Soft na test funkcnosti PC

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
flipper221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ne 06. Dec, 2015, 20:47

Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa flipper221 »

Nazdarek, chcel by som sa spytat, ci existuje niaky program na kontrolu celeho PC, v zmysle toho ze ci vsetko funguje ako ma, napriklad ci nieje niaky skrat na MB, alebo ci VGA sa toci spravne atd... dakujem
Ak mas rad Counter strike a stream, dojdi kuknut a podporit ma na moj YOUTUBE channel
www.youtube.com/channel/UCM3yBS_uhiXD7LZOFjRTY7g
Používateľov profilový obrázok
lietadlo69
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 635
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2011, 18:28
Bydlisko: Stará Turá

Re: Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa lietadlo69 »

mas s pc daky problem ? lebo ked ti funguje, tak nemozes mat skrat na doske a ked ti nefunguje tak ti zidany soft nepomoze.
cpu:Intel i5 6600K@4,5Ghz/1,30V+noctua NH-U14S mb: asus Z170 pro gaming ram:kingston 2x8GB ddr4 3000 MHz psu: Fortron Aurum 500W gpu:Gainward Gtx 1070 Phoenix@1720(boost 2013)/9200Mhz case: corsair graphite 600T+ silverstone penetrator 12cm, 2 x noctua nf-p12 U.L.N.A ssd: Intel 600P M2 256GB/crucial m4 128gb keyboard: Func KB460(red switch) mouse: Razer Death Adder Left hand edition monitor: Dell s2716dg sound:grado SR60
flipper221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ne 06. Dec, 2015, 20:47

Re: Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa flipper221 »

mam taky problem, ze hoc ktore USB sa mi niekedy odpaja, cize ked mam zapojenu mys tak znicoho nic prestane fungovat, musim ju odpojit/zapojit...to iste aj pri klavesnici...a chcel by som vyskusat alebo niak otestovat USB, a ci vlastne take nieco existuje.
Ak mas rad Counter strike a stream, dojdi kuknut a podporit ma na moj YOUTUBE channel
www.youtube.com/channel/UCM3yBS_uhiXD7LZOFjRTY7g
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa shiro »

niak = nijako = chces otestovat "nic" ? :D
pre zaciatok vyskusaj tie zariadenia v inom pc ci sa budu spravat rovnako...a hned uvidis kde je chyba.
nasledne mozes pokracovat dalej. taketo haluzne problemy sa vzdy riesia skusanim pokus-omyl, inu moznost nemas.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa tron44 »

vyskušaj nainštalovat driveri na dosku priamo od vyrobcu
flipper221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ne 06. Dec, 2015, 20:47

Re: Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa flipper221 »

mam tam zapojeny aj USB MIC a tiez to iste, cize 3 zariadenia a stale ten isty problem. Driver som uz skusil, nepomoholo.
Ak mas rad Counter strike a stream, dojdi kuknut a podporit ma na moj YOUTUBE channel
www.youtube.com/channel/UCM3yBS_uhiXD7LZOFjRTY7g
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa shiro »

pre zaciatok vyskusaj tie zariadenia v inom pc ci sa budu spravat rovnako
preco cakas ze sa to vyriesi same, ked ani nevies kde je vlastne problem?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
flipper221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ne 06. Dec, 2015, 20:47

Re: Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa flipper221 »

Takze zistil som ze ked zo zadu zapojim rozne USB zariadenia, a jemno snimi pokyvem, tak sa odpajaju, su to USB 2.0. na ostatnych to nedela. Moze byt ze tam je nieco zleho? Ze sa otrhli od DOSKY tie USB porty? to len nahlas rozmyslam...
Ak mas rad Counter strike a stream, dojdi kuknut a podporit ma na moj YOUTUBE channel
www.youtube.com/channel/UCM3yBS_uhiXD7LZOFjRTY7g
flipper221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ne 06. Dec, 2015, 20:47

Re: Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa flipper221 »

shiro napísal:
pre zaciatok vyskusaj tie zariadenia v inom pc ci sa budu spravat rovnako
preco cakas ze sa to vyriesi same, ked ani nevies kde je vlastne problem?

