakujem.
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: napalovaci program do firmy zadarmo

Príspevok od používateľa br4n0 »

Možnosť komerčného použitia je uvedená v licencii softvéru. Komerčné použitie umožňujú InfraRecorder, CDBurnerXP a ImgBurn.
Používateľov profilový obrázok
morgun
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: napalovaci program do firmy zadarmo

Príspevok od používateľa morgun »

takze vzdy ked chcem nieco instalovat do firemneho PC musim citat licenciu? Nemavaju to stranky niekde viditelne napisane.
Bude to velmi hlupa otazka, no je pravda ze open source = free pouzivanie?

Inac dakujuem velmi moc za radu idem vyskusat ktory z nich bude vyhovovat.

Edit: inac pls kde si nasiel tieto programy? Uz ma nebavi vsetko crackovat a bud sa bat, co s crackom nainstalujem alebo cakat, kym zablokuju ocrackovanu verziu. V dnesnej dobe je siroky vyber free rieseni, tak naco zbytocne pokusat.

este raz dakujem za pomoc
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: napalovaci program do firmy zadarmo

Príspevok od používateľa br4n0 »

Áno, na stránke väčšinou sú podmienky používania. Open source je free aj na komerčné použitie.
S freewarom máš absolútnu pravdu. Existuje množstvo kvalitných free aplikácií, ktoré sú minimálne na úrovni ich komerčných náprotivkov. Výborným zdrojom freewaru je stránka http://www.techsupportalert.com" onclick="window.open(this.href);return false; Freewarové alternatívy komerčných softov nájdeš na http://alternativeto.net" onclick="window.open(this.href);return false; a open source alternatívy na http://www.osalt.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: napalovaci program do firmy zadarmo

Príspevok od používateľa newmi »

ten CDburner XP mozem odporucit, presiel som nan z nera (ehm, cracknuteho) :)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: napalovaci program do firmy zadarmo

Príspevok od používateľa GASPi »

Ozivim temu, je nejaka zmena na FW scene a napalovacich programov?
Dlho som vyuzival CDburner XP a bol som spokojny. Ale uz dlhsiu dobu mam problem s napalenou hudbou a prehratim v aute (VW RNS 510). Napali mi DVD bez problemov, PC precita ale autoradio uz nie.
Problem v napalovacke nie je, kedze som skusal aj druhu a problem pretrvava.
Skusil som teda alternativu ImgBurn, ktory nie je zrovna uzivatelsky privetivy ako CDburner XP, no mp3 mi radio uz dokazalo precitat, iked nazvy adresarov/suborov maju zvlastny format (tagy vsak cita spravne).

Mate teda nejaky tip?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: napalovaci program do firmy zadarmo

Príspevok od používateľa newmi »

a nie je problem v type pouziteho CD? Akou rychlostou napalujes? Skus tu najmensiu aku ti to ponukne
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: napalovaci program do firmy zadarmo

Príspevok od používateľa GASPi »

Skusal som DVD normalne aj RW (Verbatim). Napalujem max. rychlostou, t. j. v pripade RW 4x, ci 8x.
Zvlastne je, ze cca pred par mesiacmi mi to problem nerobilo. Som myslel, ze je zrada v radiu, no to bolo teraz servisovane a vsetko ide ako ma, co dokazuje aj citatelnost po napaleni s ImgBurn.

Neviem teda, co je za tym. Ci sa v CDburner XP nieco pozmenilo, no robilo to uz aj na starom a teraz novom systeme.
Cele je to pre mna velka zahada.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: napalovaci program do firmy zadarmo

Príspevok od používateľa Papek »

Skontroluj si, ci sa ti v cdburneri nezmenil format suborov - mne autoradio vie prehrat iba ISO. Disk -> Suborovy system
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2

Návrat na "Programy a problémy s nimi"