ja necakam ze sa to vyriesi same, ja sa snazim prist na PROBLEM, a potom ho vyriesit. A vlastne ja som nikde nenapisal ze ci sa to vyriesi same. :?
Ak mas rad Counter strike a stream, dojdi kuknut a podporit ma na moj YOUTUBE channel
www.youtube.com/channel/UCM3yBS_uhiXD7LZOFjRTY7g
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa dexterav »

Proste to vyzera na poskodene usb porty, hlavne na to ukazuje na to to kyvanie
Hento ti ziaden soft neotestuje, nema ako cim kyvat :-D
Popripade to skus inde a pokyvaj mozno kablik :-)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa shiro »

flipper221 napísal:Takze zistil som ze ked zo zadu zapojim rozne USB zariadenia, a jemno snimi pokyvem, tak sa odpajaju, su to USB 2.0. na ostatnych to nedela. Moze byt ze tam je nieco zleho? Ze sa otrhli od DOSKY tie USB porty? to len nahlas rozmyslam...
od dosky priamo asi nie, to sa nezvykne diat. ale moze byt daco s konektormi a ich kontaktami vnutri.
flipper221 napísal: ja necakam ze sa to vyriesi same, ja sa snazim prist na PROBLEM, a potom ho vyriesit. A vlastne ja som nikde nenapisal ze ci sa to vyriesi same. :?
na problem prides jedine tak, ze dane veci co robia problemy otestujes na inom pc o ktorom vies ze tam vsetko funguje. tu nemas co ine, riesit, je to cele vzdy len pokus-omyl system. a takto zistis ci mas vadne zariadenie co tam pripajas, alebo sibe pocitacu a vies co riesit dalej.

Ale ked si zistil ze ti blbnu konektory, tak je to viac-menej jasne. Ale same sa to takto nevydrbka, takze daco sa tam muselo diat. Normalna novo kupena doska toto nema co robit, konektory su tam nove. Ak sa jedna o nejaku dosku z bazaru, tak uz vies kde je problem. Ktovie co za ruskeho bohatiera to mal pred tebou :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
flipper221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ne 06. Dec, 2015, 20:47

Re: Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa flipper221 »

Zdravim, vsetko bolo kupovane UPLNE NOVE, sam som si to skladal, a vsetko fungovalo ako SWISS WATCH. Takze pravdepodobne su v haji USB porty, lebo som skusal dve mysky, webku, klavesnicu a vsetko blbo. To iste som pozapajal do druheho PC a vsetko fungovalo. A moja dalsia otazka znie, je niaka pravdepodobnost ze by mi to vyreklamovali "uspesne", alebo skusit dat opravit niakemu elektrikarovy? je to 1rocna ASUS MB X99a, cize este rok v zaruke. Dakujem
Ak mas rad Counter strike a stream, dojdi kuknut a podporit ma na moj YOUTUBE channel
www.youtube.com/channel/UCM3yBS_uhiXD7LZOFjRTY7g
Používateľov profilový obrázok
kakocool
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Prencov a obcas brava

Re: Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa kakocool »

Skusim by som nanovo drivery nahodiť a prípadne reklamovať. Bios je najnovší?
Takisto to môže byť problem windowsu
No môže sa aj rovno porúčať radič USB, podla reciek na newweg mávajú problemy.
https://www.newegg.com/Product/Product. ... llFullInfo
Používateľov profilový obrázok
vlasticka.b.
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 09. Mar, 2017, 15:44

Re: Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa vlasticka.b. »

Ahoj, ja som to raz tiež riešila a bolo to pravdepodobne kvôli Windowsu pretože stačilo ho len reinštalovať
:P
flipper221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ne 06. Dec, 2015, 20:47

Re: Soft na test funkcnosti PC

Príspevok od používateľa flipper221 »

Drivery su nahodene nanovo, BIOS je najnovsi, OkNA som este nepreinstaloval, chcel som vylucit vsetky moznosti, posledne dve su reinst WIN, a keby nie tak reklamacia... tak asi budem musiet reinst WIN...
Ak mas rad Counter strike a stream, dojdi kuknut a podporit ma na moj YOUTUBE channel
www.youtube.com/channel/UCM3yBS_uhiXD7LZOFjRTY7g

Návrat na "Programy a problémy s nimi"